Vícedílné povídky a příběhy.

Nejen na mém blogu si vícedílné příběhy získaly čtenáře. Snad si je získají také tady! Těším se na Vaši odezvu! Další díly vždy v sobotu.

Přeji hezké počtení :) 

News - První díly nových povídek

 Estelle Atwood: Hon na Lovce

loading 

Kapitoly:

1. CALLEN 

1. Callen

Ian si mě změřil pohledem od hlavy k patě, jako by mě snad soudil. Pohrdavý pohled mu jiskřil v očích. Proč mě v tomhle městě nemá nikdo rád? Přistěhovalkyně. V duchu jsem se ušklíbla.

Oplatila jsem mu ješitný pohled a otočila se na patě. Zamířila jsem k východu, abych byla z tohohle nepříjemného doupěte co nejrychleji pryč.


"Kam jdeš?" Jeho nádherný hlas zvonil jako zvonečky. Dveře se zabouchly a venku jako by potemněla obloha. Začala se stahovat mračna. "Venku se schyluje k bouři, nemůžu tě nechat jen tak odejít." Ten jeho vítězoslavný pohled jsem k smrti nenáviděla.

"To stihnu, když mě necháš jít."

"Tady v Callenu jsou jiné bouřky, než tam u vás - prosluněné letovisko plné nádherných zážitků" citoval z letáčku, který našel v kapse mé bundy. Zapomněla jsem si ji tu asi před týdnem, když jsem z tohohle domu vystřelila, jak nejrychleji jsem dovedla. A měla jsem k tomu pádný důvod. Nechtěla jsem mít nic společného s tímhle doupětem.

Ten letáček jsem u sebe nosila, abych si připomněla staré dobré časy v Kalifornii.

Podívala jsem se ven velkým oknem, které sloužilo zároveň jako vstup do zahrady s rozlehlým parkem. Usoudila jsem, že by nebyl nejlepší nápad v tomhle počasí běžet domů oblečená v plesových šatech bez ramínek a v podpatcích.

Neodpověděla jsem mu však. Chtěla jsem odtud zmizet. Opravdu jsem po tom toužila, ale nešlo to. Před dům uhodil blesk.

"Takže," povýšený pohled, který si razil cestičku na jeho tvář skrze všechnu tu přetvářku, jsem chtěla zničit a zadupat do země. "Konečně jsme o samotě. No není to nádhera?" Postavil na stolek talíř s pečivem a dvě kávy, jako by snad očekával, že se zde zdržím. "Posaď se," pokynul rukou k již od pohledu pohodlné pohovce s tmavě modrým čalouněním.

Překonala jsem svou nechuť promluvit s ním. "Co po mně chceš? Proč jsi mě sem… ehm… přenesl?" Jako bych sama těm slovům nevěřila.

"Moc ti to sluší, víš to?" Změnil téma se zakroucením hlavy.

"Iane!" Vybuchla jsem.

"Přes komplimenty cesta zřejmě nepovede," zabrblal si pod vousy a sledoval mě svýma černýma očima. Přísahala bych bohu, že jsem nikdy neviděla tak tmavé oči, jako byly právě ty jeho. "Nabídni si," poukázal na pečivo.

"Tohle město je strašně divné!" Začala jsem. Ačkoli mi to bylo proti srsti, on byl jediný člověk, se kterým jsem o těchto věcech směla mluvit. "Když jsem se přistěhovala k babičce - Margaret Atwoodové - jako by mě všichni nenáviděli. Na ulicích sklízím pohrdavé pohledy a ve škole se mnou nikdo nepromluví. Proč, Iane? Co o tomhle víš? A neříkej, že nic." S ním jsem byla magii blíž, než jsem kdy toužila být. Ačkoli jsem si namlouvala, že možná neexistuje, mé geny tvrdily něco jiného.

To byl také důvod, proč jsem utekla od rozhádaných rodičů ze Shadow Bay, a přijela sem, do Callenu. K mé milované babičce.

"Když jsem sem jezdila na prázdniny, nevšímala jsem si toho, že by mě někdo neměl rád. Ale teď? Pověz mi, co víš, prosím."

"Páni, přeskakujeme formality." Zašklebil se. "Abych pravdu řekl, já bych raději zůstal u tvých šatů-,"

"Iane!" Nevděky jsem položila svou ruku na jeho stehno. Jako by se čas zastavil - sledoval mě zvídavýma očima. Ucukla jsem stranou.

Dlouho jsme mlčeli, než konečně promluvil. "Naše město je prapodivné," začal pomalu. "To musím uznat. Lidé tě nemají rádi, protože se o tvé babičce říká, že má blízko k magii," artikuloval se značným úšklebkem na tváři. "Kéž by věděli, jak jsou blízko pravdě. Každopádně, do našeho města se lidé nestěhují - a když už, jsou to rodiny s dětmi, které si postaví dům v okrajové části Callenu a do centra zavítají málokdy. Většina z těchto rodin ani nezná jiné obyvatele tohoto města. Jsou upnutí na jiné město, kde pracují a nechávají své děti studovat." Vysvětloval a přecházel při tom po pokoji. Sledovala jsem ho z pohovky. "A když se přistěhuje někdo z rodu Atwoodů?" Zasmál se. "To není žádná sranda, tady se věří na povídačky."

"Ale o tobě nikdo neví, že jsi-," odmlčela jsem se a spolkla otázku v jejím počátku.


"Řekni to," klekl si k mým nohám a sledoval mě se zaťatými čelistmi. "Estelle, řekni to." Naléhal na mě. 

2. Zjištění

"Poutník," vyhrkla jsem se znatelným strachem v hlase.

Do Callenu jsem přišla z jediného důvodu - po smrti rodičů byla babička Margaret Atwoodová mou jedinou rodinou. Rok jsem zůstávala u rodinné přítelkyně Annabelle, která však kvůli vlastním rodinným problémům musela Shadow Bay opustit. A tak jsem se dostala sem, do Callenu.

U babičky jsem byla spokojená, ale jakmile jsem opustila dům, měla jsem pocit, jako by se mě celý svět chtěl zbavit. Nebyla jsem žádná milovaná vnučka, znovunalezená příbuzná. Byla jsem opovrhovaná."Když jsem jednoho dne hledala věci na čištění bazénu, narazila jsem na půdě na staré zaprášené knihy a deníky. Vše bylo psáno ručně inkoustem. Zaujaly mě - knihy miluju," ani nevím, proč jsem to Ianovi vyprávěla, ale měla jsem pocit, že se někomu musím svěřit. "Když nikdo nebyl doma, nanosila jsem si je do pokoje a po nocích je četla. Byla v nich spousta věcí, které se normálním lidem do rukou nedostanou." Ztišila jsem hlas. Vedle domu uhodil blesk a navýšil napjatou atmosféru, která panovala mezi mnou a tmavovlasým vysokým hezounkem, který teď klečel u mých nohou. Oči mu plály ohnivým plamenem a přísahala bych, že jsem v jeho černých zorničkách zahlédla zlatavé tečky. "Bylo v nich několik věcí o Woodwellových a také o mém rodu."

"Co psali o mé rodině?" Pobaveně zdvihl koutek úst, ale oči mu stále zvědavě plápolaly.

"Psali o tom, že umíte cestovat v čase a prostoru." Zaťala jsem čelisti, až do této chvíle jsem si dávala naděje, že možná knihy lžou.

"Většina umí pouze jedno." Touto jednoduchou větou podupal veškeré mé snahy a naděje. "Já umím oboje, ale je to neskutečně náročné. Bratranci Harry a Drake si cestují, kde se jim zamane. Nevím, co je se mnou špatně."

"Ale přenesl jsi mě sem." Nechápala jsem, proč by nakládal takové energie kvůli mně.

"Neměl jsem na vybranou, musím zjistit, co víš." Přisedl si vedle mě na pohovku.

"O čem to mluvíš?"

"Jsi v nebezpečí, Estelle." Jeho oči zvážněly, ale zároveň jsem v nich viděla stopy něhy.

"Jak to myslíš? Vždyť ani nemám žádnou moc!" Dotkla jsem se naléhavě jeho stehna. Jako by se zastavil čas. Ucítila jsem jeho kůži i přes tenkou vrstvu kalhot. Byl tak nádherný, když se mi naléhavě vpíjel pohledem do očí. Prudce jsem stáhla ruku a vyskočila z pohovky, urovnala jsem si šaty a pokračovala ve svém výkladu, tentokrát ale umírněněji. "Nemám žádnou moc, proč bych měla být v nebezpečí?"

Vstal z pohovky a následoval mě k oknu, za kterým řádila letní bouře. "Estelle," zašeptal a počkal, až se mu podívám do očí. Přemítala jsem nad jeho věkem - mohlo mu být maximálně jednadvacet. "Pokud se nepletu, osmnáct ti bude teprve za pár týdnů."

"Za týden. Co to s tím má společného?"

"Každý nabude své moci v den osmnáctých narozenin." Odpovídal trpělivě na mou otázku - byla jsem nezkušená, odkázaná jsem byla pouze na knihy, a v těch nic o osmnácti letech nestálo.

"Takže za týden se u mě projeví nějaká moc?" Nechtěla jsem mít nějakou speciální moc, vše, o co jsem žádala, bylo žít normální život. Zjevně jsem chtěla příliš.

"Máš nějaké noční můry?"

"Poslední dobou stále," zasmála jsem se. "Nespím, a když už se mi to povede, tak se budím zpocená-," Náhle jsem se zarazila. "To s tím souvisí?"

"Hledej ve snech spojitosti, mohou tě varovat," doporučil mi a poté mě chytl za jednu ruku a hluboce mi pohlédl do očí. "Atwoodovi jsou velice mocný rod. A na světě existují jistí Lovci, kteří nechtějí, aby zde přetrvávala magie. Mají zabíjení v genech, vycítí nás." Ztišil hlas.


"Chceš mi říct, že se nedožiju svých osmnáctin?" Vyděšeně jsem na něj zírala, neschopna slova. Co je tohle za svět?

 3. Nečekaná společnost

"To jsem neřekl, Estelle!" Ian prudce stáhl ruku z mého ramene. "Jen říkám, že je tu hrozící nebezpečí. Kdykoliv se může zjevit nějaký Lovec, nejprve splyne s davem, a pak zaútočí. Musíš být opatrná!" Jeho hlas byl naléhavý a přísahala bych, že se v něm zableskl strach.

"Pokusím se," usmála jsem se na něj.

"Kdykoliv mě kontaktuj." Zašeptal, otočil se na podpatku a zamířil k pohovce. "Domů jít nemůžeš - v tomhle počasí obzvlášť ne." Zašklebil se na mě a poukázal na dobroty na stole. "Jako doma."Celý večer jsme se bavili v celku nezávazně o všech možných věcech ze světa magie a nakonec jsme při lahvince vína probírali nepovedené vztahy a průšvihy ve škole. Strávili jsme spolu hodiny času, až nakonec ustala bouře. Hodiny ukazovaly dvě hodiny ranní. Lehce v náladě jsme se vypotáceli z domu na zahradu a posadili se k bazénu. Voda příjemně chladila naše rozpálené nohy z horka uvnitř domu. Seděli jsme v těsné blízkosti a řešili nejrůznější trapasy z dětství. Cítila jsem, jak se naše paže dotýkají jedna druhé. Byla jsem si vědoma Ianovy přítomnosti, ale mé myšlenky byly vínem zacloněny natolik, že jsem nebyla schopna odtáhnout se od něj a hrát chladnou. Rozdělali jsme další láhev a jen tak jsme šplouchali nohama v bazénu.

"Jsi nádherná," zašeptal náhle Ian a přerušil tak můj smích.

"Prosím?" Nevěřila jsem vlastním uším. Nebyla jsem si jista, zda jsem pouze pod vlivem alkoholu, nebo opravdu řekl to, co jsem právě zaslechla.

Místo odpovědi mě náhle políbil. Než jsem byla schopna mrknout, polibek jsem mu opětovala. V tu chvíli jako by ze mě alkohol vyprchal a já si uvědomila, že se líbám s Ianem Woodwellem, člověkem, kterého jsem ještě před několika hodinami k smrti nenáviděla. Podváděl lidi a ničil pověsti a vztahy ostatních. Ale nyní mi připadalo, že je jediný člověk na této planetě, který mi rozumí.

"Jsi nádherná," zopakoval, když se odtáhl od mých rtů. Přitáhla jsem si ho k sobě a lehce políbila. Jeho rty byly tak šťavnaté a hebké.

"Dobré ráno, princezno." Zašklebil se Ian. Podle všeho jsem mu usnula v náručí na pohovce v obývacím pokoji. Mé šaty se ve spánku přetočily a účes se mi rozpadl.

"Jak jsme se sem dostali?" Zamžourala jsem. "Myslela jsem, že jsme byli u bazénu?" Protáhla jsem se.

"Ptáš se špatného člověka." Zasmál se a políbil mě do vlasů. Ztuhla jsem. Nebyla jsem si jista, zda stojím o to, aby mě líbal jeden z Woodwellů. Jeho rodina neměla nejlepší pověst.

Ucítil mé rozpaky a pustil mě ze svého pevného sevření.

"Musím domů," oznámila jsem mu věcně.

Otevřel pusu, jenže než stačil vydat hlásku, někdo ho přehlušil.

"To si nemyslím!" Hrubý mužský hlas se ozval od okna vedoucího na zahradu, které nyní bylo otevřené do kořán. Záclony v něm vlály sem a tam. Byl oděn do tmavých kalhot a kožené bundy. "Co takhle si povyrazit, vy dva?" Se škodolibým úsměvem vytáhl z opasku pistoli a namířil ji na nás.


Ian mě stáhl pod pohovku. Nemusel ani nic říkat, abych přišla na to, že se jedná o Lovce.

 Casey Kennedy: Lifestories

Kapitoly:

1. ZLOMENÉ SRDCE 

2. NEHODA 

3. NEMOCNICE

 4. NEMILÉ ZJIŠTĚNÍ 

5. ZMĚNY 

6. LONDÝN 

7. ZDROGOVANÁ

8. CESTA DO NEZNÁMA 

9. NÁRAZ 

10. HOTEL ANITA 

11. NA POBŘEŽÍ 

12. ROSE 

13. SLADKÉ RÁNO A NEVÍTANÍ HOSTÉ

14. SHADOW BAY: DEN ZMĚN 

15. NEČEKANÉ

16. VŠECHNO JEDNOU KONČÍ

 Oficiální trailer

1. Zlomené srdce

"Casey?" Slyšela jsem jeho bezradný hlas neustále opakovat mé jméno. Začínala jsem propadat panice. Co mu mám asi říct? Jak se k němu po tom všem mám chovat? Chladná jeskyně mi poskytla své prostředí k uschování se proti okolnímu světu.

"Casey! Casey, kde jsi? Naháníš nám hrůzu." Druhý hlas. Ten jsem také poznala. Můj nejlepší kamarád Charlie se s mým přítelem potuloval po lese, aby mě našel. Kdo jiný by to také měl být.

Ale hrůza nehrůza. Nevylezu, ani kdyby hřmělo. Nevyjdu na oči jako naivka tomu neřádovi. Jen ať hledá. Hlasy se ztišily. Něco si říkali, ale já jim nerozuměla, neboť se do celé scény začalo zapojovat také foukání podzimního chladného větru. Uslyšela jsem kroky poblíž jeskyně, ale nezastavovaly. Kdosi, komu tyto kroky patřily, šel dál. Nezastavil u mé skrýše a nevysvobodil mě jako princeznu z věže, v což jsem tak trochu potají doufala. Byla mi zima, přeci jen už byl říjen a podzimní noci se neřadí mezi ty nejteplejší.

Uslyšela jsem kroky i z druhé strany jeskyně, ale také pokračovaly dál.

Přepadla mě panika a hrůza. Teď jsem tu sama. Josh už za mnou neběží, aby mě zachránil, a já tu zůstanu samotná, dokud se nerozední. V lepším případě nezmrznu a neobjeví mě nějaké divoké zvíře, které by se tu kolem mohlo potulovat. V lepším případě ráno poznám cestu, po které jsem přišla a dostanu se na hlavní silnici. Když zabočím doleva, dovede mě zpět do města.

V horším případě je tohle možná moje poslední noc, nebo poslední noc přežitá ve zdraví.

Zuby mi začínaly drkotat, ale bála jsem se, že když vylezu, objeví se Charlie s Joshem a vyslechnu si pěknou řádku poučení o tom, jak se má mladá žena chovat. Při tom pomyšlení jsem si dopla bundu ke krku a zachumlala se do voňavého šátku.

Kroky z obou stran se vracely.

"Nemohla běžet daleko. Musí být někde tady." Teď jsem Joshe slyšela jasně.

"Kámo, bejt momentálně v kůže Casey, tak se radši propadnu do země, než abych stál v tvé blízkosti." Proto jsme si s Charliem rozuměli. Měl na vše stejný pohled jako já. Vyrůstali jsme spolu na jednom pozemku, když naše matky žily v těsné blízkosti. Mezi našimi zahradami ani nestál plot nebo nějaká kůlna na dříví. Měli jsme společnou terasu a společné pískoviště.

"Přestaň filosofovat. Vím líp než kdokoliv jiný, co jsem udělal a jak moc jsem ji ranil. Vzal bych to všechno zpátky! Mariah s Kelly mě zdrogovaly. Vím, že mi nevěříš. Ani ty, ani ona. Nechci říkat, že za to nemůžu, ale z části je to pravda. Nehodlám to házet na nikoho jiného, beru na to svou plnou zodpovědnost. Ale ať jsem byl s kýmkoliv jiným, jsem do téhle holky blázen. To musíš pochopit! Potřebuju ji najít - i kdyby to mělo být naposledy, co ji uvidím." Proto jsem Jishe milovala. Přesně z tohohle důvodu. Nikdy by své činy nepřevedl na nikoho jiného. A vždy chtěl být fér. Ale tohle moc fér nebylo. "Musím se jí alespoň omluvit."

"Chápu."

"Kdybys byl ona, kam by ses schoval?" Chvíli bylo ticho. Oba zmlkli a přemýšleli. V listí podemnou se něco pohnulo a já zapištěla do šátku. Přešla jsem přes suché listí na druhý konec jeskyně.

"No... V tomhle počasí někam, kde je teplo. Ale neznám to tady, nevím, kde co je."

"Já tu vyrůstal." Joshův hlas dostal nějakou barvu. Zněl skoro natěšeně. "Někde by tu měla být jeskyně, ale takhle ve tmě to nepoznám." Hrůzou jsem vytřeštila oči.

Po pár chvilkách jsem uviděla dva obrysy.

Schovala jsem se co nejvíc ke stěně.

"Casey! Už to stačilo. Musíme odtud vypadnout, než začne bouřka!" Charlie.

"Casey, omlouvám se. Vím, že to nestačí, ale musíme odtud vypadnout. Promluvíme si o tom jindy. Pojď, přece tu nechceš zmrznout!"

Odvážila jsem se a vylezla ze svého zákrytu.

"Konečně!" Josh vydechl a rozevřel náruč, aby mě objal, ale já se rozběhla k Charliemu a začala mu plakat na rameno.

"Promiň, Charlie. Omlouvám se." Slzy mi tekly po tvářích, div nevytvořily potok.

"Šššt." Tišil mě a hladil po zádech. Slyšela jsem Joshe jak zhluboka dýchá, ale bylo mi to jedno. Ať si je naštvaný jak chce. Charlie mě políbil na čelo a objal mě kolem ramen.

"Padáme odsud." Mávl i na Joshe a všichni jsme se vydali z jeskyně ven. Venku vlál vítr a obloha se začínala zatemňovat.

"Běžte!" Zavelel Josh a všichni jsme se po pěšině rozeběhli. Za našimi zády začínalo pěkně hřmít a na mé ruce dopadaly první dešťové kapky.

2. Nehoda

Vítr začínal sílit čím dál více a hřmění se k nám přibližovalo. Byla jsem vynervovaná, utíkala, a nedávala pozor na cestu.

"Casey!" Josh mě popadl za paže a přitáhl si mě k sobě. Vše ve mně vřelo. Začala jsem do něj mlátit pěstmi. Momentálně jsem ani nedokázala pomyslet, že by se mě ještě někdy dotýkal.

"Nech mě na pokoji!"

"Málem jsi seběhla ze stráně!" Ignoroval mé bušení pěstí na jeho hruď.

Slzy mi začaly stékat po tvářích. Nedokázala jsem se na něj ani podívat.

"Šššt." Tišil mě a setřel mi kapičky stékající přes bradu.

"Jdeme." Odtáhla jsem se od něj a běžela dál.

Bouře nás začínala dohánět. Musela jsem se neustále ujišťovat, že Josh běží za mnou. Možná mi byl méně lhostejný, než bych si přála.

Připadalo mi, že kdybych tudy teď běžela sama, nevěděla bych, kde je napravo a kde nalevo, natož to, jak se odsud mám dostat. A to jsem sem chodila často.

Konečně jsem viděla východ z lesa. Vedl na silnici, po které projela dvě auta za den.

"Kde...je...Charlie?" Dostala jsem ze sebe mezi hlubokými nádechy a výdechy. Přeci jen je to od té jeskyně k silnici něco okolo kilometru a půl.

Josh se opíral rukami o kolena a pokynul k autu, které stálo zaparkované opodál. Stačilo přejít lávku vedoucí přes potok a poté jen cestu pro bruslaře. "Jdi do auta," hodil mi klíče. "Jdu za ním." Zalezl zpět do lesa.

Vteřinu jsem váhala, ale poté jsem se rozeběhla za ním. Srdce mi bylo jako o závod.

"Počkej," doběhla jsem ho.

"Řekl jsem ti-" zarazila jsem jeho slova svou rukou. Naplácla jsem mu ji přes ústa.

"Charlie je můj nejlepší kamarád. Jestli tu zůstane on, pak já taky." Rozhodně jsem se mu podívala do očí. Josh mě zmateně pozoroval, ale poté mu v očích přelétlo pochopení.

"Dobrá." Políbil mě na čelo, ale já se od něj odtáhla. "To jen pro případ, že by tohle byla naše poslední společná noc," pokrčil rameny, popadl mou dlaň a táhl mě zpátky do lesa.

"Charlie!" Volali jsme na něj. Zastavili jsme u místa vzdáleného asi půl kilometru od silnice, když jsme uslyšeli sýpání. Vycházelo z místa mimo pěšinu.

"Charlie, proboha. Co je ti?" Rozeběhla jsem se za chabým hlasem.

"Charlie!" I Joshův hlas zněl vyděšeně. Okamžitě se mě zmohla panika.

Čím více jsme se k němu přibližovali, tím zřetelněji jsem viděla jeho obrysy. Uvízl v nějaké jámě celou nohou a chabě se opíral o spadlý strom. Byl na první pohled vyčerpaný a vypadal, že každou chvíli omdlí. Musela to pro něj být nehorázná zkušenost, když věděl, že my dva jsme jistě dávno z lesa venku.

"Kde ses zdržel? Není ti nic?" Přiběhla jsem k němu, ale když jsem mu pohlédla do obličeje, uskočila jsem a div jsem nevykřikla. Do očí se mi hrnuly slzy. Měl celý obličej od krve. Nejspíš narazil do ztrouchnivělého stromu, o který se teď opíral.

"Vezmi ho za druhou ruku!" Zavelel Josh a snažili jsme se ho vytáhnout, ale marně.

Lesem projelo světlo blesku a osvítilo celou mizernou scénu. Viděla jsem, že je zaseklý mezi kameny.

"Musíš odsunout tenhle kámen!" Ukázala jsem a v duchu počítala jednadvacet, dvaadvacet, třiadvacet když v tom se ozval hrom. Vyděsilo mě to. Bouře musí být opravdu blízko.

"Nejde to. Zaseklo se to!" Začínalo pršet. "Nejde to!" Tahal za kámen a ruce mu po něm klouzali.

"Musí to nějak jít!" Zpanikařila jsem. Držela jsem Charlieho za ruku a mluvila na něj, aby neomdlel.

Josh tahal za kámen, pomáhal si popadanými klacky a vším, co našel, ale marně. Vždy, když les osvítil blesk, měřil situaci. Zhruba pět minut jsme tam jen tak nečinně přihlíželi, jak Charlie omdlívá a neúsěšně odhrnovali kámen stranou.

"Mám to!" Ukázal na prasklinu během dalšího blesku. Neviděla jsem přesně, co dělá s polorozpadlým kamenem, ale viděla jsem jistě, že našel nějakou železnou tyč a s kamenem pohl. "Tahej!" Zavelel a oba jsme zatáhli za Charlieho paži. Podařilo se nám ho vyprostit z prolákliny. Jediné štěstí, že chodím poslední půlrok do posilovny a občasně i na box. Jinak bych tu nebyla nic platná.

"Povedlo se!" Zajásala jsem, ale Charlie už pomalu upadal do spánku. Viděla jsem, jak se jeho víčka zavírají a oči se mu zvláštně protáčejí. Bylo to děsivé.

"Jdeme, musíme ho dostat k autu." Déšť zesílil a zintenzivnil. Bubnoval nám do chabě oděného těla a Charlie mezi tím jen sýpal, aniž by se zdál být při vědomí.

Po neskutečně dlouhé době jsme se s Charliem přes ramena dobelhali k autu a když jsme dosedli na svá místa, cítila jsem, jak mě celé tělo bolí.

"Jedeme do nemocnice, okamžitě." Zašeptal Josh a nastartoval auto.

"Jestli bude hodně zraněn, budu si to vyčítat ještě dlouho. Už navždy." Také jsem šeptala. Neměla jsem sílu mluvit hlasitěji. "Byla to má chyba." Schovala jsem obličej do dlaní.

"Ne, byla to má chyba. Kdybych... Kdybych nebyl takový vůl, tak bys neutekla do lesa před bouří." Sundal mi dlaně z obličeje.

"Nemáme si co vyčítat." Dívala jsem se mu do očí. Byl tak blízko. Ani papír by se mezi nás teď nevešel. Políbila jsem ho. Nevím proč, ale udělala jsem to. Ačkoliv se ve mně všechno stále vřelo. Byla jsem z té směsice pocitů zmatená.

"Promiň." Sklopila jsem oči, ale on se jen usmál a věnoval se řízení. "To jen pro jistotu, že by to byla naše poslední společná noc." Zopakovala jsem jeho slova.

"Ty promiň." Špitl a po tváři se mu mihl úsměv.

 3. Nemocnice

Celý večer jsme strávili v nemocnici u Charlieho. Střídali jsme se u jeho lůžka, popíjeli kafe, abychom neusnuli, posedávali na plastvových sedadlech na chodbě a byli jsme oba jak na trní. Chvíli Josh uklidňoval mě, vzápětí já jeho. Řekli nám, že náš přítel je na tom dobře, ale uspali ho a dali mu pášky na utlumení bolesti. Stejně nám to nedalo. Přes sklo jsme sledovali jeho omytou tvář, která teď místo krve nesla pouze škrábance a náplasti. Museli mu udělat pár stehů, ale neměl by s tím mít problém při hojení se.

Josh vyřídil vše potřebné, a tak už jsme tu mohli jen přešlapovat na místě.

"Už jsem unavená z toho čekání." Změnila jsem pozici na nepohodlné židli a usrkla své třetí latté.

"Bude to všechno v pořádku." A byli jsme zpět u fáze, kdy Josh uklidňoval mě. Šlo to z jeho úst téměř automaticky. "Klidně si zdřímni. Můžu tě hodit domů, jestli chceš. Nebo ti dám klíčky od auta-" přiložila jsem mu prst na rty a zhluboka se mu podívala do očí.

"Charlie je můj nejlepší kamarád. Znám ho lépe než sebe - už od malička se vídáme téměř denně. Nenechám ho tady samotného." Tím jsem si byla jistá.

"Já tě chápu." Usmál se Josh a objal mě kolem ramenou, abych se o něj opřela. Dopila jsem latté a postavila hrnek na zem. Pohladil mě po vlasech.

Náhle se všechna má zloba rozplynula. Ale nemohla jsem to nechat jen tak odplynout.

"Odpovíš mi pravdivě, když se tě na něco zeptám?" Začla jsem tiše. Hrdlo se mi svíralo nevolí, ale musela jsem to říct.

"Hádám, že vím, na co se mě budeš ptát. Ale jak bych ti jen nemohl odpovědět. Ptej se na co chceš." Pronesl stejně tiše. Hlas mu trošku chrčel z toho běhání po lese.

"Máš ji rád?"

"Ne." Řekl rázně, ale pak zmírnil. "Mám ji rád jako kamarádku, ale ne takhle." Dodal nakonec. Takže ji má rád.

"Proč se to... stalo?" Pokračovala jsem tiše. Chodba se vylidnila a byli jsme tu jen my dva. Bylo slyšet jen pípání přístrojů a chrčení lamp. Za okny byla stále tma a do skel bubnoval déšť.

Mlčel.

Zdvihla jsem hlavu z jeho ramene a podívala se na jeho ztrápený výraz v obličeji. Kvůli zatnuté čelisti mu na krku vystouply žilky. Díval se z okna.

"Joshi." Promluvila jsem po několika chvílích.

"Už jsem říkal, že jsem předtím měl... drogy." Sklopil pohled. "Nechtěl jsem to ani zkoušet - u ž kvůli tobě, vím, jak takové svinstvo nesnášíš. Jenže všichni vypadali tak rozjařeně, volně. Nemohl jsem si pomoct. Chtěl jsem to jednou zkusit." Oči měl přilepené k podlaze. "Jenže se to všechno tak nějak zvrtlo. Mariah s Kelly se na mě věšely a pak si jen pamatuji, jak jsem se ráno probudil vedle Kelly v jejím pokoji. Bez oblečení. Utekl jsem, než se stihla probudit, ale je mi jasné, co se stalo. A řekl bych, že se to rozneslo rychleji než jakýkoliv jiný drb." Neustále ztišoval hlas a mně jen prudce bušilo srdce. Kdybych teď byla napojena na ty přístroje u Charlieho v pokoji, tak by se asi rozeskočily.

Sledovala jsem ho s nešťastným výrazem na tváři a do očí se mi hrnuly slzy. Nechtěla jsem před ním brečet, ale nešlo to udržet.

"Chápu, že je konec. Ale prosím. Prosím, neodsuzuj mě úplně. Nevím, co bych dělal, kdybys se mnou už nikdy ani nepromluvila." Konečně se na mě podíval. Vrhla jsem se mu do náruče a pustila slzy proudem. Přes všechno, co mi udělal, jsem si nedokázala rozpomenout na jedinou osobu, které bych teď brečela na rameni raději, než jemu.

"Já taky ne." Zašeptala jsem mezi vzlyky. "Ale asi bych nedokázala s tebou být a představovat si, jak jsem byl s ní. Víš, jak ji nemám ráda. Alespoň ne teď."

Ucítila jsem, jak jeho pevné sevření ještě zesílilo. Tiskl mě k sobě vší silou, jako bych se snad každou chvíli měla rozplynout.

"Vždycky tě budu milovat." Zašeptal.

4. Nemilé Zjištění

Druhé ráno jsem u Charlieho zůstala sama - Josh musel jít do práce. Seděla jsem na židli vedle nemocniční postele, opřená lokty o Charlieho peřinu.

"Casey?" Uslyšela jsem jeho sýpavý tichý hlas.

"Charlie!" Zavřískala jsem a poté jsem si sáhla na ústa, když jsem viděla, jak se mu obličej skřivil bolestí. Hluk mu očividně nedělal dobře. "Jsem tak ráda." Chytila jsem jeho ruku jemně do své a políbila ho na čelo. "Co jsi to v noci vyváděl?"

"Já... kde to jsem?" Začal opatrně.

"Ty si nic nepamatuješ? Byli jsme s Joshem v lese, vy jste mě hledali a..."

"Joshem?" Zarazil mě.

"Ano, Joshem Bennettem." Podívala jsem se na něj a změřila si jeho pomlácený obličej.

"Máš hezký prsten." Prohlížel si ruku, kterou jsem ho svírala.

"Ten je od tebe..." Nechápavě jsem ho sledovala.

"A kdo je ten Josh?" Podíval se na mě. Jeho hlas zněl tak chabě.

"To budou ty prášky," ušklíbla jsem se. "Za chvilku si vzpomeneš, dojdu pro sestřičku."

"Casey?" Zaskřehotal, když jsem otevírala dveře.

"Ano?"

"Kde to jsem?"

"V nemocnici." Usmála jsem se a zmizela z pokoje.


Když jsem se po několika chvilkách vrátila se sestřičkou v patách, Charlie zíral z okna. Když nás uslyšel vejít, trhl sebou a podíval se na nás.

"Casey," jeho ruka se klepala. "Kde to jsem?"

"V nemocnici, Charlie." Usmála jsem se a stiskla jeho ruku.

"Ale... kde?"

"Doma." Usmála jsem se.

"Ve Washingtonu?"

"V Shadow Bay." Přiváděl mě do rozpaků. Nejprve jsem si myslela, že je to jen vtip, ale začínalo to být až moc reálné.

"Shadow Bay? To neznám." Podíval se opět z okna. "Ale je tu hezky. Kdy uvidím otce?" Ta otázka mě zamrazila. Ztuhla jsem. Krve by se ve mně nedořezal.

"Charlie..." Začala jsem opatrně. "Tvůj otec..." Nemohla jsem pomalu ani dýchat. "Před dvěmi lety zažil autonehodu."

"A je v pořádku?" Jeho výraz. Byl vyděšený a s hrůzou na mě zíral.

"On..." nevěděla jsem, jak mu to říct.

"Nepřežil?" Po tváři mu stekla slza. A další. A další. "Casey!" Zaskřehotal a já si ho přitáhla na hruď.

"Bohužel." Také mi stekla slza po tváři. Jak si to mohl nepamatovat?

Byla jsem šokovaná. Tak jako nikdy. 

5. Změny

Odpoledne mi bylo řečeno, že Charlie utrpěl silný otřes mozku a došlo u něj ke ztrátě paměti. Moc jsem nedovedla vnímat, a tak jsem pořádně nevěděla, o co šlo. Sjela se k němu celá blízká i vzdálenější rodina. A také přátelé.

Bloudila jsem tedy po chodbě a litovala toho, co se stalo. Jak jsem jen mohla být tak blbá a lézt do toho lesa!

První člověk, kterému jsem napsala, byl pochopitelně Josh.

"Casey!" Vyběhl ze schodiště a utíkal mě obejmout.

"Jak se to jen mohlo stát, Joshi!" Naříkala jsem do jeho mužné hrudi a plakala. Nedokázala jsem se vzchopit a přemýšlet racionálně.

"Volala jsi jeho rodině?"

"Jeho matka odešla, když mu byl rok, a jeho otec je mrtev. Volala jsem jeho sestře Annabelle, ale zvedla to její sekretářka. Říkala, že má jednání, ale když jsem jí pověděla, co se stalo, tak prý Annabelle nasedla do firemního letadla a za hodinu by měla být tady. Vezme si taxi. A prý s ní přijede i sestřenice a bratranec. Sekretářka zatím obvolá příbuzenstvo a já nevím koho všechno."

"A co Rose?" Ptal se na Charlieho tříletý vztah.

"Nepamatuje si, že bydleli spolu. Pamatuje si pouze dobu, kdy spolu začínali chodit. Ale je u něj a vypráví mu, co všechno spolu zažili. Musí to pro něj být hrozně těžké." Stále jsem byla přilepená na jeho mužnou hruď. Pod tričkem se rýsovaly jeho svaly. Bylo to tak příjemné.

Dost, okřikla jsem se a odtáhla se od něj. Přešla jsem k židlím a posadila se na jednu z nich. Nebyly nijak pohodlné, ale stačily.

"Co bude dál..." Zašeptala jsem, ale Josh neodpověděl. Tupě zíral na druhý konec prázdné chodby.


"Casey!" Nadskočila jsem, když někdo zahulákal mé jméno, a probudila se z polospánku. Joshe jsem nikde neviděla. Rozhlédla jsem se do chodby a zamžourala.

"Annabelle?" Nepoznávala jsem ji. Tentokrát měla zrzavý přeliv na svých krátkých rošťácky ostříhaných vlasech. "Páni, tobě to sluší."

"Jdu z jednání. Co je s Charliem?" Panika v jejím hlase byla znatelná. Popadla jsem její kabelku a nasměrovala ji do správných dveří. Vletěla do pokoje. Charlie právě spal a po Rose nebylo ani stopy. Annabelle si přikryla dlaněmi ústa. "Panebože!" Vzdychla, když viděla jeho pomlácený obličej. "Panebože." Šeptala a přišla k bratrovi blíž. Položila jsem její tašku k posteli a sledovala, jak se jí do očí hrnou slzy.

Stiskla Charlieho ruku.

Jediné, co teď bylo slyšet, bylo pípání přístrojů.

"Vážně ztratil paměť? A doktoři vám řekli, o co jde i bez těch všech pravidel?"

"Myslíš sdělovat jen rodinným příslušníkům? Ano, řekli. Doktor je můj strýc a ví, jaký s Charliem máme vztah. Stálo mě to dlouhé přemlouvání."

"Ale jinak bych se to nedozvěděla tak rychle. Děkuju." Vděčně se na mě usmála.

"Máš nějaké plány?" Nakousla jsem otázku, jejíž odpovědi jsem se předem bála.

"Cestou jsem přemýšlela." Přikývla a mně se sevřelo srdce. "Před půl rokem jsem si postavila byt kousek za Londýnem. Když nelítám po služebních cestách, tak jsem tam. Je to velký dům a má vše potřebné. Navíc poblíž jsou university." Sledovala spícího bratra a hladila hřbet jeho ruky.

"Počkej!" Zvýšila jsem hlas. "Ty mi ho odvezeš?"

"Nemám navybranou." Posmutněla. "Vím, jak tě má rád. Nic se nezmění, jen potřebuje urovnat své myšlenky. V místě, které bude považovat za domov."

"Není to spíš Washington?" Přimhouřila jsem oči.

"Už tam nemáme ani byt. A na nový teď nemám. Investovala jsem. Casey, musíš to pochopit. Tady nemůže žít v té své garsonce. Navíc sám. Potřebuje oporu, atu mu já mohu poskytnout lépe než lidé tady. Navíc je ani nezná. A oni jeho ano. Bylo by to pro něj těžké."

"Jak se mu paměť může vrátit v jiném městě? V jiné zemi? Na jiném kontinentu?" Už jsem ani zdaleka nešeptala. Annabelle mě vyvedla z míry.

"Vím jen o jediném řešení." Pohlédla na mě zpod svých dlouhých řas.

"A jakém prosímtě?"

"Pojeď s námi. V Londýně jsi vítána. Pokujů mám dost - ten pro hosty si můžeš přestavit. Konečně budeš moci do města tvých snů, Casey. Na vysněnou školu. Bydli se mnou. Jako když jsme byly malé." Viděla jsem jiskru v jejích očích. Jiskru naděje. "Přemýšlej. Budeme na něj dvě." Usmála se. "Víc si nemohl přát."

"Zeptej se nejprve jeho."

"Uvidíš, že bude na devětadevadesát procent souhlasit." 

6. Londýn

* O měsíc později. *


"Casey Kennedyová, hejbni tím svým kostnatým zadkem!" Vztekala se Annabelle.

Naše věci stály u příjezdové cesty k rozlehlému pozemku Watsonových, který ležel na okraji Londýna. Annabelle jej koupila sobě a svému příteli Richardovi jako svatební dar. Úspěšná podnikatelka se ve světě neztratí, říká sama s oblibou.

Venku se začínal zvedat vítr a vyjasněná modrá obloha bez mráčků přes sebe začínala přetahovat šedý zimní kabát. Začínalo pomalu poprchávat a naše věci stále stály na hromadě u příjezdové cesty.

Utíkala jsem, jak nejrychleji to šlo. Všichni jsme něco nosili, ale hromada jako by ani neměla v úmyslu ubývat.

"Rose?" Křikla na kamarádku, jež právě zastavila u brány a chystala se zazvonit.

"Ahoj, Ann, ehm... nejdu nevhod?"

"Právě naopak!" Zašklebila se, otevřela vrata a hnedle kamarádku zaúkolovala.

Když začalo pšet vydatněji, konečně jsme naše věci odnesli do domu.

"Díkybohu!" Zafuněla jsem udýchaně a svalila se na měkkou pohovku. Ani nevím, proč jsem na tohle bláznovství kývla. Možná mě přesvědčilo Annabellino neustálé přemlouvání.

Od piána v obývacím pokoji se začaly linout sladké tóny sonáty. Charlieho prsty běhaly po klávesách tam a zpět. Vyhrávaly líbeznou melodii.

"Ty hraješ?" Udiveně jsem se postavila za jeho záda. To jsem o něm netušila.

"Moc lidí to neví." Zasmál se a přestal hrát, aby se ke mně otočil. "A tobě jsem to neřekl, protože jsme se o tom snad nikdy nebavili. Vždy to byly jen..."

"Blbosti." Dokončila jsem větu za něj s úsměvem na rtech. "Jdu se osprchovat." Zahuhlala jsem a smotala okré vlasy do drdolu.

"Víš, kde máš pokoj?"

"Ann mi už vše ukázala." Uklidnila jsem ho a vydala se do prvního patra domu. Z mého pokoje jsem viděla pouze les. Působilo to trošku depresivně, ale zároveň krásně. Jako bych se odpoutala od všech problémů, když jsem sledovala pohupující se stromy.


"Ticho!" Šeptal Charlie, když jsme se o půlnoci plížili z domu. Měli jsme v sobě každý pár sklenek šampaňského a snažili jsme se dostat na jednu z dnešních diskoték ve městě.

"Jau!" Ozvala se rána, jak převrátil koš s prádlem.

"Charlie!" Vrčela jsem na něj. Zkontrolovala jsem, jestli všichni v domě spí, ale vypadalo to, že ano. Všude bylo zhasnuto a tmu na chodbě prosvětloval pouze svit úplňku.

Konečně jsme prošli vchodovými dveřmi a dostali se na příjezdovou cestu. Venku již nepršelo, a tak jsme nasedli do přivolaného taxi a nechali se unášet kamsi do víru velkoměsta. Ten pocit svobody se mi líbil.

"Máš doklady a peníze?" Zeptala jsem se pro kontorolu. Charlie vyštrachal peněženku a poté přikývl. "Paráda." Usmála jsem se.

Taxy nám zastavilo před jedním z barů, jehož název jsem nepřečetla. Nebyl osvětlený jako ty u nás a já takhle v noci na dálku zkrátka nevidím. Ale venku stály hloučky lidí, což značilo, že uvnitř jich bude mnohem více.

"Mohu dostat vaše doklady, prosím?" Jeden z bodyguardů nás zastavil pod schody.

"Samozřejmě!" Prokázali jsme své identity a vydali se dovnitř. Hemžilo se tu tolika mladými lidmi. Ve svých černých kalhotech a bílé flitrové tunice jsem si připadala jako v kombinéze. Ačkoliv jsem měla pouze značkové věci, připadala jsem si, jako bych se v módě ani trošku neorientovala. Zato Charlie zde zapadl. Ve svých stylových černých kalhotech, bílém přiléhavém tričku s krátkým růkávem a šedým šátkem, vypadal jako filmová hvězda. Všimla jsem si, že se mu pod tričkem rýsují svaly. Na tváři měl dvě hluboké rýhy, které jeho ostře řezaný obličej udělaly ve výsledku ještě hezčím.

Co to tu děláš, Casey? Napomenula jsem se.

On se ti přeci nemůže líbit.

"Jdeme na bar?" Usmál se a já jen přikývla. Nějak mi došla slova. "Zvu tě." Mrkl na mě a vytáhl peněženku. "Co si dáš?"

"To samé, co ty." Usmívala jsem se.

"Fajn, ale víš, že ovoce nepiju." Zasmál se.

"Znám tě dvacet let," připomenula jsem mu a posadila jsem se do jedné z pohodlných pohovek nad parketem. Sledovala jsem dění kolem mě.

Charlie mi přinesl sklenku se svou oblíbenou vodkou. S nechutí jsem polkla a zakousla se do citronu.

"Kde je tvůj kyselý výraz?" Zasmál se. Došlo mi, že se na něj usmívám jako na smilování boží. Co to dělám?!

"Víš, Charlie, došlo mi, jak moc ráda jsem, že jsme tě s Joshem v tom lese našli poměrně včas." Pronesla jsem s vážností. Jazyk se mi trošku motal, ale ve výsledku jsem mluvila srozumitelně.

"Jo, Josh." Zakroutil hlavou a napil se piva. "Toho kluka nech spát." Zavrtěl hlavou.

"Já už ho nechci." Namítla jsem.

"Chceš, jen si to nechceš přiznat." Jeho úsměv byl tatam a dobrá nálada s ním.

"Necháme ho spát." Souhlasila jsem. "Beztak se ti to stalo kvůli mně." Pronesla jsem tišeji v domnění, že mě neslyší.

"Casey!" Okřikl mě.

"Co?" Nechápavě jsem se mu vpalovala hluboko do očí.

"Ty za to nemůžeš." Ujišťoval mě. Držel mě pevně za ramena a vpíjel se mi do očí. "To on."

"Já utekla do té pitomé jeskyně." Do očí se mi hrnuly slzy, když jsem si vybavila, co se vlastně stalo. Znovu jako by se mi vše promítalo před očima. Jako noční můra.

"Vše je v pohodě, vidíš?"

"P-počkej, Charlie!!" Vyskočila jsem nadšeně a otřela si slzy z očí. "Ty-ty-ty si to pamatuješ?" Zapištěla jsem. Údivem mu spadla brada.

"Casey." Užasle vydechl. "Připadalo mi, jako bych o tom v cestě letadlem snil. Byl to jen sen, ale teď?" Objal mě a pevně mě k sobě přitiskl. "Ale víc si nevybavím." Pochmurně se zamračil.

"To nevadí." Zabořila jsem se mu hlavou do jeho hrudi. Připadalo mi, že vrávoráme, a tak jsem se pro jistotu posadila. A Charlie vedle mě. "To nevadí." Zašeptala jsem mu do ucha a políbila ho na tvář. Prudce se na mě otočil, jako by ho ten polibek vyvedl z míry.

"Casey..." Zašeptal a položil své dlaně na můj obličej, aby se nade mě naklonil...  

 7. Zdrogovaná


"Casey?" Zatřásl se mnou Charlie, zřejmě jsem nevnímala. Zamrkala jsem a myšlenkami se vrátila zpět do reality. "Někdo tě nadrogoval? Máš rozšířené zorničky,…" Podal mi sklenici s vodou. Seděla jsem v pohodlném křesle a došlo mi, že všechno byla pouze iluze. Co se to děje?

"S kým ses tu bavila?" Nedal se Charlie. "Něco ti museli dát do pití," pohlédl na můj drink a postavil ho na opačný konec stolu. "Casey, mluv!"

"Ty jsi sexy," motal se mi jazyk.

"Casey!" Zaklepal se mnou a znovu mě přinutil napít se vody. "Jdeme domů, tohle nemá cenu." Zavrtěl hlavou a popadl mě podpaží, aby omotal mou ruku kolem jeho krku.

"To lechtá," zasmála jsem se a vydala se plíživým tempem kupředu. Charlie mě pevně tiskl k sobě. Nedokázala jsem už rozpoznat, co z toho večera byla realita a co pouze iluze způsobená alkoholem či jinými látkami.

Do domu jsme došli za svítání. Cítila jsem, jak ze mě ta věc vyprchává a hlava se začínala naplňovat poměrně normálními myšlenkami.

Místo pomyšlení na sex a nějakého kluka, který mi ještě před chvílí poletoval v myšlenkách, jsem teď vnímala spoustu jiných věcí. Chladný vítr, který bičoval mé odhalené paže. Déšť. Mokré oblečení a vlasy. Charlieho přítomnost. Stále mě podpíral jako neschopného člověka. Snažila jsem se vyprostit z jeho sevření, ale on mě otráveně a starostlivě držel dál.

"Charlie, pusť." Jazyk se přestával zamotávat. Ten vzduch mi pomohl jako nic jiného.

"To už jsi zkoušela tolikrát." Zavrtěl hlavou a ani se neobtěžoval mi pohlédnout do očí. Docházelo mi, že si z toho večera moc nepamatuji. Pouze útržky. Nevím, co jsem vyváděla po cestě domů.

"Myslím to vážně. Můžeš mě pustit." Zastavila jsem se, abych se trochu vydechla. Pociťovala jsem bolest v krku, ale ještě palčivější bolest hlavy.

Zastavil se, aby mi pohlédl do očí. Sledovala jsem ty jeho andělsky modré oči.

"Fajn," usoudil a pomohl mi posadit se do vlhké trávy u silnice. Stále pršelo. Byl naštvaný. Takového Charlieho jsem ještě nepoznala.

"Co to bylo?" Vydechla jsem a zabořila ruce do vlhké trávy.

"Nevím, asi tě někdo nadrogoval." Čelisti měl sevřené a napnuté. Jako by každou chvíli vyletěl z kůže.

"Co, co jsem ti řekla?" Nechápala jsem. "Co jsem udělala?"

"Snažila ses mi dostat do kalhot." Pronesl bez úšklebku. Cítila jsem, jak rudnu. Vrátily se mi myšlenky na náš polibek, který byl pouhým výplodem mé fantazie.

"P-promiň, Charlie!" Omlouvala jsem se. Ruce špinavé od bláta jsem si naplácla na obličej dříve, než bych si to uvědomila, a tak jsem se prudce začala otírat do lemu trička. Neuvěřitelně bylo cítit kouřem. "Pamatuju si jen, že jsi mi přinesl pití a - "

Zmateně se na mě podíval. "Já ti pití nepřinesl!" Zarazil mě. Nechápala jsem, o co tu jde.

"Ale přinesl a pak jsi…" Charlie ale vrtěl hlavou. "Tak kdo to tedy byl? Kdo by mě chtěl nadrogovat? Byl ti hodně podobný, jestli jsi to nebyl ty."

"Nevím, kdo to byl, ale celou noc jsi nemluvila o ničem jiném, než o nás dvou. Sice si nepamatuju, co se stalo v Shadow Bay, ale myslel jsem si, že jsme spolu nic neměli…"

"Neměli," uvedla jsem nedorozumění na pravou míru. "Neměli, Charlie. Já nevím, co se to se mnou dělo."

"Říkalas divné věci." Opět se díval do dáli se zatnutými čelistmi.

"Jaké věci?"

Panovalo hrobové ticho. Snažili jsme se nedýchat hlasitěji, než bylo nutné. Naskočila mi husí kůže. To nesnesitelné ticho trvalo snad věčnost.

"Říkalas, že mě miluješ."

  

8. Cesta do neznáma

Ráno mě vzbudily jemné sluneční paprsky, které pronikaly skrze levandulové závěsy do světlé ložnice. Přinutila jsem se vylézt z postele a s palčivou bolestí ve spáncích jsem se vydala do přízemí. Nikde nikdo nebyl, jen na stole byla v míse naleštěná jablka, kolem ní košík s pečivem přikrytý papírovou utěrkou, sklenice pomerančového džusu a na talířku vzkaz.

Charlie je na terapii a já jedu do Paříže

udělat nějaké pohovory se zájemci o

nové firemní posty.

- Ann

Odložila jsem neonový papírek stranou a naložila si na talířek pečivo. Namazala jsem na něj máslo a zapila vše pomerančovým džusem. Byl čerstvý. Takhle o mě nikdy nikdo nepečoval.  

Když jsem se přinutila párkrát kousnout do bagetky, vydala jsem se ke klavíru a posadila jsem se na stoličku před ním. Zabořila jsem prsty do kláves a snažila se rozpomenout si na hodiny klavíru před deseti lety. Marně.

Opřela jsem se o dřevěnou konstrukci a sledovala, jak venku neustále prší. Začala jsem přemýšlet. Neměla jsem ani tušení, co se toho večera stalo. Myslela jsem si, že jsem se bavila s Charliem, ale zřejmě si se mnou jen pohrávala mysl. Krutá realita mi prozradila, že Charlie stále trpí ztrátou paměti a také to, že jsem do něj zřejmě zamilovaná, jak mi teď začínalo docházet.

To je nesmysl, napomenula jsem se. Musíš uvažovat racionálně! Křičel na mě rozum. Ale srdci se nechtělo poslechnout.

Obula jsem se do holínek a vydala se na zahradu projít. Bylo mi úzko a nedokázala jsem si představit, jak se situace bude vyvíjet dál. Doufala jsem, že mě Annabelle nevyhodí. Doufala jsem, že nebudu muset zpátky. Za Johnem.

Při pomyšlení na něj se mi sevřelo hrdlo. Docházelo mi, že má láska k němu byla zřejmě slepá a z toho se mi dělalo nevolno. Bylo mi zle z toho, že vše bylo tak umělé.

Do očí se mi draly slzy.

Ucítila jsem v kapse vibrovat telefon, a tak jsem pro něj sáhla a přes clonu slz na několikátý pokus zmáčkla tlačítko potvrzující příjem hovoru.

"Za hodinu čekej připravená jet pryč." Charlie zněl v telefonu stále naštvaně. Nedokázala jsem si racionálně vysvětlit, proč ho to tolik vytočilo.

"Kam pryč?"

"Prostě si vezmi něco slušného na sebe a neptej se."

"Ale," nestačila jsem ani doříct svou otázku a už zavěsil. V duchu jsem zaklela a vydala se přes rozmočený trávník zpět k domu, abych se trochu zlidštila.

Koupelna mi poskytla vše potřebné včetně žehličky na vlasy. Věděla jsem, že v tomhle počasí se mé vlasy stejně zkroutí, ale musela jsem s tím výbuchem něco provést. Konečně mi vlasy nesmrděly kouřem, ale voněly kokosem.

Hedvábný ručník jsem odhodila stranou a navlékla na sebe červené koktejlky, které nebyly ani moc společenské, ani moc na doma. Znáte to, takový ten zlatý střed, když nevíte, co vás čeká. Ke koktejlkám jsem si obula černé baleríny s cvočky a popadla psaníčko ve stejném stylu. Přetřela jsem si rty leskem a nanesla řasenku - kdyby mě náhodou táhl někam mezi lidi. Nezbývalo mi, než doufat, že jsem opravdu zvolila něco slušného na sebe.

Vyběhla jsem před dům. Konečně přestalo pršet, ale vlhko bylo ve vzduchu cítit. Na příjezdové cestě již stálo Charlieho nové Volvo, které dostal od sestry na přivítanou.

"Nastup si," houkl na mě z otevřeného okénka, aniž by se obtěžoval otevřít mi dveře nebo něco podobného. Charlie nikdy nebyl gentleman a ke svým přítelkyním se choval… zvláštně.

Všimla jsem si, že na zadním sedadle bylo dámské blankytně modré sáčko. To sáčko jsem moc dobře poznávala.

"Rose je v Londýně?" Neotevřela jsem dveře auta. Jen jsem ho sledovala skrze otevřené okénko. "Bude bydlet u Annabelle? Mám jet do Ameriky?"

"Nešil." Poprvé za posledních pár dní jsem ho slyšela mluvit hlasitěji. Charlie se do Londýna stěhoval právě od Rose, se kterou trávil volné chvilky posledních pár let. Natáhl se, aby dveře otevřel zevnitř. "Nastup si," popotáhl ze své cigarety. Ach ten hrozný zlozvyk. Kéž by si ani tohle nepamatoval.

"Kam jedeme?" Připoutala jsem se, ale Charlie jen popotahoval ze své cigarety. Očividně se rozhodl mě po naší party ignorovat. "Fajn," zašeptala jsem uraženě a opřela se do měkkého sedadla. Sledovala jsem krajinu za okýnky a potlačovala své emoce, abych nevybouchla jako papiňák.

Jeli jsme půl hodiny. Stanice rádia mě pomalu začínala unavovat a mě se začaly zavírat oči. Ze všech sil jsem spánku vzdorovala, ale nepovedlo se mi to.

Ozvala se hrozná rána, která mě probudila. Vše bylo doprovázeno prudkým nárazem. Když jsem otevřela oči, všude byl kouř. Bílý dým, přes který nebylo nic vidět. 

9. Náraz

Vyděšeně jsem pohlédla na Charlieho, jestli je v pořádku. Držel se za hlavu, ale svou pozornost věnoval jen a pouze mně.

"Nic ti není?" Ujišťoval se a pevně mi svíral paži. Zavrtěla jsem hlavou a na sucho polkla. Ačkoliv mu samotnému stékala po obličeji krev, nejprve se zajímal o mě.

"Jsi zraněný." Zašeptala jsem a on jen mávl rukou.

"Musíme se rychle dostat ven!" Zavelel. Pořádně jsem nevěděla, co se tu stalo, ale bylo mi jasné, že nejprve se musíme dostat pryč. "Polez za mnou." Pomohl mi odepnout pás. Snažil se otevřít dveře, ale nešlo to, a tak se prudce rozmáchl zahradními hrabičkami, které dnes pravděpodobně koupil, protože ho o to Annabelle prosila, a uštědřil oknu pěkně silnou ránu. Po několika úderech se rozletělo. Prolezl okýnkem, košili roztrhanou od ostrých úlomků skla. "Pojď." Popoháněl mě netrpělivě, a když jsem prolézala okénkem, chytl mě kolem pasu, aby mě vytáhl ven.

Utíkali jsme pryč. Stranou od toho všeho. Neviděla jsem, kam běžím, protože dým byl stále silnější. Už nebyl jen bílý, ale barvil se do černa.

Když jsme doběhli dostatečně daleko, lapali jsme po dechu. Oba jsme byli nadýchaní nesnesitelně štiplavého kouře. To nevěstilo nic dobrého. Měla jsem sucho v krku.

"Jsi v pořádku?" Stáli jsme sotva pár centimetrů od sebe. Sledoval mě a přitom měl stále sám rozbitou hlavu.

"Ukaž." Zašeptala jsem a vytáhla z kapsy papírové kapesníky, abych mu je přiložila k ráně. Měl ji zanesenou. "Měl by sis to nechat vyčistit." Pronesla jsem ustaraně, zatímco jsem se pokoušela osušit ho od krve. "Snad dobré, ale budou ti to asi muset zašít." Když jsem odpoutala pozornost od jeho rány, došlo mi, že si mě prohlíží. Sledoval mě a se zájmem si prohlížel můj obličej.

"Zničil jsem ti šaty," zašklebil se a rukou mě chytl kolem pasu.

"To nevadí." Zašklebila jsem se. Přitáhl si mě k sobě blíž. "Charlie," položila jsem mu ruce na hruď, abych se odtáhla, ale on mi to nedovolil. Druhou ruku mi položil na obličej a přitáhl si mě k sobě.

"Jste vy dva v pořádku?" Z dýmu se vynořil postarší pán v policejní uniformě. Oba jsme se od sebe odtrhli a šokovaně ho sledovali. Ani jeden z nás si nevšiml, že přijela policejní auta a také hasiči. Byla tak hustá mlha, že bylo vidět sotva na dva kroky před sebe.

"Ehm, tady kamarád má rozbitou hlavu, ale jinak ano." Usmála jsem se a přidržela si dvě poloviny šatů u sebe, aby se nerozevlály.

"Odvezeme ho do nemocnice," souhlasil strážník. "Ale nejdřív se mnou vy dva pojedete na stanici. Potřebujeme vědět, co se tu vlastně stalo."


Vzhledem k tomu, že jsem před nehodou spala a nic neviděla, jsem při výslechu nebyla nic platná. Poslali mě na kafe a pro nové oblečení, které jsem si rychle běžela koupit do krámku naproti stanici. Nasoukala jsem se do nových kalhot a trička.

Něco mě na celé téhle situaci nehorázně štvalo.

Seděla jsem s hrnkem kafe na pohovce a sledovala tikající bílé sterilní hodiny a přemýšlela nad dneškem. Kam mě to vlastně Charlie chtěl vzít? Docházelo mi, že nemám tušení, kam jsme původně jeli. A pořádně jsem ani nevěděla, kde to vlastně jsem.

Vzhledem k tomu, že za okny už byla tma, mi docházelo, že se asi dnes domů nevrátíme.

Trvalo snad věčnost, než Charlie vyšel z té místnosti. Když vyšel, pila jsem druhé kafe a četla nějaký časopis o háčkování.

"Kam pojedeme?" Odložila jsem časopis. "Domů?"

"Zbláznila ses? Jsme stovky mil od domova, jeli jsme skoro celý den." Opět měl tu svou nabroušenou náladu.

"A kam tedy půjdeme?" Naléhala jsem.

"Nech se překvapit," mrkl na mě. Proč je stále tak naštvaný?

"Nemáme ani auto," namítla jsem umanutě.

"Na co auto? To si půjčíme až zítra."

"Tak mi to řekni." Naléhala jsem na něj.

"Nech se překvapit," mrkl na mě. 

10. Hotel Anita

Zřejmě tohle místo znal, protože si byl naprosto jistý, kam jdeme. Kráčeli jsme pomalu k centru města po skromně osvětleném chodníku. Nepodařilo se mi zjistit, o co tu jde, ale tak nějak mě zvědavost opouštěla. Samozřejmě, že ne tak úplně, ale bylo mi to vcelku jedno.

Byla tma, protože jsme se zdrželi u doktora a na stanici. Samotná cesta sem nám tak dlouho netrvala.

"Přestal jsi kouřit." Pronesla jsem najednou. Od policejní stanice jsme nemluvili. Držel v ruce cigaretu a mě to iritovalo.

"Prosím?" Nechápavě se na mě podíval. Zase ten jeho pohled. Ačkoliv celkově působil znuděně a nenuceně potahoval z cigarety, v jeho očích bylo něco jiného. Nedokázala jsem pořádně rozluštit co.

"Před rokem. Sekl jsi s tím," odtrhla jsem od něj pohled a soustředila se na kočičí hlavy, kterými byla pokryta celá silnice i chodník. "Kvůli Rose, nemá ráda cigarety." Zase ta nádherná bruneta. Neustále se mi zjevuje před očima, když jsem s Charliem o samotě. V Americe to bylo jiné, ale tady ji neustále vidím. V Americe mi nevadila. Upřímně? Nechápu, co se to se mnou děje.

"Aha," pronesl suše a popotáhl znovu. "Jedna z věcí, které si nepamatuju." Hořce se ušklíbl a zašlápl nedopalek do chodníku. Sebral ho a hodil do koše. To byl jeho zvyk. Dělal to vždycky. Přišlo mu nechutné nechávat nedopalky na chodníku. Vždy si to vypočítal tak, aby cigaretu dokouřil před košem. Alespoň něco se nezměnilo.

Opět jsme mlčeli. Přešli jsme náměstí s nádherným kostelíkem a zamířili do tmavé uličky. Byla úzká a vedla jen k jedněm dveřím, nad kterými lehce svítil bílý nápis "Hotel Anita". Charlie mi přidržel dveře a já mu zvědavě pohlédla do tváře.

"Myslela sis, že budeme spát pod mostem?" Nechápavě si mě prohlédl a popostrčil mě do dveří. Vešli jsme do útulně zařízeného hotýlku. Vyřezávaný nábytek, křesla potažená dobovými přehozy, všude na zdech rokokové textury. Působilo to tu mile.

Charlie zamířil k recepci, za kterou stála postarší milá paní. Po chvilce nás zavedla do pokoje a předala nám klíče.

"Dobrou noc," Usmívala se na nás.

"Mají plno," vysvětloval Charlie, když jsem si zmateně prohlížela manželskou postel. "Poslední volný pokoj." Sundal si bundu, přehodil ji přes věšák a vydal se do koupelny.

Omámeně jsem dosedla na postel a přejela jsem rukou po hedvábné posteli. Ležela na ní noční saténová košilka, kterou tam před chvílí paní položila.

"Líbí se ti tu?" Vykoukl Charlie z koupelny.

"Líbí? To je slabé slovo." Zavrněla jsem při pohledu na tu nádheru. Vše bylo zařízeno ve stejném stylu jako vstupní hala. Sundala jsem si kabát, přehodila ho přes Charlieho bundu a svlékla se z těch upnutých džínů a trička. Oblékla jsem se do saténové noční košilky. Byla prošívaná krajkou se špagetovými ramínky. Sahala mi sotva pod zadek. Zalezla jsem pod peřinu a zabořila se do polštáře.

"To jsem rád," usmíval se. Tričko nechal v koupelně a na sobě měl pouze pyžamové kalhoty, které také obdržel od paní. Popadl polštář.

"Co to děláš?"

"Jdu spát na gauč." Pohlédl mi nechápavě do tváře.

"Zbláznil ses? Na ten bych se nevešla ani já."

"Myslel jsem, že by ti vadilo, kdybychom spali vedle sebe." Sebrala jsem mu polštář.

"Nebudeš kvůli mně celý rozlámaný." Načechrala jsem ho a poplácala na volné místo vedle sebe. Nebylo mi to o moc příjemnější, ale přece ho nemohu nechat spát na metr a půl dlouhém gaučíku.

"Proč jsme tady?" Začala jsem, když už jsme oba leželi v měkké posteli. Byla úplná tma, jen měsíc svítil přímo do našeho okna. Viděla jsem mu do obličeje. Díval se na mě.

"Pamatuješ, jak jsem jezdíval k babičce na pobřeží? Létával jsem sem každé prázdniny." Začal konečně vysvětlovat.

"Jasně, slíbil jsi, že mě tam jednou vezmeš."

"Miluju to tam. Chtěl jsem tě překvapit, ale ten kokot to napálil přímo do nás." Zabručel. "Jako by nestačilo, že jsme celou dobu popojížděli v koloně."

"Opravdu?" Žasla jsem. "Bereš mě na místo, které miluješ?" Byla jsem unešená, ale snažila jsem se mluvit normálně. "A proč ne Rose?" Nechápavě jsem mu hleděla do obličeje.

Neodpověděl.

"Charlie," zašeptala jsem.

"Protože potom, co jsi mi řekla, co ke mně cítíš, jsem začal přemýšlet. Musím být chvíli sám s tebou." Šeptal, jako by ho někdo mohl slyšet. Nebyla jsem si jistá, jestli chtěl, abych to slyšela i já.

"Vážně?" Převrátila jsem se k němu a pohladila ho po tváři.

"Vážně." Políbil mě do dlaně.

"Charlie." Usmála jsem se. Přisunul se ke mně a přesunul se nade mě. Tentokrát jsem ho nezastavila. Pohlédl mi do očí a pomalu se nade mě nakláněl. Tentokrát jsme se opravdu a konečně políbili. 

11. Na pobřeží

Ráno jsem se probudila díky slunečním paprskům, které prostupovaly do pokoje skrze jemné záclonky na oknech. Přemýšlela jsem, zda se opravdu stalo to, co jsem si myslela, ale když jsem na sobě ucítila Charlieho ruce, pookřála jsem a usmála se. Spokojeně mi oddychoval na krk. Všimla jsem si, že jedno ramínko košilky svírá ve svých prstech. Pokusila jsem se mu opatrně vysmeknout.

Vydala jsem se do koupelny, abych se opláchla, a když jsem se vracela do postele, už byl vzhůru. Zamířila jsem přímo k němu a políbila ho. Beze slov si mě přitáhl k sobě a stáhl mě k sobě na postel.

"Dobré ráno," zašeptal mezi polibky. Začal mi sundávat košilku.

"Ne, nespěchej." Zašklebila jsem se a vstala z postele.

"Máš pravdu, asi bychom měli vyrazit." Usmíval se, a když vstal z postele, přitiskl se ke mně, aby mě políbil na krk. "Ale nejdříve ti seženeme normální oblečení." Zasmál se a vyrazil do koupelny.


Nakonec jsme jeli autobusem. Charlieho auto skončilo v servisu a teď musí čekat, až mu ho opraví. Seděli jsme na sedačkách obklopeni věcmi z auta a také dárkem pro Charlieho prarodiče. Prohlížela jsem si nové krajkované tričko. Bylo rozkošné. Strašně moc se Charliemu líbilo, a tak mi ho koupil.

Po hodině jízdy autobusem se před námi konečně vynořila vesnička, kterou jsme očekávali. Byla na pobřeží a domky zde byly malované jako v pohádce. Jakmile Charlie zahlédl známý kostelík, začal neustále mluvit o svém dětství tady.

"Konečně," zasmál se jako malý, popadl tašky a vylezl z autobusu. Vyplížila jsem se za ním se svou taškou a následovala ho po asfaltové cestě. Vše tu bylo tak daleko. Jeden dům od druhého. Všechny domy měly buď velkou zahradu, nebo rovnou statek.

Sledovala jsem ho a přistihla se, že se usmívám. Nech toho, napomenula jsem sama sebe.

"Tamhle to je!" Charlie se nadšeně otočil ke mně, aby mi ukázal rodinný domek pár set metrů od nás. Když uviděl, že se usmívám, pookřál. Položil tašky na zem, aby mě k sobě mohl přitáhnout. "Casey," zašeptal a políbil mě. Nejprve na tvář, pak na krk. "Jsem rád, že tu jsi." Usmíval se a přitiskl své rty na mé.

"Já taky." Ušklíbla jsem se a polibek mu oplatila. Upustila jsem igelitku s ubrusy pro babičku a objala ho kolem krku. Zajel mi rukou pod tričko. "Tady ne," zasmála jsem se.

"A kdy?" Byl jako malý. Doslova a do písmene.

"Známe se snad věčnost, tohle chvíli počká." Usmála jsem se a naposledy ho políbila, abych se shýbla pro tašku.


"Je někdo doma?" Bušil klepadlem na dveře. Bylo teprve osm ráno, ale bylo nám jasné, že Charlieho akční babička už dávno krmí zvířata na zahradě.

"Charlie?" Ten hlas jsem poznávala. Párkrát byla u nás v Shadow Bay. Charlie jí tenkrát platil letenky ze svých peněz z brigád. Jen, aby mohla přijet na měsíc k němu. A každé léto létal on k ní. Na brigády chodil neustále.

"Babičko." Objal milovanou osobu. "Babi." Zatočil s ní ve vzduchu.

"Charlie, už mi není dvacet," napomenula ho a políbila ho na tvář. "A kdopak je tohle?" Prohlédla si mě se zájmem. "Takové pěkné děvče," usmála se a přešla ke mně.

"Dobrý den, Charlotte," usmála jsem se na ni. Stejně bláznivá jako vnuk, pomyslela jsem si.

"Ale no jémináčku. Koho mi to sem čerti nesou?" Spráskla ruce a vydala se mě obejmout. "Přenádherná a milá Casey!"

"Děkuji vám." Zašklebila jsem se.

"Vítejte děti," usmívala se na nás. "Pojďte dál."

Uvnitř to vonělo pečivem. Charlotte nás vedla do horního patra, kde pravděpodobně byly pokoje po jejích dětech. Nepletla jsem se. "Tak, Casey. Tobě dáme pokoj po Marianně. Bude se ti líbit," mrkla na mě. "A tobě Charlie," ukázala na konec chodby. "Po otcovi." Viděla jsem se, jak Charlieho bodlo u srdce. Vzhledem k tomu, že si ztrátu otce nepamatoval, zjistil to až nedávno. Ale tvářil se statečně, potlačoval pocity. "Ubytujte se a přijdete mi dolů povyprávět, co všechno se za ten rok událo." Usmívala se.

"Jsi v pořádku?" Optala jsem se Charlieho, když babička odešla. Jeho úsměv pohasl.

"Já?" Nechápavě mě sledoval.

"Ale no tak." Zašeptala jsem a odložila tašky do pokoje, poté jsem se s ním vydala do toho jeho. Objala jsem ho. "To bude dobré," zašeptala jsem mu do ucha a políbila ho.

"Nebude," zašeptal stejně tiše. "Nebude, Casey."

"Uvidíš." Setřela jsem si slzu z oka. Jeho otce jsem považovala za svého druhého otce, a tak mě ta ztráta zasáhla stejně jako jeho. Přestože to vím déle, tohle byla rána přímo do černého. Znovu mě to vzalo.

"Mám tě rád. Víš to?" Políbil mě na čelo.

"Půjdeme dolů," pobídla jsem ho.

"Dobře," políbil mě na čelo.

"Jdi napřed, já ještě vybalím ubrusy a přijdu za vámi."

"Fajn." Vydal se dolů. Nemohla jsem odtrhnout pohled od jeho nádherně vypracovaného těla. Zjistil, že ho pozoruju. Ucukla jsem pohledem a zrudla. Ušklíbl se a pokračoval dál.

Vyndala jsem ubrusy, zabalila je do papíru a sešla za ním.

"Něco jsme vám přivezli." Usmívala jsem se, když jsem vcházela do obývacího pokoje. Jakmile jsem ale překročila práh, úsměv mi ztuhl na rtech… 

 12. Rose

"Rose?" Ujistila jsem se. Brunetka se ladně zvedla z židle a vykročila ke mně s úsměvem na rtech.

"Ahoj, Casey!" Ten její hrubý hlas mě probral ze strnulosti. "Dlouho jsme se neviděly, měly bychom to napravit." Zašklebila se a objala mě. Poté mě políbila na obě tváře. "Nádherně voníš," usmála se a vydala se zpět k Charliemu.

Kdyby tak věděla, zasmála jsem se v duchu.

"Děkuju," vypravila jsem ze sebe konečně a pohlédla na Charlieho. Ten na mě jen zíral, jako by dočista oněměl. "Charlotte, tady je dárek pro vás." Položila jsem před ní ubrusy zabalené v zeleném balicím papíře.

"Děti, neměly jste si dělat škodu!" Spráskla ruce. Když balíček rozbalila, po tváři jí stekla slza. Pocházela z chudých poměrů a Annabelle s ní ani trochu nevycházela, aby jí pomohla z tísně ven. "To je nádhera! Ty krajky! Ach! To se mi ani nezdálo. Od té doby co můj manžel odešel do nebe - bůh mu žehnej - jsem ani nepomyslela na nové věci." Usmívala se a objala mě tak silně, jako by mě chtěla rozmáčknout.

"Ale babi, to je maličkost." Usmíval se na ni Charlie. Nebyla. S opravou auta, nocí v hotelu pro dva a dalšími věcmi vyšel těžko s málem. A tyhle ubrusy byly obzvláště drahé. Nenechal si to však vymluvit.

"Kde ses tu vzala, Rose?" Prohodila jsem jen tak mezi řečí.

Pohlédla Charliemu do očí a přitulila se k němu. "Věděla jsem, kde ho najdu. Neustále mluví o Charlotte." Usmívala se. "Nejprve jsem si myslela, že jste někde na výletě v Londýně, ale došlo mi, že bude chtít, aby ses pozdravila s Charlotte. Vždycky říkal, že jste si rozuměly." Usmívala se. Zřejmě neměla tušení. "Annabelle říkala, že sem chce jet."

Přitulila se k Charliemu a vyprávěla nám, co se jí stalo za poslední roky a jak si Charlie nic nepamatuje a všechno dokolečka. Vše řekla svýma očima a mě došlo, že už nechci poslouchat vše, co říká. A při tom sledovat Charlieho. Tvářil se jako poslední dobou vždy - zatrpkle. V očích se mu lesklo rozhořčení, čelisti pevně stisknuté.

"Když se na mě nebudete zlobit, půjdu si lehnout," usmála jsem se zdvořile a vypařila se. Vloupala jsem se Charliemu do pokoje a zapálila si jednu z jeho cigaret. Vyšla jsem ven a posadila se na studnu, abych sledovala západ slunce. Je to už dávno, kdy jsem přestala kouřit. Ale nedalo mi to.

Slastně jsem potáhla a vydechla obláček kouře. V kapse mi zavibroval mobil. Vytáhla jsem ho a podívala se, kdo mi volá. Neznámé číslo? Odložila jsem mobil na studnu a znovu potáhla, on přestane zvonit. Neznámá čísla zvedám nerada - buď je to partička puberťáků, nebo nabídka na různé produkty a služby.

Telefon ale začal vyzvánět znovu. Stiskla jsem zelené tlačítko. "Tady Casey Kennedy," zašveholila jsem a potáhla z cigarety.

"Casey?" Ozvalo se z druhé strany po chvilce ticha. Zakuckala jsem se dýmem. Ten hlas jsem poznávala. Jako bych oněměla.

"Ty si nedáš pokoj?" Zašeptala jsem a zvedla se ze studně, abych se vzdálila z doslechu Charlotte, Rose a Charlieho.

"Casey," také ztišil hlas.

"Kdes přišel na mé nové číslo?" S příjezdem do Londýna jsem si zřídila smlouvu s novým operátorem. Stará smlouva mi právě vyprchala.

"Jak je v Londýně?" Jeho hlas jako by nabral barvu. Veselý podtón.

"Joshi!" Okřikla jsem ho.

"Promiň. Ehm, volal jsem kvůli němu Ann. Musel jsem slyšet tvůj hlas." Vysvětloval. Z druhé strany se ozval příšerný zvuk. Že by sanitka?

"Jak je na Floridě?" Ignorovala jsem jeho poslední větu.

"Už tam nejsem. Kamarádi mě vyvezli do Cornwallu." Začal opatrně a já se opět zakuckala dýmem z cigarety. Vzpomněla jsem si na ceduli, kolem které jsme projížděli autobusem cestou sem. Cornwall, hlásila a vítala turisty nápisem na dřevěném podkladu. "Casey?" Slyšel, jak se dusím.

"Eh," nezmohla jsem se na víc.

"Vím, že jsi u Charlotte. Charlie to řekl Ann." Pronesl s očekáváním.

"Musím jít za Charliem." Oznámila jsem prudce.

"Nemá tam náhodou Rose?" Vyzvídal, v hlase pobavení.

"Jak ty o tom víš?"

"Ann ví všechno." Pronesl odměřeně.

"Měj se hezky, Joshi." Zavěsila jsem. Musím se odtud co nejrychleji dostat. Utíkala jsem k domu a vyhodila vykouřenou cigaretu do popelnice před domem. Začala jsem panikařit. Co teď? Joshovi už nemohu ani pohlédnout do očí. Už nikdy.

"Casey?" Charlie vyděl mé vyvádění. "Děje se něco? Já vím, Rose…"

"O to nejde!" Nenechala jsem ho nic doříct. "Tedy… Jde o to, ale…" Nebyla jsem schopna souvislé věty. "Volal Josh. Jsou s kamarády v Cornwallu!" Vypískla jsem a zhluboka se nadechla za účelem uklidnění. "Dnešek se vážně povedl." Ironicky jsem se zasmála a posadila se na obrubník příjezdové cesty.

"Hlavně to ráno," mrkl na mě.

"Nech si to, máš tu Rose," zašeptala jsem nevrle.

"Promiň. Ukončím to, ale nejdřív si s ní musím promluvit."

"Vypadá až moc šťastně," souhlasila jsem.

"Co tím myslíš?" Nechápavě mě sledoval. Vyhýbavě jsem sklopila oči a sledovala strukturu dlažby. "Casey," zvedl mi hlavu za bradu.

"Ráno odjedu do Londýna. Musím si začít hledat práci a navíc Josh a Rose a všechno dohromady. Tohle neunesu."

"Odpověz mi."

"Nemůžeš kvůli mně rozvracet tříletý vztah." Nesouhlasila jsem hořce. Rose jsem začínala nenávidět. Co to do mě vjelo? "Nikdy jsme spolu nechodili ani nespali," připomněla jsem mu suše.

"Ale já si z toho vztahu pamatuju sotva tři měsíce na začátku a to období po nehodě," hádal se.

"Byli jste spolu šťastní a Rose se o tebe starala a… Žili jste spolu. Ačkoliv si to nepamatuješ, bylo to tak. A ty jsi s ní byl rád. Možná bys měl ještě počkat. Co když je ta pravá?"

Tohle rozdýchával zase on. "Nejprve mi řekneš, že mě miluješ a teď tohle?" Ztišil hlas a přecházel k domu a zpět. "Casey!" Polkl naprázdno. "Tolik věcí se změnilo za jedinou noc."

"A jsi si jistý, že k dobrému?"

13. Sladké ráno a nezvaní hosté

"Ty jsi ještě neodjela?" Charlie stál pobaveně ve dveřích, ruce založené na prsou. Rose spala u něj v pokoji, mána krku cucflek. Žaludek jsem měla jako na vodě. Co si myslí? Že mě může urážet?

"Kolik je hodin?" Zamumlala jsem do polštáře. Vždyť venku… už je světlo. Došlo mi najednou. Ach ne, autobus mi určitě ujel!

"Tak akorát na oběd." Pobaveně se zhoupl na špičkách a přiskočil k oknu, aby rozhrnul závěsy. "Měla bys vstát, než babička začne jančit. Nemá ráda, když někdo nechává jídlo vychladnout." Upozornil mě sladce a potichu zavřel dveře.

"Kde je Rose?"

"Ve městě… Jela něco nakoupit nebo tak." Ušklíbl se škodolibě a posadil se na mou postel.

"To jako že ji teď podvádíme? Zapomeň." Než jsem si přetáhla deku přes obličej, všimla jsem si, jak mu úsměv ztuhl na rtech.

"Rozejdu se s ní." Jeho hlas nabral mnohem tišší tón. "Ale musíš mi dát čas."

"Já po tobě nechci, aby ses s někým rozcházel kvůli mně!" Co si myslí, pro Krista pána? "Neobtěžuj se. Přijede Josh a…"

"Takže Joshe stále miluješ?"

"Tak jsem to nemyslela." A hádáme se. Tentokrát už opravdu.

"Ale myslela." Charlie začal chodit po pokoji jako na holičkách. Jako bych snad já podváděla jeho?

"Neříkej mi, co si myslím!" Zabručela jsem do polštáře. "Jak bych mohla Joshe po tom všem milovat?"

"Nezapomínej, že já si nepamatuju, co ti udělal!" Omítka ze zdi, do které vehementně uhodil, se sesypala na podlahu.

Povedlo se mu to. Donutil mě vylézt z postele.

"Nemluvím o tom, co udělal ON!" Slyšela jsem, jak mi přeskakuje hlas. Držela jsem se, abych nevybouchla. "Tohle totiž vůbec není o Joshovi."

"A o čem teda?" Nechápavě mi pohlédl do očí. Byl tak blízko mě… Všechno se to na mě zase sesypalo. Ne, nemůžu teď brečet! Jeho dlaň na mé paži, naše nohy se dotýkaly.

"O nás." Zašeptala jsem. Přitáhl se ke mně blíž. "Jen jsem chtěla říct, že Josh také nemá páru, o co tu jde." Zahuhlala jsem do jeho hrudi, když si mě přitáhl k sobě blíž. "A mrzí mě, že si nepamatuješ nic. Poslední roky byly… skvělé." Políbil mě na temeno hlavy a já k němu vzhlédla. Otřel mi slzy z tváří a přitáhl si mou bradu k té své.

"Tenhle bude určitě ještě lepší. Bydlíme v Londýně, Casey!" Připomněl mi základní fakta. Jak bych na to mohla zapomenout? Jen mě trošku mrzelo, že jsme ještě Londýn pořádně neviděli. Musí být nádherný.

Než jsem stihla odpovědět, políbil mě a ze mě spadly všechny starosti. Zase jsem se rozplývala tím pocitem. Jak je možné, že vám elektrizuje celé tělo a šimrá vás v břiše jen kvůli polibku? Došlo mi, že to co k němu cítím, se už dávno vzneslo z pozice kamarádi. Bylo to něco víc. Mnohem víc.

Jeho ruka pod mým trikem. Chtěl rozepnout podprsenku, kterou jsem neměla. Mezi polibky se ušklíbl.

"Kdo by v tom brnění spal?" Zachechtala jsem se a přitáhla si ho k sobě blíž.

"Děti, bude oběd." Charlotte. Jak jsme na ní mohli zapomenout? Oba jsme od sebe odskočili, jak nejrychleji to šlo. "Já to věděla!" Zašklebila se škodolibě. "Vy dva! Neměla jsem Rose pouštět dovnitř! A Elizabeth mi dluží pět babek!"

"Babi, nesmíš to říct Rose!" Charlie za ní vyběhl z pokoje.

"Máš dva dny, pak jí to řeknu sama." Netušila jsem, že Charlotte umí být tak škodolibá.

"A je s tebou amen." Zašklebila jsem se, když se vrátil zpět. To už jsem se stihla převléknout. Při zvuku zipu se lehce začervenal.

"To se ti to říká. Neboj, přijede Josh a budeš mít po srandě."

"Anebo taky ty." Zašklebila jsem se na něj a znovu ho políbila. Jak jsem to bez něj mohla celý den vydržet? Stále ale ve vzduchu visela spousta věcí.


"Zdravíčko!" Ve dveřích se po obědě objevila Rose spolu s Joshem a pár kamarády. Jak milé překvapení, problesklo mi okamžitě hlavou, když jsem je uslyšela, a běžela do stájí za Michaelem.

Neříkala jsem vám o Michaelovi? Pomáhal lady Charlotte, jak jí s oblibou říkal. Pracoval ve stájích a dohlížel na její koně. Ano, správně. Koně. Měla hned tři.

"Schováváš se?" Zašklebil se, zatímco pobíhal po stáji ve vysokých jezdeckých holínkách. Stále něco přenášel a uklízel.

"Před smrtonosnou pastí. Kdybych tam vkročila, je se mnou amen." Zašklebila jsem se. Hned jsme si padli do oka. "Proč tohle vůbec děláš?"

"Pomáhám lady Charlotte a miluju koně. Svoje nemám, a tak mi namísto platu dovoluje jezdit na jejích koních. Mám povoleny i různé vyjížďky s kamarády a tak dál. Vaří mi, a když se chci zdržet, spím v jejím domě. Občas mi říká Charlie." Ušklíbl se. "Připomínám jí jejího vnuka."

"Něco na tom bude," usoudila jsem a popadla deky, které mi naložil do náručí. "Odnes to do prádelny, už jsou zaprášené."

"Nemůžu tam, pamatuješ?"

"Chceš mi pomoct, nebo ne?" A tak jsem se vydala směrem k domu. Bůhví, co mě tam čeká. 

14. Shadow Bay - Den změn

Zalezla jsem do prádelny a odložila deky. Bylo mi jasné, že o mně všichni vědí.

"Casey!" Josh mě začal objímat. Odtáhla jsem se.

"Ehm…" Odkašlala jsem si.

"Tak jedeme!" Mávala kličkami v ruce Rose. "A ty taky." Táhla mě za paži.

"Ehm, kam?" Nechápala jsem, o co jde.

"Uvidíš!" Josh s Rose se předháněli v mlčení. Dohánělo mě to k šílenství. Doslova. "Nasedej!" Otevřel mi dveře a posadil se mezi mě a Charlieho. Na předním sedadle seděla vedle Rose Charlotte. Z toho, co Charlie brblal, jsem pochopila, že ji vezeme do města.

Když Charlotte vystoupila, pokračovali jsme dál a dál. Za město a dál od pobřeží.


Zastavili jsme u hospůdky daleko od města. Stála tam v lesích tak sama a opuštěná. U Zlaté Rybky. Originální název, ušklíbla jsem se.

K mému překvapení jsme ale nešli k hospůdce, nýbrž jsme pokračovali dál. V tichosti. Nikdo nepromluvil ani slovo, jen Rose se sápala po Charliem. S Joshem jsme si dodržovali jasný odstup. Něco klikal do mobilu.

"Kruci, tady není signál!" Přerušil jako první hrobové ticho a natahoval ruku do výšky. Vyhrnulo se mu tričko a mě utkvěl pohled na jeho svalech. Odkdy má Josh takové buchty?

"A jsme tu." Mávala Rose rukou k altánku uprostřed lesa. Kolem něj byly dvě houpačky a lavička. Posadila jsem se na houpačku. Charlie vedle mě. "O tomhle místě mi Charlotte jednou povídala. Bylo to tak před dvěma lety, když jsme tu spolu byli. Kéž by sis to pamatoval." Uculila se na Charlieho. Sledovala ho tak majetnicky až se mi svíral žaludek.

Jako kdyby mu telepaticky říkala, jak ho miluje.

"Tady je signál, super." Josh se procházel po altánku tam a zpět, zatímco vytáčel něčí číslo. Povzdychla jsem si. Připomnělo mi to doby, kdy jsme byli my. My dva a nic jiného. Jenže to všechno zničil. Zničil to tak moc, že kdyby nebylo Charlieho, nevím, jak bych to nesla. Až na tu tvrdou realitu, že kvůli nám Charlie propadl zapomnění.

Zazvonil mi mobil. Díky bohu. Déle bych asi ty Roseiny pohledy nesnesla.

"Prosím?" Na druhém konci bylo ticho. Volané číslo bylo skryté a neznámé. Charlie poslouchal Rose, která mu něco zaujatě líčila a Josh stále s někým dohadoval nějaké obchody. Vzdálila jsem se a znovu pronesla své tiché Prosím?.

"Casey?" Tichý ženský hlas pronesl do sluchátka mé jméno.

"U telefonu." Také jsem neměla potřebu mluvit nahlas.

"Tady doktorka Sullivanová z Shadow Bay." Pronesla tiše.

"Dobrý den, jak se máte?" Rozveselila jsem. Tu paní považuji už odmalička za matku. "Děje se něco?" Můj úsměv potemněl. Proč by mi volala?

"Volala jsem Charliemu i Annabelle, ale ani jeden mi neberou telefony. Rose to spadlo přímo do hlasové schránky, a tak jsi mě napadla ty. Vím, že jsi s nimi v Londýně." V hlase se jí značil smích. "Nic se neděje, jen bych potřebovala udělat Charliemu nějaké testy a pak také jsem poznala specialistu, který se zabývá ztrátou paměti. Myslela jsem si, že by nebylo na škodu, kdyby si s Charliem pohovořil. Máme zajednanou schůzku na pozítří. Myslíš, že byste mohli přijet?"

"Zeptám se jich, ale osobně v tom nevidím problém, ačkoli je to tak narychlo." Usmívala jsem se.


*


Nesehnali jsme letenky vedle sebe, a tak jsme letěli každý v jiné části letadla. Na Joshe místo ani nezbylo, a tak zůstal s kamarády v Londýně.

Pustila jsem si do sluchátek oblíbené songy a potichu si broukala písničky. Mému sousedovi to zjevně nevadilo, protože spokojeně oddychoval.

Přála jsem si, aby se něco radikálně změnilo. Byla tu nevyřčená přání, která sužovala mou mysl. Nechtěla jsem, abych nad nimi přemýšlela, ale jako by tomu snad mělo být jinak.

Naštěstí jsem během těch úvah propadla hlubokému spánku. Zdálo se mi o noci v lese, při které se Charliemu stala ta strašlivá nehoda. Zdálo se mi, jak jsem si naivně myslel, že Joshe miluji, ale nakonec všemu bylo jinak. Zdálo se mi také o naší autonehodě a o té noci v hotelu Anita. Za zavřenými víčky se mi také proháněly momenty jako například ten před deseti lety, kdy jsme si s Charliem dali svou první pusu. Měl totiž rande u houpaček a nevěděl, jak políbit holku. A také ta chvíle když nám bylo čtrnáct. Náš první francouzák. Přemýšlela jsem, jaké by to bylo, kdybychom zůstali kamarádi. Jaké by to bylo, kdyby mi nevadila Rose a Josh by se opět stal mým partnerem.

Znechuceně jsem otevřela víčka a sledovala muže vedle mě. Právě se ládoval nízkokalorickou tyčinkou.

Povzdychla jsem si a zaplašila sen. Musím s tím přestat.V tom momentě, kdy jsem vystoupila z letadla, jako by na mě vše dolehlo. To známé prostředí donutilo mé srdce bít rychleji než obvykle a teplý vzduch mě přímo udeřil. Nebe bez mráčků modře zářilo a ze západu se sem valil mrak černý jako uhel.

Do Shadow Bay jsme ale přijeli až po několika hodinách jízdy autem. Přijel pro nás můj bratr. Byla jsem štěstím bez sebe, když jsem zjistila, že budu teta. S přítelkyní po ročním vztahu čekají prvního potomka. Je to brzy, ale oba z toho mají radost.


"Casey!" Vítala mě doktorka Sullivanová, když jsme dorazili do nemocnice. Nezůstala jsem tam s nimi, odjela jsem s bratrem za těhotnou budoucí švagrovou. Neměla jsem nervy na sledování Roseiných pohledů určených Charliemu.

"Stalo se něco?" Sledoval mě bratr podezřívavě.

"Co by se mělo dít?" Jako bych snad nechápala.

"No to právě nevím. Proč se s Charliem nebavíte?" Odbočil z hlavní silnice k pobřeží. "Co se stalo?" Vyzvídal, když jsem neodpověděla.

"My se bavíme." Umístila jsem ho a pohlédla z okénka. Bylo divné jet zase na druhé straně silnice.

"Nevšiml jsem si." Zpomalil, protože před námi nějaký muž právě obcházel auto, zřejmě se mu něco porouchalo.

"Hm." Polkla jsem nasucho.

"Ty ses s ním vyspala?"

"Ne!" Možná jsem zareagovala až moc pohotově.

"Co se děje?" Teď jsem ho nabudila k zájmu. Ty jsi pitomá, nadávala jsem sama sobě.

"Nic." Zašeptala jsem.

"Myslíš, že se rozejde s Rose?" Přesně věděl, o co tu kráčí.

"Pochybuju o tom." Cítila jsem, že mi po tváři stéká slza. Rychle jsem ji osušila, ale objevila se další. A další. Ryan zastavil na kraji silnice a přitáhl si mě k sobě na své rameno. Někdy dokázal být tak milý.

"Rozejde." Ujišťoval mě, nebo snad sebe? "Neboj. Třeba si jednou vzpomene na jejich vztah a na ty chvíle, kdy jim to neklapalo."

Náhle jsem měla potřebu mu všechno říct. O diskotéce a momentu, kdy jsem mu vyznala lásku. O naší bouračce a noci strávené v hotelu. O tom, jak se u Charlotte objevila Rose a později i Josh. O všem.

"Uvidíš, že se to srovná. Pokud není debil, tak se s ní rozejde." Usmál se na mě naposledy a nastartoval. S hlukem motoru jsem zahnala všechny myšlenky a soustředila se na to důležité - Ryanovo dítě.


"Co jste zjistili?" Volala mi Rose. Nikoliv Charlie.

"Nic moc. Bude chodit na nějaké terapie, tak zůstane tady. Je ochotný risknout snad všechno jen pro ty dva roky. Chce své vzpomínky zpět." Téměř šeptala. Děsí se snad toho, že si vzpomene? Samozřejmě, jejich vztah byl navenek růžový. Ale uvnitř… Charlie si několikrát stěžoval. Ne úmyslně, ale sem tam se podřekl nebo jsem slyšela jejich rozhovor.

"Fajn."

"Jo. Já půjdu, musíme domů. Tak se měj." Ukončila náš hovor a já se svalila na pohovku. Všichni v domě už spali, jenže já jsem tak učinila již v letadle. Vydala jsem se tedy na pobřeží - na své nejoblíbenější místo na světě.

Písečná pláž mě přivítala studeným pískem. Posadila jsem se na pařez a sledovala vlny přibližující se směrem ke mně.

Vtom se v roští něco pohnulo. Zadržela jsem dech. Vynořila se temná postava s kapucí a směřovala ke mně. 

15. Nečekané

"Ahoj, Charlie." Pozdravila jsem ho s úšklebkem na rtu. "Tak co v nemocnici?" Konečně jsem na něj pohlédla a zhrozila se. Ne, ne, ne.

Pomalu jsem vstala a chtěla se dát na útěk, ale postava byla rychlejší. Tohle nebyl Charlie. Srdce mi začalo bít a adrenalin v žilách narůstat. Strach mi sužoval hrdlo a já nebyla schopna hlásky. Přesto mi útočník zakryl ústa černou rukavicí.

"Dnes večer pro tebe budu klidně Charlie." Jeho hlas byl hluboký a hrubý. Táhl mě do křoví - tam, odkud před chvílí přišel. "Víš, tohle není marné místo. Stále sem chodí nějaké naivky." Zašeptal mi do ucha a mě naskočila husí kůže na krku.

Kousla jsem ho do ruky. "POMOC!" Hulákala jsem. "JE TAM NĚKDO?"

Rychle mi ústa zacpal ponožkou a svázal mi ruce lankem. Byl skvěle vybavený. Začala jsem sebou šít a kopat. K čemu mi byly hodiny sebeobrany, když na mě zaútočil tak nečekaně a nedovolil mi ani se pohnout? Měl neuvěřitelnou sílu. Kdybych si aspoň nechala v kabelce ten pepřák. Povalil mě do písku celou svou vahou. Ucítila jsem na zádech ostré bodavé větvičky neznámého keře.

Pištěla jsem.

Obkročmo se na mě posadil a jedním škubnutím ze mě strhl tílko. Poté se pustil do kalhot.

Po tvářích mi začaly téct slzy, stále jsem pištěla. Nic jiného jsem dělat nemohla. Ponožku jsem měla moc hluboko v ústech.

"Jsi nádherná." Zašeptal mi do ucha, když mi sundal kalhoty. Takhle vyděšená jsem v životě nebyla. Adrenalin byl tatam. Vystřídal ho úpěnlivý strach.

Připravovala jsem se na to, co přijde a doufala, že mě nezabije. Ostré větvičky mě teď řezaly do holých zad.

"Je tam někdo?" Ten hlas od pláže byl mou spásou. Začala jsem znovu pištět, a tak mi můj útočník přidržel i nos. Začala jsem se dusit. Neznámý člověk prorazil křoví a zaútočil na útočníka. Díkybohu.

Moment. Je to Charlie?

"Casey?" Otočil se ke mně, když kopl útočníka do rozkroku. "Casey!" V očích se mu čišelo zděšení. Hbitě mi vyndal z úst ponožku a postavil mě na nohy. Díkybohu jsem na sobě měla aspoň spodní prádlo. Zabalil mě do své mikiny a povolil všechna lanka.

"Pozor!" Bylo první, na co jsem se od toho šoku zmohla, když se nad Charlieho hlavou mihla skleněná lahev. "Ne!" Křičela jsem, ale naštěstí Charlie stihl zasáhnout a útočník ho nezasáhl do hlavy. Jako by mi rázem spadl kámen ze srdce. Charlie toho muže udeřil do oka a ten se skácel k zemi s dlaní přiloženou na poraněné místo.

"Pojď." Popadl mě ze země a po cestě mi zapnul bundu. "Padáme odsud." Zašveholil a táhl mě z pláže pryč. Šlo to pomalu - bylo tu pár problémů. Byla jsem v šoku a nohy se mi propadaly do písku. Charlie mě musel místy poponášet, ale jak se zdálo, díky návalu adrenalinu mu to nijak zvlášť nevadilo.

"Děkuju." Blekotala jsem, když jsme pláž opustili. Stáli jsme teď na asfaltové cestě, která v měsíčním svitu nebyla tak rozžhavená jako ve dne. "Děkuju." Chtěla jsem mu padnout do náruče, ale sesypala jsem se k zemi a slzy mi tekly jako proudem. Div pode mnou nevytvořily kaluž.

"Zlato." Objal mě Charlie pohotově a začal mi utírat slzy. "Už je to dobré." Jako kdyby utěšoval malé dítě. "Jsi v pořádku." Šeptal mi láskyplně do ucha a cítila jsem, jak mi na krk dopadla jeho slza. Zvědavě jsem na něj pohlédla a otřela mu mokrou cestičku, kterou slza na jeho tváři vytvořila. Brečet jsem ho viděla jedinkrát - a to, když zemřel jeho otec.

"Bez tebe bych nežila." Dostala jsem ze sebe. Ačkoliv slova byla přehlušována hlubokými vzlyky.

"Stejně tak jako já bez tebe. Tenkrát v lese, když jsem zapadl do jámy. Myslel jsem, že nepřežiju, ale jediné, nač jsem myslel, bylo, aby ses dostala v pořádku domů." Šeptal a hleděl mi hluboce do očí, hřbetem ruky mi přejížděl po tváři.

"Ty," nevěřila jsem vlastním uším. Tázavě si mě prohlížel. "Ty si to pamatuješ?" Vzdychy byly tatam. Zvážněl. A pak mě hluboce a věrně políbil.

"Pamatuju." Radostně se usmál a zvedl mě ze země. "Já si to pamatuju." Jako by nevěřil sám sobě. "Miluju tě." Zašeptal mi do ucha a znovu mě políbil. 

 16. Všechno jednou končí

"Charlie?" Záclony pověšené nad francouzským oknem vlály pod nápory větru. Vykoukla jsem z okna ven. Musí být doma, když je všude odemčeno, pomyslela jsem si zatrpkle. Všude byla tma, ale nechtělo se mi vracet do předsíně k vypínači. "Charlie?" Zamumlala jsem do tmy, kterou protrhávala světlo úplňku. Byly vidět snad miliony hvězd.

Uslyšela jsem tichou hudbu, která vycházela ze zahrady. Byla jsem tak ráda, že nejsem v Anglii, ale tady, doma. V Shadow Bay. Ten teplý vlhký vzduch mi dočista prospíval. A nejen mě. Na tohle jsem byla zvyklá.

"Charlie?" Stále jsem šla za hudbou. Poznala jsem tu písničku. Byla to naše oblíbená, slyšeli jsme ji tu noc, co jsme mlčky kráčeli domů z pláže. Hrála v baru u silnice. Naše, zčervenala jsem a děkovala, že není světlo. Kdyby mě někdo viděl, pomyslel by si, že jsem blázen. Od té doby, co jsme přišli tu noc domů, se změnila spousta věcí. Opravdu velká spousta věcí.

Z myšlenek mě ale vyrušili lístky růží poházené po trávníku. Jeden jsem zvedla a obdivovala jeho sametovou strukturu.

Následovala jsem cestičku z lístků a došla k zahradnímu altánu na konci pozemku. Byl odtud nádherný pohled na moře. Uprostřed altánu stál jako vždy kulatý stolek, ale tentokrát na něm bylo prostřeno. Skleničky na šampaňské, talíře, vzorně poskládané ubrousky a příbory.

"Vítej doma." Vynořil se ze tmy Charlie a něžně mě políbil na krk.

"Čím jsem si tohle zasloužila?" Vydechla jsem nadšeně. Písnička právě končila a přecházela v další.

"Dneska máme výročí. Od té doby, co jsme, ehm…" Teď se červenal on a já to i přes tu všechnu tmu viděla. Právě teď totiž stál naproti světlu z úplňku. "Co jsme se začali sbližovat. Hotel Anita, pamatuješ?"

"Jak bych mohla zapomenout." Zašklebila jsem se a políbila ho.

"Jsou to přesně tři měsíce." Zašeptal mi do ucha a poté rozsvítil tlumené světlo v altánu a odsunul od stolku židli, abych zaujala místo a on mi mohl naservírovat jediné jídlo, které uměl. Palačinky.

"Jak tragické. Kuchařské umění asi bude muset zůstat na mě." Zašklebila jsem se, když jsme si připili šampaňským.

"Ty abys nemluvila, když nemáš." Zasmál se a přes stolek se ke mně natáhl, aby mě políbil.

"To jsem celá já."

"Děláš to zase." Napomenul mě a pustil se do své porce šlehačky. S úsměvem jsem ho sledovala a nemohla uvěřit, že byl opravdu můj.


Chtěli byste vědět, co se vlastně stalo s mým životem za posledních pár týdnů?

V tu noc, kdy jsme se vrátili domů, seděla na gauči v mém obýváku Rose. Nohu ladně přehozenou přes nohu, v ruce sklenku s vínem. Zřejmě chtěla udělat žárlivou scénu, ale když uviděla, že jsem celá potrhaná a rozcuchaná, rozeběhla se ke mně a začala mě objímat.

Přiznala, že o nás věděla. Viděla nás u Charlotte a chtěla jen zkusit naše síly. Omlouvala se z celého srdce, a když jsme jí odpustili, vydala se zpět za Joshem do Londýna. Věřili byste tomu, že se ti dva dají dohromady? Když o tom ale přemýšlím, já možná ano. Vlastně pro sebe byli jako stvoření.

Zjistili jsme, že Charlieho paměť se nezměnila. Tu vzpomínku vyvolala pouze silná emocionální událost, kterou jsme prožili na pláži a jeho mysl si to jaksi spojila s tím, co se stalo v lese. Pamatuje si jen části, žádný jiný pokrok jsme zatím nezaznamenali, ale sezení s doktorem absolvoval dál. Stále měl totiž naději.

Tu samou naději, kterou jsem vkládala do našeho vztahu. Řekli jsme si, že se vydáme na vysokou do Kalifornie, abychom si splnili sny a udělali titul. Koupili jsme si byt a pomalu ho zařizovali. Uvědomovali jsme si, že tohle je teprve začátek všeho a zdaleka se nevyřešily všechny věci jako například násilník.

Tohle je naše poslední noc v Shadow Bay. Držte nám palce v Kalifornii.

Dívka v růžovém oblaku 

loading 

Kapitoly:

1. NEMOCNÁ

2. NÁVRAT DOMŮ 

3. LEA HALDEROVÁ

I. Nemocná

Svit zapadajícího slunce nad zátokou v Shadow Bay si pohrával s mořskými vlnami, které jej odrážely a v jemném svitu dopadaly až k mým očím. Vůně větru protkaná růžemi na záhonku před vyhlídkou a zpěv ptáků na mě působili jako ukolébavka. Přivřela jsem oči a představovala si, jak si vítr pohrává s mými načechranými zrzavými vlasy. Chvíli jsem si připadala jako ve snu, dokud ale mou atmosféru neprolomil hlas ošetřovatelky Bakerové.

„Laurel?“ Její ruka mi něžně přejížděla po rameni a shrnovala tak můj oblíbený svetřík. Všechno hezké náhle zmizelo a já byla zpět v realitě. Západ slunce se zdál být jako každý jiný, vůni růží vítr odvál na druhou stranu a ptáci pokračovali dál ve svém letu. Mé rezavé vlasy zmizely. Dotkla jsem se holé kůže na své lebce a po tváři mi stekla slza. „Děje se něco, Laurel?“ Samantha Bakerová uměla být pěkně vlezlá, ale byla mou nejoblíbenější ošetřovatelkou.

Jestli se něco děje? Jasně, že se něco děje! Chtěla jsem křičet do světa, ale nahlas jsem pouze zašeptala: „Ne.“ Vymanila jsem se z jejího objetí, přitáhla si k sobě huňatý svetr a vydala se zpět do auta za ostatními – Monica i Brad už seděli v audince a něco si vesele vykládali. Přestože byli vážně nemocní, dokázali v sobě najít semínko humoru, zasadit ho a nechat vyrůst v krásný vysoký strom. Možná třešeň – takovou tu jarní, rozkvetlou a voňavou. Tu, pod kterou se líbají mladé páry.

„Je ti něco, drahoušku?“ Monica si všimla mé vlhké tváře, a když jsem nasedala do auta, objala mě a přitáhla se ke mně. Vlepila mi na krk polibek. „Bude to dobré,“ zašeptala, ačkoli sama dobře věděla, že nebude.

„A jedeme.“ Zavelela Samantha Bakerová, zatáhla okénka a uháněla zpět do nemocnice. Dnes nám udělala laskavost a svezla nás na vyhlídku, protože bylo nádherné počasí, a zapadající slunce nezlákalo jen nás, ale i ji. Ačkoli se dennodenně potýkala s hroznou nemocí, žila normální život. Ona nebyla nemocná, byla ošetřující. Samozřejmě, že ji zasáhla úmrtí, se kterými se ve svém životě setkala, ale přesto to byla její práce. Ona neumírala na rakovinu jako my všichni ostatní. Ona žila. Na ruce se jí leskl zásnubní prstýnek – nejspíš pravý diamant, proletělo mi uštěpačně hlavou.

Také jsem měla svůj život. Také jsem žila. Teď ale už jen přežívám a doufám, že to bude trvat co nejdéle. V záchvěvu paniky jsem přitiskla hlavu na okno a nevnímala stud okénka. Sledovala jsem uhánějící krajinu a přála jsem si vrátit se zpět na vyhlídku. Tam nahoru, kde by mi bylo dobře. Tam, kde bych žila. Tam, kde bych měla zpět své dlouhé kudrnaté rezavé vlasy, které mi každý záviděl. Tam, kde by mé pronikavě modré oči zářily.

Jenže já se tam vrátit nemohla. Nešlo to. Čekala mě další léčba. Čekal mě další týden nevolností. Čekaly mě noční bolesti a také křeče v celém těle.

Chtěla jsem zpět svůj fantastický život nadějné klavíristky. Chtěla jsem se vrátit k životu špičkové studentky. A v neposlední řadě jsem chtěla zpět svého přítele. Ačkoli jsme se oficiálně nerozešli, cítila jsem, že ho mé fyzické změny odrazují. Každým dnem víc a víc. Láska je občas slepá.

Nic z toho jsem nemohla mít.

Po těch měsících, co jsem se změnila, za mnou lidé chodí do nemocnice méně a méně. Jen ti opravdoví přátelé zůstávají. A takhle poznáte dobrého přítele.

„Zlatíčko, vstávej.“ Úsměv doktorky Bakerové mě probudil. Usnula jsem na okýnku ujíždějícího auta. „Pojď, musíš mít hlad.“ Zasmála se a pomohla mi na nohy. A tak jsem šla. Zpět do svého nového domova – nemocničního pokoje.


II. Návrat domů

Milý deníčku, dnes jsem se vrátila domů. Je to nehorázně nepříjemný pocit, chodit všude s rouškou přes pusu a všemu se vyhýbat. Ačkoli jsem ráda doma – ani si nedovedeš představit jak – je to zvláštní pocit. Jen tak sedět ve svém normálním pokoji, poslouchat hudbu stejnou jako vždycky a sedět na té stejné posteli, na které jsem usínala celý svůj život, a při tom vědět, že je vlastně všechno jinak. Tak nějak si to nedokážu užít, musím neustále přemýšlet nad tím, co se za poslední dobu událo a také nad tím, jak blízko stojím smrti. Ano, doposud jsem se o tom bála mluvit, trvalo mi neskutečně dlouho, než jsem si to přiznala. Svým způsobem se mi ulevilo, ale…

V tu chvíli někdo zaklepal na dveře. Rychle jsem blok zaklapla a schovala ho pod polštář. „Broučku,“ objevila se ve dveřích mamka, v rukou našeho jorkšíra. Ten se ke mně hned rozeběhl a skočil na mou postel. „Angie se sem dobývá celý den.“ Zašklebila se, věděla, že jsem chtěla být sama, ale zároveň nedokázala nepřijít sem každých deset minut. Našla si spoustu záminek: viděla jsem tu pavučinu, nesu ti vyžehlené prádlo a nemáš náhodou hlad?

Přitulila jsem se k rozkošnému stvoření v mé náruči. Konečně jsem si připadala aspoň trochu normálně. Angie mi olizovala prsty a vrtěla při tom ocáskem.

„Několik dní nejedla, když jsi odjela.“ Konstatovala mamka a já odtušila, že má na krajíčku.

Zbytek dne jsem strávila s celou rodinou – přijeli prarodiče, sestřenice, bratranci a další příbuzenstvo. Vše konáno pod záminkou mých osmnáctých narozenin, ale nikdy se na mou oslavu nesjelo tolik příbuzenstva najednou. Jednou měl Paul zápas, podruhé Rebecca odcestovala na Bali, poté zase teta Margaret pracovala výjimečně i v sobotu. Dnes tu ale byli všichni a pro mě to moc znamenalo.

Zpočátku jsme se tématu vyhýbali, ale nakonec mě přeci jen vyzpovídali z mých pocitů. Ačkoli jsem o tom nechtěla mluvit, nakonec se mi ulevilo, že všichni vědí, jak se cítím.

„A co další léčba?“ Paul mi přejížděl prsty po dlani.

„Teď jsem na tom lépe, čekáme, jak dopadnou výsledky transplantace kostní dřeně, a jak se můj stav bude vyvíjet dál. Pak když tak přijde další várka chemoterapií a tak podobně.“ Usmála jsem se na něj. Byl značně nervózní, s takovou situací si nevěděl rady. Nevím, zda on uklidňoval mě, nebo já jeho.

A tak už se to táhlo celý večer, do druhého dne odpoledne se naše rodinné shromáždění rozprchlo zpět domů. Přebírala jsem své dárky, dostala jsem tři šátky a klobouky. Potěšilo mě to, protože jsem předtím nic takového neměla, a tak bych si asi na hlavu musela narazit toaletní papír. Ty, které jsem dostala, byly nádherné, vzorované, batikované, v mých oblíbených barvách. Omotala jsem si kolem hlavy jeden mentolový. Musela jsem uznat, že v něm vypadám skvěle. Nanesla jsem si na tvář pudr a na rty lesk. Zvýraznila jsem si oči a obočí. Navlíkla jsem se do nových vzorovaných legín a bílého tílka a svetru. Musela jsem uznat, že mi to sluší. Už dlouho jsem se necítila lépe, než jako živoucí mrtvola, dnes tomu ale bylo jinak.

Navečír se pro mě zastavila Jenny, má nejlepší kamarádka. Čekala na večer, abych nemusela chodit na slunci. Vzala mě s sebou do naší oblíbené kavárny, která patřila jejímu strýcovi. Na mamčin rozkaz se mnou jel můj bratr. Seděly jsme tam téměř samy, ačkoli venku bylo horko, mně byla zima.

„Vypadáš jinak.“ Konstatovala s úsměvem na rtech. „V nemocnici jsi splývala se stěnou, sluší ti to.“ Usmívala se jako pominutá. Možná to nebylo kvůli mně, ale kvůli jejím sympatiím k mému bratrovi. Nevadilo jí, že je Chris o pět let starší, než ona. A od té doby, co se přehoupla přes svou teenagerskou vizáž, si jí také začínal všímat.

Z přemýšlení mě vyrušily hlasy u vchodu do kavárny. Dovnitř si to nakráčela banda studentů z naší školy. Mezi nimi byl také můj přítel-nepřítel Tom Windish. Zůstala jsem na něj zírat s otevřenou pusou, ostříhal své delší vlasy na ježka a jeho ramena se značně zvětšila. Svaly na rukou měl teď vypracované. Kolem něj se kroutila blondýnka – podle dětské tváře nejspíš prvačka. Měla blond vlasy dlouhé do pasu a postavu jako modelka.

„Laurel?“ Jeden z Tomových kamarádů – Jack – mě zaregistroval, když se od party odtrhl. „Laurel, jsi to vážně ty?“ Přiskočil ke mně, aby mě objal. Nevadilo mu, že mám roušku kolem úst. „Jak se daří?“ Objímal mě, jako bych byla ze skla. Jako bych se mohla rozbít.

„Ehm,“ nebyla jsem schopna slova. Sledovala jsem Toma a dívku, která ho právě políbila na rty.

 

III. Lea Halderová

"Celkem dobře," usmála jsem se konečně na Toma a vyprávěla mu zlomek svého příběhu, přičemž jsem očima těkala na Toma a jeho přítelkyni.

"Tak to rád slyším, snad to pomůže." Pokusil se o úsměv, ale moc se mu to nepodařilo. "To je Lea. Lea Halderová, letos přestoupila k nám do třeťáku.

"Ona není prvačka?" Vyděšeně jsem ho sledovala.

"Vypadá tak, že?" Ušklíbl se."Jo." Posmutněla jsem.

"Co se děje?" Pohladil mě po kousku odhalené tváře.

"Nic," zalítla jsem očima k Jenny, která mě ostražitě sledovala. Dokonce si nevšímala ani Chrise, který jí právě vyprávěl nějakou ze svých historek.

"Ten hajzl se s tebou ani nerozešel?" Vyletěl najednou Jack, jako by mu vše došlo. Několik lidí ze skupinky se po něm otočilo. Byla mezi nimi i Lea. "Jak to, pro Krista pána, někdo může udělat? Takže tě technicky vzato podvádí?"

"Ne, nemůžu mu to zazlívat," pokusila jsem se ho přerušit, ale on pokračoval ve svém nadávání. Nadále jsem ho nepřerušovala. Skupinka se k nám začala přibližovat.

"Co tu ječíš jako malá holka?" Brad s úsměvem přiběhl k Jackovi, který mě začal ochranitelsky zakrývat svým tělem. Moc dobře věděl, že jsme si s Bradem nikdy nesedli. Byl tak namyšlený, až se mi z toho obracel žaludek. Dnes mi to ale bylo jedno. "Koho to tam máš?" Zašklebil se na Jacka, ale ten ho pár slovy odpálkoval.

"Sorry, kámo, ale dneska mi lezeš na nervy," zašveholil Brad a odkráčel zpět ke skupince.

"Zaplatíme," mávl Chris na číšníka.

"Padáme odsud," Jenny popadla naše věci a táhla mě z restaurace pryč. Teď jsem byla vděčná, že mi obličej zakrývá rouška.

"Mileráda," zašveholila jsem a následovala svou nejlepší přítelkyni, zatímco Chris platil naši útratu. "Měj se krásně, Jacku," rozloučila jsem se ještě a poté pokračovala za Jenny.

"Uzdrav se," houkl za mnou Jack.

Když jsem procházela kolem Ley, měla jsem chuť jí něco udělat. Ale možná za to ta chudinka nemůže. Třeba ji do všeho natáhl Tom?

Na něj bych měla být naštvaná, nikoli na Leu.

"Ále, kohopak nám to čerti nesou?" Naneštěstí si mě všiml další z Tomových kamarádů, jehož jméno jsem si nevybavila. Upoutal pozornost celé skupiny, která na mě pohlédla. Tom mi věnoval pohled jako poslední. Když si mě ale všiml, ztuhl.

Otočila jsem se k východu a pádila za Jenny, jak nejrychleji to šlo.

"Laurel!" Uslyšela jsem za sebou, načež jsem však zabouchla dveře auta. To se rozjelo a Tom zůstal stát na chodníku sám. Zahlédla jsem, jak za ním ťapká Lea a jeho kamarádi.

"Má smůlu," vítězně zapískala Jenny.

"Jo, má smůlu." Zašeptala jsem a snažila se potlačit slzy.

Ať už jsem doma. 

 Svět vzhůru nohama (Savannah Brigham)

loading 

Kapitoly:

1. SPRINGS

2. KONCERT

3. SEZNÁMENÍ

4. SÁZKA

5. RANDE

6. TAKOVÝ MENŠÍ VÝLET

7. PAŘÍŽ

8. LOUČENÍ

9. NOVÉ A NEPOZNANÉ

10. TĚŽKÁ DŘINA

11. ZMATEČNÉ UDÁLOSTI ONOHO DNE

11. ZMATEČNÉ UDÁLOSTI ONOHO DNE 

12. RVAČKA 

13. NOC V HOTELU 

14. PROZRAZENÍ 

15. VÁNOCE V SHADOW BAY 

16. SILVESTR 

17. ZNOVU SHLEDÁNÍ 

18. SEN KAŽDÉ DÍVKY

Další kapitola již brzy :) 

 Oficiální trailer

1. Springs

Kdyby mi někdo před měsícem řekl, že se mi bude dít právě tohle a teď, asi bych se mu vysmála do obličeje. Bohužel je to pravda. Už odmalička bydlím ve Springs, nejhorší čtvrti v Shadow Bay. Téměř na každém rohu tu narazíte na podivnou bytost, a když budete mít ráno štěstí, vaše popelnice bude stát na místě. Občas si připadám, že jsem tu jediná normální osoba. Příšerně se bojím, že se stanu klasickým obyvatelem Springs. Už takhle si mě každý dobírá za to, odkud pocházím.

A aby toho nebylo málo, právě dnes se vrátil do našeho sousedství jeden velice nepříjemný kluk. Je mu sotva o rok víc a jeho trestní rejstřík je delší než byste si představovali. Právě se vrátil z pasťáku, ani nevím, co vlastně udělal, a nezajímá mě to, ale mám z něj neblahé tušení. Vždycky po mě tak nějak… jel.

„Nazdárek, Brighamová.“ Mrkl na mě tím svým pokřiveným úsměvem. Stočila jsem pohled stranou a ignorovala ho, on se ale zjevně nehodlal vzdát své šance a přiskočil k vrtkavému dřevěnému plotu.

„Ehm, ahoj, Malcolme.“ Vzdálila jsem se směrem k domu, abych si od něj držela jistý odstup. Díky bohu ho jeho matka volala do svého domku, aby jí pomohl s jeho věcmi. Páni, tuhle rodinu nikdy nepochopím. Zamával na pozdrav a já konečně v klidu dosedla na lehátko, abych si přečetla knihu od Aubrey, mé nejlepší kamarádky, která se narodila do lepších kruhů. Bohatý otec jí každý měsíc kupuje knihy v přesvědčení, že je opravdu čte. Jenže holka jako Aubrey nečte, když všechny románky a ztřeštěné příběhy zažívá na vlastní kůži. A tak mi pravidelně knížky nosí a já si je buď nechávám, nebo je prodám. Ale každou z nich jsem přečetla. Každičkou.

„Ahoj, ahoj.“ Zašveholila mamka a posadila se na lehátko vedle mě. Pohladila mě po noze a vysunula sluneční brýle. „Nemáš náhodou práci?“ Zeptala se vyzvídavě.

„Ehm, jo. Za chvilku půjdu.“

„Ve městě je zácpa, abys to stihla, měla bys vyrazit.“ Podala mi klíčky od auta a vydala se do domu se svou starou ošoupanou kabelkou.

„Jasně.“ Zamručela jsem a vydala se k našemu pravěkému autu. Nesnášela jsem, když na mě lidé při jízdě koukali. Každý si toho všiml.

„Dobrý večír, Savannah.“ Usmívala se na mě servírka v restauraci u silnice spojující naše město s Kalifornií. Nemusím říkat, že její úsměv nebyl ani maličko upřímný a také to, že tohle vlastně není restaurace, ale něco jako směsice hospody, baru a vykřičeného domu. Servírka měla na uších obrovské kruhové náušnice a na sobě riflové šaty, které sotva zakrývaly jisté partie. Časy si dnes vyčesala do vysokého drdolu a ofinku připla sponkou. Jak působivé.

„Jdu na to.“ Zahuhlala jsem a vydala se jako vždy do úklidové komory. Byla to jediná práce, kterou jsem sehnala. V létě jsem chodila do aquaparku prodávat zmrzlinu, rozhodně to byla lepší práce, to vám povím.

S výplatou v kapse jsem poklidně projížděla městem a v duchu si opakovala látku na zítřejší test. Zastavila jsem se u Aubrey, ale nebyla doma, a tak jsem zamířila rovnou domů. Byla jsem vyčerpaná. Objela jsem čtvrť, abych jela z druhé strany a nenarazila na Malcolma.

Povedlo se, a tak jsem s klidným srdcem mohla dojít domů.

„Dobrý večír.“ Na našem gauči seděla policistka v uniformě a popíjela kávu s mou matkou. „Jste Savannah Brighamová?“ Zeptala se bez výrazu na tváři.

„Ehm, ano.“ Zahuhlala jsem. Kdo mě do čeho namočil?

„Pojedete se mnou na stanici.“ Ušklíbla se a mě se v tu chvíli zastavilo srdce. „Jako svědek. Před měsícem byla na pláži přepadena jedna dívka a my jsme vás zahlédli na kamerovém systému. Bohužel jsme jej dostali až teď, po měsíci. Musíme zjistit, kdo to udělal.“

2. Koncert

Když jsem ze stanice odcházela, byla téměř půlnoc. Skvělé. Ano, tu noc jsem sice procházela kolem pláže, ale ani náhodou jsem nic neviděla ani neslyšela. Šla jsem jen do hospody uklidit a v uších jsem měla vražená sluchátka. Nic jsem nezjistila, ale trnula jsem hrůzou, že jsem to klidně mohla být já. Musím si dávat větší pozor a možná by neškodilo najít pepřák.

Nikdy mi Springs nenahánělo hrůzu jako dnes. Ale odvézt domů policejním autem jsem se přes to všechno nenechala. Netoužila jsem být podezřívána za cokoliv. Nesčetněkrát jsem viděla obyvatele Springs přijíždět domů policejním autem a netoužila jsem propadnout stereotypu. Zatímco já byla nevinná, například Malcolm na tom nebyl tak zářně.

„Co na stanici?“ Šklebila se na mě Aubrey, jakmile jsem vkročila do obchodu, který si před rokem založila se svým nejlepším homosexuálním přítelem Aaronem. Umlčela jsem ji pohledem. „No jo, nečuř se.“ Zašveholila a ukousla svou Snickers. „Hele táta má pro tebe takovou menší pracovní nabídečku.“ Hodila na pult svetry a sledovala můj postupně měnící se výraz ve tváři. Byla jsem nedočkavá. „Neboj, není to nic malýho.“ Zašklebila se. Aubreyin otec byl velké zvíře v showbusinessu a vlastnil koncertní arénu v sousedním velkém městě. Nedočkavostí jsem nedýchala. „Zítra tam vystupuje jedna známá kapela a ty budeš uklízet jejich šatnu a další věci spojené s tím. Uklízečka jim onemocněla“, dodala na vysvětlenou. Má radost potemněla. „Chtěla jsem tě vzít s sebou, ale nakonec se ukázalo, že musím vzít svou skvělou sestřenici Macy.“ Zavrčela. „Promiň,“ špitla.

Macy s Aubrey se doslova nesnášely.

„Nevadí,“ odehnat zklamání se mi moc nepovedlo.

„Na hodinu máš 15 babek.“ Mrkla na mě. Moc dobře věděla, že je to mnohem víc, než bych měla kde jinde, ale moc mě to nerozveselilo. „Táta tě nabere hned po obědě.“ Usmála se na mě provinile.

„Jasný.“ Zašeptala jsem a snažila se soustředit na hodinu.

Aréna byla obrovská. Nikdy předtím jsem tu nebyla, došlo mi. Rychle jsem se naučila a zorientovala v tom, co bylo třeba. Nejprve jsem uklidila celé působiště kapely a poté pomáhala i se zbytkem věcí, které byly třeba na práci. K mému překvapení jsem neměla žádnou trapnou uniformu ani jmenovku. Aubrey mi po otci poslala lososové šaty, které jsme spolu vybíraly před rokem při slevách. Nikdy je na sobě neměla, protože se cítila zahanbeně, že mi sednou lépe než jí. Nosila je pouze na dovolené, kde ji nikdo neznal. Jsou pro tebe, zlato. Na cedulku připsala srdíčko.

Navlékla jsem se do šatů. Teď, když měla obchod plný věcí, si nemusela dělat hlavu s jedněmi šaty.

„Savannah?“ Jack, Aubreyin otec, mě oslovil, když jsem se seznamovala s personálem a vzal si mě stranou. V šatně se kapela již připravovala a já tam neměla co pohledávat. Maximálně jsem jejich personálu donesla pár potřebných věcí a něco obstarala.

„Ano?“ Usmála jsem se na něj. „Moc za tohle všechno děkuju.“ Šklebila jsem se na něj.

„Tak za prvé, neděkuj. Vím, že jsi měla být v sále místo Macy a cítím se za to provinile,“ usmál se vstřícně. „A za druhé, moc ti to sluší.“

„Děkuju.“ Usmívala jsem se. Jack pro mě vždy byl otcem, kterého jsem nikdy neměla.

„A ještě něco.“ Podrbal se na bradě. Dělal to vždy, když nevěděl, jak nejlépe formulovat větu. Při jednání s klienty po telefonu jsme ho jako malé s Aubrey napodobovaly. „Tady máš lístek. Jeden klient nepůjde, takže máš místo ve VIP zóně. Neděkuj mi a teď už zmiz, než se tam nahrnou lidi.“

Oněměla jsem nadšením a skočila Jackovi kolem krku. „Čím jsem si tohle všechno zasloužila? Probuďte mě někdo,“ vypískla jsem a vydala se do sálu. V půli cesty jsem se otočila. „Jacku?“ Když vzhlédl, usmála jsem se. „Děkuju.“ Zmizela jsem v sále.


Připadala jsem si stará. Pode mnou se sál hemžil sedmnáctiletými slečnami. Uklidňoval mě jen ten fakt, že Aubrey i Macy jsou starší než já. Obě loni odpromovaly. Zato já mám před sebou poslední rok vysoké školy. Samozřejmě, že chodím jen do Sofie, města, které je od toho našeho vzdáleno sotva pár mil. Ale můj obor mi vyhovuje. Zuby nehty se držím stipendia. Jako malá jsem začala chodit na balet, který pořádala slečna Petersonová pro chudé děti. Vždy obdivovala můj talent a nakonec to byla ona, kdo mě donutil jít na tu školu.

Okolo mého VIP sedadla bylo zatím prázdno, jen přes tři sedačky dál seděla postarší paní. Dobře, nejsem o tolik starší než ty ječící holky. No ne?

Mimoděk jsem zabloudila očima do výstřihu. Madam se na mě s úšklebkem otočila a pak se nadále věnovala svému iPhonu. Zrudla jsem v obličeji a sledovala scénu, na které se to začalo hemžit lidmi. Klučičí kapela – její členové mohli být stejně staří jako já – nastoupila na podium. Fanynky nekřičely, tohle byli teprve předskokané. Ozvalo se chabé zapištění a potlesk.

A koncert začal.

Když na podium nastoupila všemi – dokonce i mnou, ačkoliv jsem si to nechtěla přiznat – očekávaná kapela, sál se doslova rozburácel. VIP místa kolem mě se zaplnila a já spolu s lidmi v košilích a společenských kalhotách sledovala na scénu přicházet velmi sympatické muže ve věku okolo sedmadvaceti let. Ten nejmladší, bubeník, mohl být sotva dospělý, ale ostatní působili možná až moc seriózně a formálně. O tom ale nesvědčila jejich hudba. Když zazněly první tóny, naskočila mi husí kůže a já s očekáváním vyčkávala, až velice sympatický frontman začne zpívat.

3.       Seznámení

Když jsem si vybavila své baletní neúspěchy, chtělo se mi brečet. Ten koncert byl tak povedený, že každý musel klukům ten úspěch závidět. Přistihla jsem se, jak žárlím a rychle jsem myšlenku zahnala, abych se věnovala další písničce. Na podiu stála fanynka a pokoušela se zpívat do mikrofonu. Moc dobře jí to ale nešlo, protože se samou radostí zajíkala.

Uvědomila jsem si, že se usmívám, a muž sedící po mém boku se po mě otočil a svůdně se usmál. Kdyby mu nebylo okolo čtyřiceti let, šla bych do něj, to vám povídám!

„Jsou skvělí, že?“ Zahulákal mi do ucha.

„To teda!“ Vyjekla jsem, aby mě uslyšel.

Děkujeme vám, jste nejlepší!“ Zpěvák kapely hlásal do mikrofonu a všichni křičeli a chtěli přídavek. A stále dokola.


Mohlo být před půlnocí, když jsem se konečně dostala do prázdné šatny. Všude po zemi se válely plastové kelímky a v rozích gauče se leskly bílé zmuchlané kapesníky. Zhnuseně jsem se ušklíbla a postavila se před velké zrcadlo na plovoucí podlahu. Ty šaty jsou perfektní, jásala jsem v mysli a sledovala své tělo. Udělala jsem pár póz a poté se s úsměvem pustila do úklidu. Broukala jsem si melodie, které jsem slyšela na podiu a při tom poskakovala po místnosti s vysavačem v rukou.

Když vysavač začal hučet a mně bylo jasné, že mě nikdo neslyší, dovolila jsem si zpívat nahlas.

„Vidím, že máte dobrou náladu.“ Ve futrech stál muž, ruce složené na prsou, ve tváři pobavený úsměv. „Jsem rád, že se vám naše písničky tak líbí.“ Stále se usmíval. Poznala jsem v něm frontmana kapely. Měl nakrátko střižené hnědé vlasy perfektně upravené gelem a na čele se mu čišil pot. Nedokázala jsem říct, jak dlouho v těch dveřích stál.

„Ehm, ano.“ Zablekotala jsem. „Jsou perfektní.“ Konečně jsem mu úsměv oplatila. Spokojeně přikyvoval. „Co tu děláte?“ Nechápavě jsem vypla vysavač a odložila dlouhou hadici přes pohovku.

„No,“ konečně se vyhrabal ze své pozice a ležérně se podrbal ve vlasech. Na sobě už teď měl čistu bílou košili a černé kalhoty. „Někde jsem tady nechal vestu a vzhledem k tomu, že je moje oblíbená, jsem ji tu nechtěl nechat.“ Zamumlal a začal se rozhlížet po pokoji. Se zájmem jsem si ho prohlížela, páni, musel denně trčet v posilovně. „Eh,“ nejspíš můj pohled cítil a otočil se. Zamrkala jsem a pohlédla mu do rozesmátých očí, kolem kterých mu od smíchu naskočily vějířky vrásek. Nebyly nijak zvlášť patrné, ale byly tam. „Mohla byste mi pomoci? Prosím?“ Štěněčí oči mu šly dobře.

„Jen pod jednou podmínkou.“ Založila jsem si ruce na prsou.

Ano?“ Bez pochyby jsem ho zaujala.

„Jak se jmenujete?“ Měřila jsem si ho pohledem. Tak atraktivního muže plného sexappealu jsem snad nikdy neviděl.

„Promiňte, jsem to ale nezdvořák!“ Klepl se pěstí do čela. „Naprosto jsem ve vaší společnosti zapomněl na dobré vychování.“ Zašklebil se a já lehce zrudla. Sklopila jsem oči na podlahu. Napřáhl ke mně pravici. „Jordan.“ Probodl mi pohled svýma průsvitně modrýma očima.

„Savannah.“ Usmála jsem se a snažila se vzdorovat tomu pohlcujícímu pohledu. Tiskl mi ruku déle, než bylo třeba a já ucítila zvláštní chvění v konečcích prstů. Svůdně jsem na něj mrkla a on si s odkašláním uvědomil, co dělá.

„Krásné jméno.“ Dodal po několika tichých minutách. Aubrey mi neuvěří.

„Díky. Vaše taky není k zahození.“ Mrkla jsem na něj. „Tak najděme tu vestu.“ Rozhodila jsem ruce a došla k druhé pohovce. Odhazovala jsem polštáře a cítila jeho pohled na svých zádech. „Tady není,“ zamumlala jsem. Když jsem se otáčela, prudce se sklonil k polštářům u jeho nohou a začal je nadzvedávat. Ušklíbla jsem se.

„Tady taky ne.“ Zamumlal až příliš zabraný do hledání. Rozhlédl se po pokoji plném nepořádku. „Naděláme ale bordelu, co?“ Zasmál se. Jemně jsem přikývla. „Teď ji asi nenajdeme. Co kdybych vám dal číslo a vy mi zavolala, až ji najdete?“ Měřil si mě pohledem. Vážně mu na ní tolik záleželo? „Dostal jsem ji od otce v den jeho smrti,“ dodal na vysvětlenou a mě poskočilo srdce v hrudi. Zalil mě pocit viny.

„To je mi líto.“ Úsměv mi povadl. „Ale na to číslo vám jistě volají fanynky a vy jste vytížený.“ Zasmála jsem se. „Abyste mi to netípl hned, jak to zazvoní.

„Nemějte starosti. Tohle je osobní mobil, nikdo na něj číslo nikdy nedostane, pokud mu ho nedám. Pár fanynek na něj už volalo, ale vždycky se představuju jako Jake Black. To jen abyste se nelekla.“ Zasmál se.

„Dobrá.“ Z kapsy vytáhl propisku a natáhl se po mé ruce. „Nemám papír,“ pokrčil rameny a čitelně napsal číslice telefonu na předloktí mé levé ruky.

„Děkuju.“

„Já děkuju!“ Pohlédl mi do očí a já s ním naposledy zaflirtovala. „Už musím jít, abych vás nezdržoval od práce. Mějte se krásně, Savannah. Uslyšíme se, až najdete tu vestu.“ Lehce jsem mu zamávala 

„Zatím.“ Usmála jsem se, než zmizel ze dveří.

4. Sázka

„To je šílený!“ Vřískala Aubrey. Seděly jsme v kavárně kousek od jejího butiku, byl její nápad jít sem, mělo to být něco jako moje odškodné, nakonec ale usoudila, že by odškodné měla dostat ona. „Ne, ne, ne! Střílíš si ze mě, viď? Nezdálo se ti to jenom?“ Kulila oči a cpala se při tom borůvkovou zmrzlinou.

„Není.“ Zasmála jsem se a vytáhla z batohu vestu. Střežila jsem ji jako oko v hlavě od včerejší noci. Našla jsem ji chvilku po Jordanově odchodu, ale neodhodlala jsem se běžet za ním. Ne teď, když mám šanci se s ním sejít seriózně.

„A víš, co to znamená, že jo?"

„Ehm,…“ Zakašlala jsem.

„Ne?“ Povytáhla obočí. „Savannah! Jak dlouho toužíš po práci veleúspěšné baletky nebo alespoň tanečnice?“ Teď mě doslova citovala. „Jordan je z tebe očividně na větvi! Chop se šance! Až mu budeš volat, pozvi ho někam ven – samozřejmě za záminkou jeho vesty. A až ho budeš mít v hrsti,…“

„Dohodí mi práci. Jo, to by šlo!“ Usmívala jsem se, ale v tu chvíli mě zalil pocit viny.

„Jakýpak ale?“ Kysele se na mě ušklíbla, když viděla mou ostýchavost.

„Bude to moc okatý. Prokoukne mě. Nemůžu někoho využívat jen tak, protože se mi zachce.“ Huhlala jsem do hrnku kafe.

„Tak fajn. Uzavřeme sázku.“ Ušklíbla se na mě. „Já vsadím padesát babek na to, že si ničeho ani nevšimne.“

„A já že mi to neprojde.“

„Platí.“ Zazubila se, sázení ji bavilo. Samozřejmě ona na to měla, ale teď jsem si byla jistá. Musí mu to dojít hned! Přece za ním lezou samé fanynky. Odkopne mě hned, jakmile bude mít svou vestu.

„A teď mu zavolej.“ Naoko se netvářila vzrušeně, ale já věděla, že pod povrchem dočista bublá zvědavostí.

„Ne,“ chtěla jsem protestovat.

„Jo! Vesta je přece akutní záležitost! Nebo snad ne?“ Zasmála se.

„O co tu jde?“ Ke stolu se přidal Aaron, a když mu Aubrey dopodrobna vysvětlila plán, naočko se začuřil a pak radostí ukázal na můj telefon.

„Já držím s Aubrey. Dostaneš ho hnedka, kotě. Vypadáš jako bys vyskočila z Vogue.“ Jen homosexuál zná módní časopisy lépe než žena. Samozřejmě, že mi můj dnešní model sestavoval on.

Povzdychla jsem si a vyťukala číslo, které vybledlo, ačkoliv jsem se ho snažila nemýt, nesušit, ani se ho nedotýkat.

„Dobrý den, je to číslo Jakea Blacka?“ Slyšela jsem, jak Aaron s Aubrey vyprskli smíchy, ale snažila jsem se nevěnovat jim pozornost.

Vy si vykáte?“ Zaartikulovala Aubrey a já ji jen odmávla rukou.

„Kdo volá?“ Rozespalý tón hlasu mě škádlil. Přesně věděl, kdo volá.

„Savannah.“ Zasmála jsem se a snažila se, aby to vyznělo ležérně a nenaléhavě. „Jen jsem si říkala, že byste chtěl zpět svou vestu.“ Aaron koženou vestu hladil a přejížděl si s ní po obličeji. Prudce jsem mu ji vytrhla a složila si ji do klína.

„Páni, takže jste ji našla?“ Jeho tón takhle rozespale zněl lépe. „Máte štěstí, Savannah, že jsem stále poblíž vašeho města.“ Usmíval se.

„Našla, zahrabanou pod hromadou plastu.“ Zašklebila jsem se při té vzpomínce.

„Tak to mě nenapadlo podívat se tam.“ Zasmál se uvolněně. „Hádám, že vám za tu obětavost měl nějak poděkovat.“

Aaron s Aubrey samozřejmě slyšeli celý rozhovor, ačkoliv jsem neměla zapnutý hlasitý odposlech, měli uši na špičkách. Souhlasně přikyvovali a smáli se jako andílci. Nevinné tvářičky, pomyslela jsem si jízlivě.

„Co takhle večeře?“ Srdce mi bušilo, jako by se bálo odmítnutí. Ale na druhou stranu jsem chtěla vyhrát svou sázku.

„Vyzvednu vás zítra v osm, Savannah.“ Po několika dlouhých chvílích mlčení konečně odpověděl. Srdce mi poskočilo, ale nemělo by. Kde vezmu padesát babek? Ale ještě nic není u konce, stále si něčeho může všimnout.

„Jak víte mou adresu?“ Zašklebila jsem se.

„Páni, na to bych dočista zapomněl. Pošlete mi ji do zprávy. Musím jít, na shledanou. Těším se na vás.“ Zavěsil, než jsem stihla zaprotestovat. Nemůže vidět Springs!

„Ne!“ Zavřískala jsem. „Ne, do Springs ne!“

„Tak ho nasměruj třeba sem ke kavárně nebo na náměstí.“ Aaron mi chvatně vnukával myšlenky. „Nebo ke mně domů.“ Zašklebil se svůdně. „Ta jeho prdelka.“ Teď jsme pro změnu vybuchly v smích já s Aubrey.

„Jo, náměstí by šlo.“ Dostala jsem ze sebe v záchvatu smíchu.

„Nevím, kde vezmeš padesát babek.“ Šklebila se Aubrey, když konečně utišila svůj smích.

„Nepředbíhej. Dej mi měsíc.“

„Platí.“ Zabořila lžičku do zmrzliny. 

5 .      Rande

Přijel přesně za minutu osm ve svém žlutém nablýskaném Porsche a čekal na mě, až vyjdu. Hrdlo se mi stahovalo úzkostí. S Aaronem a Aubrey jsme se zavřeli v jejich butiku, ze kterého byl výhled na malé náměstí s kašnou. Ti dva šmírovali za záclonou a čekali, až se objeví. Vylezl z auta a začal se rozhlížet, na tváři se mu mihl úšklebek, zřejmě je zvyklý na jiné prostředí.

Zatímco Aubrey mi dohladka vyžehlila vlasy, Aaron mi sestrojil model. „Musíme brát v úvahu, že půjde do restaurace překypujícími paničkami. Nemůže tam přijít jako buranka.“ Přehraboval se ve zboží určeném k prodeji. Nad mými argumenty, že mě třeba vezme do obyčejného McDonaldu, se vždy jen směšně zašklebil a mávl rukou.

Teď jsem si připadala až příliš vystrojená. „Je to perfektní,“ huhlal spokojeně Aaron a na poslední chvíli mi vyškubal obočí, aby nikde nebylo o chloupek navíc. Nemusím snad ani dodávat, že mi na údajný knírek pod nosem, který tam nikdy nebyl, nanesl zesvětlovač a zjemňovač. Konečně byl se svým výtvorem spokojený a dovolil mi postavit se. Umínila jsem si, že nechci Aubreyin parfém a vzala si svůj vlastní, levný, ale nádherný. S vůní třešní.

Z pohledu do zrcadla se mi div nezastavilo srdce. Aaron spokojeně pomlaskával a Aubrey si mě v rychlosti vyfotila. Nejspíš si to zarámuje nad postel. Krátké stříbrné volánkové koktejlky mi zvýrazňovaly to, co měly, a zakrývaly správné partie. Stuha pod prsy můj nedostatek zvětšila. Na tváři jsem měla decentní přirozený make up s broskvovou rtěnkou. „Páni,“ vydechla jsem a udělala pár kroků v černých nablýskaných lodičkách. Popadla jsem psaníčko a navlékla se do lehkého bolerka. „Děkuju vám.“ Usmála jsem se a objala je.

„Jsi vítána, ale to oblečení neznič.“ Zazubil se Aaron a vykopl mě ze dveří. „Mazej už, ať tam nezapustí kořeny.“ Broukal a já se vydala k autu.

„Páni.“ Vydechl Jordan. „Sluší ti to.“ Přidržel mi dveře, abych si nastoupila.

„Prosím, neříkej, že jedeme do nějakého KFC.“ Zasmála jsem se, když nastartoval.

„Ne, to by byla těch šatů škoda.“ Zašklebil se a nastartoval. Dlouho jsme mlčeli.

„Tady máš.“ Pronesla jsem konečně a položila malou igelitku s pečlivě složenou košilí na zadní sedadlo.

„Děkuju.“ Usmál se a po očku mě sledoval. „Takže se ti líbil koncert?“

Teď nesmíš být nervózní! Brblala jsem si pro sebe v duchu. „Moc,“ usmála jsem se, ale nepodívala se na něj. Dovolila jsem si to až po chvilce ticha. „Na to, že jsem vás v životě neslyšela.“

„Vážně?“ Zamrkal překvapeně. „Ty nejsi jedna z pištících fanynek?“ Pobaveně sledoval silnici před sebou. Stoprocentně jsme jeli aspoň o třicet kilometrů v hodině víc, než byl limit.

„Zklamu tě.“ Zasmála jsem se. „Nerada křičím.“

„Škoda.“ Vážně nezpomalí? Uháněl si to dopředu, bylo to pryč z Shadow Bay, ani směrem k včerejšímu městu, ani k Sofii. „Pověz mi něco o sobě. Vím, že uklízíš a zpíváš.“ Zasmál se při té vzpomínce. Trošku jsem zrudla, ale pověděla jsem mu o Springs a také jsem se nenápadně začala dostávat k tématu balet a mé stipendium. To bylo to, co pro mě bylo v jeho blízkosti opravdu důležité. Když jsem se ale odhodlala promluvit o baletu, zastavil. Uprostřed ničeho. Srdce mi začalo tlouct jako poblázněné.

Co to vyvádí? Nebyla jsem schopna vydat hlásku.

„Jsme tu,“ usmál se na mě, kvapně oběhl auto a otevřel mi dveře spolujezdce.

„Nic tu nevidím.“ Zasmála jsem se nervózně, ale stiskla jsem jeho ruku a vytáhla se z auta ven.

Byli jsme uprostřed ničeho – všude jen dálnice, louky a les. A ještě ke všemu dnes byla mlha, tady na kopci pěkně houstla.

„Neboj se.“ Usmál se na mě, stále nepouštěl mou ruku. Zahákl si ji do té své a vláčel mě hustou tmou kupředu.

„Jordane, já nevím, o co tu jde, ale naháníš mi hrůzu.“ Zasmála jsem se nervózně. Obrátil svůj pohled na mě. Ty nádherné modré oči bych viděla, i kdybych byla slepá.

„Jo, to já rád.“ Zasmál se a pak se vydal po cestě dál. „Jen pár kroků, slibuju.“

Protočila jsem panenky. Děsil mě.

A pak jsem to uviděla. Nemohla jsem popadnout dech. Sním snad? Štípněte mě někdo!

„Kam to bude, pane Geffene?“ Vedle bodyguarda v černém kvádru stál útlý mužík v bílé uniformě.

„Vy víte moc dobře, Charlie.“ Usmíval se Jordan. „Neprozraďte tajemství dámě.“ Mrkl na něj a směle mi přidržoval ruku, když jsem nastupovala do jeho soukromého tryskáče.  

6. Takový menší výlet

„Tohle musí být sen,“ upíjela jsem svůj sex on the beach a sledovala při tom Jordana, jak listuje v knížce. Nevypadal, že by byl nějak ohromený létáním soukromým tryskáčem jako právě já. Po očku se na mě usmál a pak se opět vrátil k listování.

Nesměle jsem odložila pohár pití na stolek a sledovala noční oblohu za oknem.

„Řekneš mi konečně, kam letíme?“ Ztišila jsem hlas. Celou tu dobu, co jsme byli v letadle, mi neřekl o našem výletu ani slovo. Dozvěděla jsem se o něm pár věcí jako například, že kvůli kapele nedokončil střední školu nebo že se v sedmnácti přestěhoval z New Yorku na Floridu. Ale ani slovo o pro mě podstatných věcech. Mohli jsme letět už pár hodin.

„Ne, protože by to potom nebylo překvapení.“ Usmál se, zvedl se ze svého sedadla a posadil se vedle mě. Konečně, po tak dlouhé době. Román na stole nesl název Anna Karenina.

„Máš rád klasiku?“ Usmála jsem se.

„Samozřejmě. Cítil jsem se provinile, že jsem nedokončil střední, takže jsem si to musel vykompenzovat.“ Zasmál se.

„Samozřejmě.“ Upila jsem nápoj.

„Pověz mi něco o sobě.“ Nabádal mě. „Nic o tobě nevím.“ Povolil si kravatu a popadl svou sklenku. Opřel se do sedadla, ale jen tak, aby mi stále viděl zpříma do obličeje. Z jeho blízkosti se mi úžilo hrdlo.

„No, bydlím s matkou v nejchudší čtvrti v našem městě. Mám jen dva kamarády. Otec od nás odešel, když mi bylo osm a můj bratr odjel s ním. Neměl rád mamku. Od té doby jsem je neviděla. Moje maminka je adoptovaná a její adoptivní rodiče zemřeli při nehodě, takže moc příbuzných nemám, jak vidíš.“ Ušklíbla jsem se. „Živíme se samy dvě a moc dobře nám to nejde.“

„Páni, tak o takovém životě jsem nikdy pořádně nepřemýšlel.“ Zamračil se a na čele mu naskočila vráska. „Mí rodiče mě plně podporují v mé práci. Žijí na Floridě v mém domě a já cestuju po světě, takže s nimi moc času netrávím. Mám byt v New Yorku a v Los Angeles – tam teď bydlí i mé dvě sestry. Celkem mám šest sourozenců.“ Vykulila jsem oči. „Samé sestry, ale ten nejmladší je bratr.“ Zasmál se. „Mí rodiče jsou bohatí, zdědili peníze po babičce, která zemřela před mým narozením.“

„Nejlepší kamarádka Aubrey má obchod a pracuje s ní i můj druhý kamarád, Aaron. Mají takový butik a radí dámám a slečnám, co obléci. Oba randí s bratry Montgomeryovými.“ Zašklebila jsem se a Jordan se ke mně přidal.

„Koukám, že se taky nenudíš. A co ty? Randíš taky s nějakým Montgomerym?“ Jeho hlas zvážněl.

„Bohužel. Ale myslím, že kdybych jen trochu svolila, Malcolm, můj soused, jehož druhým domovem je vězení, by po mně hned skočil.“ Zasmála jsem se, ale Jordanovi to zřejmě nepřišlo moc vtipné.

„Obtěžuje tě?“ Zněl ochranitelsky.

„Sem tam.“ Pokrčila jsem rameny. „Už jsem si zvykla a navíc nosím pepřák.“ Hluboko v batohu, pomyslela jsem si kysele a lehce zrudla.

„Moc mě to neuklidnilo.“ Odložil sklenku.

„Ty máš přítelkyni nebo tak něco?“ Náš hovor sklouzl k tomu, k čemu jsem nechtěla. A balet stále ležel stranou.

„Se svou přítelkyní jsem se rozešel asi před rokem. Zjistil jsem, že mě podvádí.“ Pokrčil rameny. „To je život. Od té doby jsem si párkrát s někým vyšel ven, jen tak do zoo nebo do parku. Nic velkého. Jen to vždy skončilo po pár schůzkách.“

Smutně jsem se usmála, ale pak mi něco došlo. „Říkal jsi nic velkého?“

„Jo.“

„A počítá se do toho výlet soukromým tryskáčem?“ Zašklebila jsem se a vážnost v hlasu byla tatam.

„Ne.“ Zasmál se. „Tohle je něco jiného. Jsi výjimečná, víš to? Když jsem měl možnost mluvit s tebou znovu…“ Pak se ale zarazil. „Moc mluvím, promiň.“ Chtěla jsem něco namítnout, ale mluvil dál. „Běžně neberu dívky soukromým tryskáčem do Paříže.“ Usmál se a pak mu došlo, co vlastně řekl.

Takže Paříž?

Řekla bych, že tohle bude nejlepší noc v mém životě. 

7.       Paříž

V Paříži bylo dávno poledne.

Zavítali jsme na Eifellovu věž a pořídili si několik fotografií. Charlie, Jordanův bodyguard, se vypravil vlastní trasou, protože jsme si nepřáli, aby nám stál za zadkem celý den. Společně s pilotem se vypravili opačným směrem.

Dlouhé vlasy mi vlály ve větru a dávno ztratily efekt dokonalých vln. Možná za to mohl několikahodinový výlet na sedačce letadla. V jednom krámku u letiště jsem si koupila baleríny a vyměnila je za lodičky. Bylo mnohem pohodlnější procházet se po Paříži v plochých botách.

„Tahle fotka se povedla.“ Ukázala jsem Jordanovi horkovzdušný balon, ze kterého se nakláněli dva muži a mávali na nás.

„To teda.“ Usmíval se. Měl na sobě pouze košili a kravatu, protože sako propůjčil mně, ačkoli jsem protestovala. „Možná bys neměla uklízet, ale fotit.“ Usmál se a lehce se dotkl mé paže. Cítila jsem to jiskření mezi námi a prudce uhnula. Vešli jsme do restaurace, která oplývala luxusem. Urovnala jsem si vlasy, abych nevypadala jako strašidlo a vydala se za Jordanem, který mezitím zajednal náš stůl.

Objednali jsme si lososa, protože jídla, která navrhoval Jordan, mi nebyla po chuti. A neprohloupili jsme.

„To bylo vynikající,“ rozplývala jsem se cestou z restaurace. Mířili jsme právě na další památky.

Byl téměř večer, když jsme si koupili deku a vydali se k řece. Bolely mě nohy, ale ta bolest byla tak dokonalá, protože jsem prochodila Paříž s nejhezčím mužem na světě. Téměř celý den svou tvář skrýval pod kloboukem a slunečními brýlemi. Sundával je pouze, když jsme se fotili na různých místech a v restauraci. Zprvu jsem nechápala, proč to tolik řeší, ale když k nám v restauraci přiběhla slečna ve věku okolo deseti let a zapištěla: „Vy jste Jordan Geffen?“, všichni se po nás ohlíželi a dokonce jsem ty dva musela vyfotit a Jordan se jí podepsal do bločku a na ruku.

Jordan roztáhl deku a oba jsme se na ni posadili. K řece jsme jeli taxíkem, protože už se nám nechtělo tolik chodit. A navíc to sem bylo téměř daleko. Nebyli jsme tu sami, a tak si klobouk a brýle nesundal. Uvelebila jsem se na dece a sledovala západ slunce.

„Byl to perfektní den!“ Usmívala jsem se vděčně. „O tomhle se mi nikdy ani nesnilo. Nebyla jsem dál než okolo bydliště. Jednou jsme jeli se školou na týden do Los Angeles, ale jen díky tomu, že jsme to vyhráli v soutěži.“

„V jaké soutěži?“ Opět mi přes ramena přehodil své sako, které půl dne nosil přehozené přes ruku. A bylo to tu. Má šance.

„Baletní soutěž škol. Byla to nějaká neopakující se akce. Konalo se to v shadowbayském divadle a sponzoroval to jeden muž, který pochází ze Shadow Bay.“

„Ty tančíš balet?“ Vykulil oči.

„Ano.“ Usmála jsem se.

„Myslel jsem, že jsi chudá.“ Odkašlal si. „Promiň.“

„Nic se neděje.“ Usmála jsem se a sejmula mu z obličeje brýle, abych mu viděla do očí. Sledoval mě totiž přes zatemněné sklo. „Jako malá jsem chodila k jedné bohaté paničce, která učila malé holčičky tančit balet zadarmo. Začalo nás tam chodit opravdu hodně, ale postupně všichni odpadali a zůstalo nás pár. Spolu s jednou dívkou jsme při nástupu na vysokou školu dostaly stipendium na baletní akademii. Ta paní nám hodně pomohla. Byla bohatá a nepotřebovala vydělávat, takže učila děti zadarmo. Měla zlaté srdce. Bohužel život je pes a ona před rokem zemřela. Bylo to, jako by mi zemřela matka. Nebo kus mého já.“

„To je mi líto.“ Pohladil mě po paži. Po jeho doteku zůstávala elektrizující cestička,

„Chtěla jsem, aby nás viděla v baletu. Aby nás viděla absolvovat. Bohužel jsme obě jen řadové baletky a žádná sóla ani netančíme. Ale dělám, co mě baví, a jsem za to vděčna.“ Usmívala jsem se. Cítila jsem Jordanův dech na svém krku.

„Také jsem měl sen. Byl jsem jeden z mála šťastlivců. Musíš věřit a bojovat.“ Přitáhl se ke mně a natočil můj obličej ke svému. „Dokážeš to.“ Usmál se a zhluboka mi pohlédl do očí.

Srdce mi prudce poskakovalo v hrudi a myslela jsem, že každou chvíli vyskočí ven. Že se rozeběhne pryč. Ale neučinilo tak. Svíralo se mi hrdlo, líbání jsem si nepamatovala. Kdy jsem naposledy někoho políbila? Natáhl se ke mně, aby mě políbil.

„Pane Geffene, odlétáme.“ Pilot s Charliem stáli za námi.

„Jak nás našli?“ Zamručel Jordan a otočil se k nim. Zrudla jsem. „Už jdeme.“ Zavolal na ně a začal skládat deku. A takhle skončil nádherný den. 

8.       Loučení

„Moc ráda jsem tě poznala, Jordane.“ Celý let jsme prospali. Když mě vysazoval u domu, blížilo se k večeru a já – rozhozena časovým posunem – netušila, jaký den je, ani co mám na práci.

„Já tebe taky, Savannah.“ Usmíval se, když za mnou zabouchl dveře spolujezdce. Byla jsem ráda, že mě domů dovezl on a ne jeden z jeho kumpánů.

„Škoda, že už je po všem.“ Zamumlala jsem a usmála se na něj. Na tváři mu vyskočily dva ďolíčky.

„Proč by mělo být po všem?“ Se zájmem mě sledoval.

„Máš práci, kariéru, musíš se chovat podle nějakých vlastních pravidel a uctívat určité hodnoty.“ Máchala jsem rukama do vzduchu. Ucítila jsem jeho paži na mých zádech. Přitáhl si mě k sobě a objal mě.

„Jsi tak roztomilá, víš to?“ Prohrábl mé rozčepýřené vlasy. Teď z nich byly spíš dredy než sexy lokny. Na nohou jsem stále měla baleríny, byly pohodlnější, než lodičky. Ty si hověly spolu s psaníčkem v nové kabelce.

„To mi ještě nikdo neřekl.“ Zvážněla jsem. Pohladil mě po tváři a políbil na čelo.

„Jsi jako zázrak. Kde ses vzala?“ Pobaveně se mi vpíjel do očí a pak si přitáhl můj obličej ke svému a políbil mě na rty. Ještě nikdo mě nelíbal tak jako on. Bylo to vášnivé a já cítila pulzující tep v uších. V břiše mi poletovali motýlci.

Na lásku jsem nikdy nevěřila.

„Uvidíme se ještě někdy?“ Bylo patrné, že mě nechtěl nechat jít. Svíral mou paži tak dlouho, dokud jsem ho nepřemluvila.

„Doufám v to, je to na tobě. Kontakt na mě máš.“ Usmála jsem se. „Užij si koncert!“ Zamávala jsem mu a on zatroubil, když odjížděl. Ani já jsem ho nechtěla nechat jít.

Sklesle jsem se vydala k domovu a naslouchala zvukům vycházejícím z krámku Aubrey a Aarona. Zabrala jsem za kliku a vešla dovnitř. Hudba hrála hlasitě, a tak jsem otočila knoflíkem, abych ji ztlumila. Zdálo se, že tu nikdo není. V tom ale přepadl jeden stojan s oblečením.

Nadskočila jsem a sáhla po lampě jako zbrani.

„Ty ses vrátila?“ Aaron byl opilý a kolem pusy měl rozetřenou šlehačku. Na stole za ním seděl jeho přítel, Frank Montgomery. Zapínal si právě poklopec a mě došlo, čeho jsem málem byla svědkem. Zhrozila jsem se a vycouvala z obchodu. Prudce jsem zabouchla dveře a utíkala prázdnou silnicí k domovu.

 

To, čeho jsem byla svědkem, jsem nikdy neměla vidět. Rychle jsem na to zapomněla, a když jsem se dovlekla do svého pokoje, v domě již bylo ticho. Zaplula jsem do postele, ale oči jako by chtěly zůstat otevřené a přemítat si uplynulé chvíle.

Vážně se mi to stalo?

Budík ukazoval 21:00, a tak jsem nasedla do auta a odjela k Aubrey. Mamka pravděpodobně usnula dříve kvůli práci, pomyslela jsem si, když jsem přijížděla k rodinné vile.

„Zlato!“ Aubrey zavřískala, když jsem překročila práh jejího domu. Vydaly jsme se společně do tanečního sálu v jejím domě. Vysvlékla jsem se z šatů a nasoukala se do bodýčka určeného k tréninkům. „Všechno mi vyprávěj.“ Protahovaly jsme se. Aubrey také kdysi baletila. Kvůli zranění skončila a začala opět před rokem, takže si mě najala jako soukromou trenérku. Má výplata? Něco dobrého k snědku a pokec s nejlepší kamarádkou.

Odvyprávěla jsem jí celý příběh a snažila se ignorovat její překvapený výraz ve tváři. Kulila na mě svá velká zelená kukadla. Ačkoliv dávno byla dospělá, její výraz ve tváři stále připomínal dítě.

„Plié.“ Opravila jsem její pohyb v sestavě. Začertila se a kecla sebou na kuličkový pytel.

„Tak s tímhle se bude dát pracovat.“ Usoudila. „Musíš mu trochu nadběhnout, abys dosáhla svého cíle.“ Postřehla můj vyděšený výraz ve tváři a červenání. „Neříkej, že ses do něj zabouchla!“ Vypískla znechuceně.

„Kdo by se do něj nezabouchnul?“ Odvětila jsem nabručeně a udělala pár piruet.

„Nech city stranou. Teď jde o něco víc, copak to nechápeš?“

„Nechci mu ublížit.“ Špitla jsem.

„Nemusí se to dozvědět.“ Odvětila do ticha a napila se minerálky. 

9.       NOVÉ A NEPOZNANÉ

Neozval se celé dny. Mé přání se vyplnilo. Zapomněl na mě a já mu teď nemusím ublížit. Alespoň to jsem si myslela.

Bylo nádherné ráno a já se jako vždy běžela proběhnout po pobřeží. V uších mi duněla hudba od oblíbené kapely a vehementně jsem přemýšlela nad svou novou choreografií. V hlavě jsem si přehrávala sestavy a nevnímala okolí.

„Myslel jsem si, že tu budeš.“ Stál naproti mně, ruce založené na prsou. V šortkách vypadal skvěle, měl vypracovaná lýtka. Tričko mu obepínalo svaly. Přesto jsem se ho lekla jako zjevení a zakopla o pařez pod nohama.

„Co tu děláš?“ Byla jsem zpocená a vlasy jsem měla doslova mastné. Plánovala jsem dopolední koupel, když už mám dnes volno.

„Myslíš to vážně?“ Změřil si mě pohledem s úšklebkem na rtech. Nechápavě jsem mu hleděla do očí. „Dokonale jsi mi pomátla hlavu.  Musel jsem vyzkoušet zdejší restauraci.“ Zašklebil se.

„Cha.“ Vycenila jsem zuby v úsměvu.

„Pojeď se mnou na Floridu.“ Usmíval se.

„Znám tě pár dní,“ připomněla jsem mu.

„To nevadí, sháním tanečníky na vystoupení.“

„Nedělám street ani nic tomu podobného.“

„Představuju si spíš modernu, lyriku nebo jazz. Něco k novým písničkám.“ Mrkl na mě s očekáváním v očích.

 

Nemusím snad ani říkat, co se stalo. Nasedli jsme do jeho luxusního auta a dojeli k nám domů, abych se upravila. Maminka se s Jordanem seznámila velice rychle a vřele mu ukazovala tuny fotek – jako to maminky dělávají – z mého dětství, zatímco já jsem se válela v horké vaně a užívala si ten pocit. Aubrey a Aaronovi jsem nechala vzkaz na záznamníku a poté už jsem s Jordanem odjela na Floridu.

A tak začal můj sen. Mé všechno. Tanečníci byli skvělí a nové připravované turné vypadalo jako velká senzace. Jen je škoda, že se ho nebudu moci účastnit celého kvůli škole.

 

Uběhla neskutečně dlouhá doba jízdy autem a poté letu tryskáčem. Když jsme přijeli k vile v Miami, už se rozednívalo. Plány nám zkomplikovaly kolony.

„Tady vážně bydlíš?“ Žasla jsem, když jsem vystoupila z limuzíny, která pro nás přijela, a vlekla se za Jordanem, který přes mé protesty nesl má zavazadla.

 

Dům ležel v bohaté části města, měl tři křídla, plavecký bazén téměř stejných rozměrů jako shadowbayské koupaliště, tenisový kurt a také dům pro hosty. V tom podle mých informací právě bydleli tanečníci. Taneční studio bylo uvnitř domu v křídle, kde leželo zároveň nahrávací studio, posilovna a společenská místnost, ve které si každý našel své – od kulečníku přes piano až po hrací automaty.

V severním křídle byla ubytována kapela ve dvou velikých pokojích a v jižním křídle bylo Jordanovo apartmá, kam měl každý vstup zakázán.

Kvůli značným obavám z přijetí pokoje vedle toho jeho, jsem se nastěhovala k tanečníkům do domku pro hosty.

 

„Tohle není ten dům, který jsi nechal rodičům, že?“ Hádala jsem, když jsme se procházeli po zahradě. V její zadní části měli boudu dva zlatí retrívři. Matka se štěnětem. Vždy jsem milovala zlaté retrívry.

„Ne.“ Zašklebil se. „Koupil jsem ho před rokem a půl k účelům jako je tenhle. Kapela a tanečníci na turné musí tvrdě dřít. A s tím souvisejí také přípravy. Pokoj, který jsem ti nabízel, slouží pro případnou rodinnou návštěvu, tím spojitost s rodinou končí. Tohle je dům, který využíváme pouze, když chystáme turné nebo nové CD. Bude to tu dřina, ale jak máme ozkoušeno, vyplatí se to.“ Zamrkal andělsky modrýma očima.

Nesmíš do něj být zabouchnutá, připomněla jsem si stroze a odvrátila pohled pryč.

„Chybíš mi, Savannah.“

„Co to mluvíš za nesmysly? Jsem přímo vedle tebe.“

„Víš, jak to myslím.“ Mrkl na mě a přitáhl si mě k sobě blíž. „Ani jsme neměli pořádnou možnost se sblížit.“ Odhrnul mi vlasy z čela. Jeho polibku jsem neodolala. Zkrátka to nešlo. Nebyla jsem dostatečně silná.

„Ty mně taky.“ Nevděky jsem zašeptala.

„To rád slyším.“ Špitl mezi polibky. 

10.       Těžká dřina

Tréninky byly opravdu tvrdé a choreograf nás nešetřil. Vzhledem k tomu, že jsem ve skupině byla jako jediná baletka, měla jsem extra sóla, o kterých se jiným mohlo zdát. Ironicky, byla to opravdu dřina. Jeli jsme od rána do večera do strhání kůže. Po večerech jsme sedali na zahradě, grilovali a bavili se.

A tak šly přípravy dál. Dva týdny v kuse, bez přestání.

Premiéra CD se blížila a vzhledem k tomu, že jsem se do všeho zapojila o měsíc déle než ostatní, měla jsem toho plné kecky. Nebo spíš piškoty? Zbývaly mi přesně dva měsíce školy.

O našem vztahu s Jordanem nikdo nevěděl. Sházeli jsme se po nocích v zadním koutě zahrady a přes den jsme se sotva potkali, natož abychom se spolu bavili. On pracoval s kapelou a já s tanečníky. Často jsme zkoušeli společně, bez šance na sblížení.

 

„Zvedněte ruku, kdo se někdy kousl s Jeremym.“ Zašklebil se Greg – baskytarista – na svého kamaráda, pianistu. Právě jsme hráli hru pravdy, jejíž pravidla si vymyslelo samo osazenstvo. Až na pár tanečníků jsme tu byli téměř všichni. Čtyři dívky opatrně zvedly ruku a jedna na druhou se šokovaně podívaly. Mně to legrační nepřišlo. Jeremy rozpačitě těkal očima jinam.

„A teď Jordan.“ Zazpíval Michael, bubeník. Sepnula jsem rty do úzké čárky a chtěla se vydat k odchodu, když v tom se přihlásilo několik tanečnic a také zpěvačka. Šokovaně jsem pohlédla Jordanovi do tváře. Díval se jen na mě, ne na ty holky, které zdvihly ruku. Ústy naznačil, že to bylo dávno zpět.

„To je krása, vážení.“ Brblal spokojeně Derek, choreograf. „Ale je mi zima a zavírají se mi oči, takže dobrou noc a uvidíme se ráno.“ Rozloučil se s námi a spolu s několika tanečníky odešel.

Když se zahrada vylidnila, přisedl si Jordan ke mně. „Pojď nahoru.“ Mrkl na mě spiklenecky. Poslušně jsem ho následovala až do jeho pokoje. Byla to luxusně zařízená ložnice, která vás sváděla k jednomu velkému hříchu - zahrabat se do béžových polštářů a dek a nikdy nevylézt ven.

„Páni.“ Žasla jsem a rozhlížela se po stěnách, na kterých visely rodinné fotografie. Na jedné byla celá Geffenovic rodina. Neskutečné. „Tak velké fotografie se dělají?“ Zalaškovala jsem. Neváhal a popadl mě, aby mě odhodil na postel. Úlevou jsem vydechla. Splnilo se mi přání. Ležela jsem v té nadýchané posteli a mé nohy jako by se ocitly v ráji. Bolelo mě celé tělo, ačkoli jsem si zvykla na každodenní dlouhé tréninky. Tohle ale bylo něco jiného a navíc to bylo před spoustou profesionálů a lidí, kteří tím žijí.

Jordan mě začal líbat na krku a já slastně vzdychala.

„Jsem unavená.“ Zabručela jsem mu do vlasů omluvně.

„Promiň.“ Zašklebil se a pomohl mi zahrabat se pod peřinu. „Je toho na tebe asi moc, že? Ale zvládáš to bravurně. Nečekal jsem, že takhle rychle zajedeš.“ Usmíval se. Leželi jsme v posteli v objetí. „Spi.“ Šeptal mi do ucha. Kdo jiný by pro mě tohle udělal? „Můžeš tu spát častěji.“ Špital, ale to už mě tma unášela do říše snů.

 

„Jordane Geffene!“ Klučičí hlasy přerušovalo bouchání na dveře. „Jsi tam, oslavenče?“ Prudce jsem vyskočila na Jordanově posteli a omylem vrazila Jordanovi do obličeje ramenem.

„Au.“ Zaskřehotal.

„Geffene, otevři, nebo rozrazím dveře!“ Po hlase jsem poznala Grega – baskytaristu. Několik dalších lidí za dveřmi se zasmálo. Zmocnila se mě panika – nikdo mě tu nesmí vidět.

„Kruci,“ Jordan zaklel. Všem o mně napovídal pravdu, akorát vynechal to, že jsme spolu randili. Všichni znali mě a můj život – baletku. Ale nikdo neznal tu další stránku – Jordanovu přítelkyni.

„Bude to vypadat blbě.“ Zanaříkala jsem a připlácla si dlaň na obličej. Jordan si třel místo, kam jsem ho omylem udeřila.

„Koupelna. Běž do koupelny.“ Pomohl mi vyhrabat se z dek, zatímco kluci lomcovali s dveřmi. Vykopala jsem se z dek a utíkala do luxusní koupelny, která mohla být zhruba stejně velká jako můj pokoj ve Springs. Posadila jsem se na stoličku pod umyvadlem a vyčkávala.

„Všechno nejlepší, kamaráde!“ Slyšela jsem kluky, jak se nahrnuli do Jordanova pokoje. Normálně do tohoto křídla nesměli, ale častokrát si našli výmluvu proč tam jít. „Dneska žádné zkoušky a tréninky. Pojedeme na malý výlet.“

„Ale já si nejdřív odskočím.“ Po hlase jsem poznala Jeremyho. Nejprve mi nedošlo, k čemu se vlastně chystá. Když mi to secvaklo, prudce jsem vyskočila ze stoličky a zalezla do vany. Natáhla jsem se v ní a snažila se div nevcucnout do odpadu.

Jeremy si pískal, takže můj zrychlený dech nemohl slyšet. Když spláchl, zapnul umyvadlo. „Sekne ti to!“ Prohlížel se v zrcadle. Zadržovala jsem smích a povystrčila vanu z hlavy, abych na něj řádně viděla. „Jsi frajer, kámo.“ Upravil si rozčepýřené háro a zandal pár pramínků na stranu. „Seš vážně božs-“ Zarazil se a já se s jeho pohledem střetla v zrcadle.

„Doprčic.“ Zarazila jsem se a hleděla mu zpříma do očí. Očekávala jsem jeho reakci. 

11.       Zmatečné události onoho dne

„Savannah?“ Vytřeštil na mě své čokoládové oči. Prudce se otočil a žmoulal při tom lem své košile. „Co tady pro Krista pána děláš?“ Přispěchal k vaně, aby mi pomohl vylézt. „Copak nevíš, že do tohohle křídla se nesmí?“

Nebyla jsem schopná vydat ze sebe hlásku.

„Ehm…“

„Tys něco chystala Jordanovi k narozeninám, viď? Co to je?“ Spadl mi kámen ze srdce, ale v tu chvíli mě nic nenapadalo.

„No, ehm.“

„Pojedeš s námi na ten výlet, já tě odtud nějak propašuju.“ Mrkl na mě. „A to překvápko mu můžeš dát tam a ne ho schovávat do vany.“ Zašklebil se a vytáhl mě z vany. „Počkej tady, odvedu kluky a vrátím se pro tebe.“ Spiklenecké mrknutí okem, pokřivený úsměv a v tu ránu byl pryč.

 

„Co tady dělal?“ Jordan nakoukl do koupelny.

„Jordane, pojď. Koupelna je i dole.“

„Jdi, nic neví.“ Mrkla jsem na něj a zamávala mu, zatímco zmizel ze dveří pod náporem Jeremyho. Sklesle jsem se svalila na vanu a hledala něco, co by bylo jako vhodný dárek. Pohled mi utkvěl na CD zabaleném v igelitu – možná dárek od fanoušků? Popadla jsem ho a chvátala s ním do ložnice. Černým lihovým fixem jsem na obal nejnovějšího CD od Nightwish naškrábala Jordanovi, nejlepšímu šéfovi a přilepila na něj dárkovou mašličku, která se povalovala na hromadě dopisů od fanynek. Spokojeně jsem mlaskla a prohlížela si své dílo.

„Pojď.“ Jeremy mě vytáhl z pokoje tak rychle, že jsem sotva mrkla. „Poběž.“ Smál se jako malý. Oddaně jsem ho následovala a volnou rukou si česala vlasy. V té druhé jsem křečovitě svírala CD. Nemám ani vyčištěn zuby!

„Můžu si ještě odskočit?“ Provinile jsem se podívala do Jeremyho natěšených očí.

„Pohni si.“ Zavrčel, ale nechal mě jít do koupelny v domku pro tanečníky. Vyčistila jsem si zuby, učesala se, nanesla řasenku a převlékla se. Vzala jsem si na sebe černé minišaty s květovaným vzorem a pádila za kluky, kteří již nastupovali do limuzíny.

„Stihla jsem to.“ Zašklebila jsem se na Jeremyho.

„Ona jede taky?“ Jordan vypadal opravdu zmateně. Schovala jsem své CD do malé kabelky a zapla ji, aby nikdo nic neviděl.

„Nevěděl jsem, že ti to bude vadit.“ Bránil se Jeremy. „Ale říkal jsem si, že tady v okolí nic nezná, tak by mohla jet s námi.“ Vysvětloval, zatímco si leštil sluneční brýle cípem košile.

„Jasně, že ne.“ Usmál se na Jeremyho a pak se letmo setkal s mým pohledem. Rychle ale ucukl a věnoval se svým spoluhráčům.

 

Asi po hodině jsme přijeli na obrovskou pláž s několika bary a restauracemi. Procházeli jsme se pískem a poté skončili v Baru Aria. Zatímco kluci vesele popíjeli, já se držela svého džusu. Neměla jsem chuť opít se před Jordanem, nebo hůř – Jordanem.

 

„Překvapení.“ Vynořil se náhle Greg s číšníkem, který v rukou držel dort ve tvaru mořské panny s velkými prsy. Měla dlouhé zelené vlasy a plné rty, které vypadaly jako po plastice. V prsou měla zapíchané dvě prskavky. „Všechno nejlepší!“ Zvolali všichni a já se k nim přidala.

„Páni.“ Zasmál se Jordan. „Dort jsem neměl ani nepamatuju.“

„Chceš říct malý, poctivě a po domácku vyrobený dort. Ne ty velké nafouklé kreace, které nám občas cpou na těch akcích.“ Zamručel Jeremy.

„Díky, chlapi.“

„Počkej, Savannah taky něco má!“ Jeremy nezapomněl. Ani alkohol mu nevymazal z mozku dnešní ráno. Tak trochu jsem v to doufala.

„Ehm, já bych radši o samotě.“ Zašklebila jsem se a upila brusinkový džus ze sklenice.

„Dobře.“ Zareagoval Jordan pohotově, než Jeremy stačil vydat hlásku ze své otevřené pusy.

„Krájíme!“ Greg přispěchal s nožem a sexy barmanka vedle dortu položila talířky. Všichni ji sledovali jako zjevení.

Derek mi přejel rukou po stehně a zastavil se až u lemu šatů. Trhla jsem sebou a koutkem zahlédla, že Jordan zpozorněl. Narovnal se v zádech a z očí mu vyprchal úsměv.

„Co kdybychom se šli projít?“ Usmál se na mě potutelně. Dříve jsem ho zbožňovala – jako choreografa. Ale teď? Vadilo mi, že mi sahá téměř pod šaty.

„Derek nabaluje.“ Zašklebil se Michael a strčil ramenem do Jeremyho. Oba se na sebe zašklebili a v tu stejnou chvíli Jordan doslova vyletěl ze své barové židle. Rty stažené do úzké čárky a žíly na krku nevěstily nic dobrého. 

12. Rvačka

"Jordane? Můžeme jít na chvíli ven?" Vyskočila jsem ze své židle, vytrhla se ze sevření Derekovi a zabránila tak Jordanovi udělat něco, čeho by litoval. "Prosím!" Konečně se na mě podíval. Skupinka lidí kolem nás utichla, všichni čekali, co se bude dít. Derek vypadal pobaveně, Jeremy s Michaelem šokovaně.

"Ne!" K mému udivení mě odstrčil stranou.

"Co blbneš?" Nechápal Greg, snažil se zabránit Jordanovi, ale Derek se proti němu postavil. Vypadal víc než sebevědomě. "Co ti je po nějaký holce?" Greg zvýšil hlas.

"Není to nějaká holka!" Zamručel Jordan rozzuřeně a Gregovi se ve tváři náhle mihlo porozumění.

"Páni, tady nám někdo něco tají!" Vypískl Derek kvapně a přiskočil k Jordanovi. "Chceš se prát? Do toho! Nebo chceš slyšet, co jsem jí nabízel?" Mrkl na mě.

"Nechte toho! Nebudete se přeci prát kvůli mně."

"Ale budeme, zlatíčko. Taková nádherná slečna." Ten jeho pokřivený úsměv. Sama jsem měla sto chutí vrazit mu pěstí.

"A skončila by na jednu noc u takového děvkaře!" Jordan zatínal pěsti, až mu naskakovaly žíly na vypracovaných pažích.

"Jordane." Šeptala jsem, ale nepomáhalo to. Michael mě popadl za rameno a stáhl stranou. Opravdu to vypadalo, že se ti dva poperou. Náhle vyprchal alkohol a vystřídal ho adrenalin. Znala jsem takové chvíle. Připomnělo mi to Malcolma, když mlátil kluky na ulici. Nechutného Malcolma, co po mně slintal. Teď mi Derek připadal jako Malcolm.

"Savannah, nech je se porvat. Když to odložíš teď, rozbijou si huby později." Chlácholil mě Michael. Spolkla jsem protesty a přikývla.

Derek vyšvihl jako první pravačkou, Jordan ho ale zastavil a vrazil mu pěstí do obličeje. Derek se ale nenechal a oplatil mu to. Kluci na ně řvali, aby toho nechali, ale poté je povzbuzovali. Nejspíš chlapy nikdy nepochopím, proletělo mi hlavou.

Nakonec Jordan Dereka povalil na zem a popadl ho pod krkem. "Necháš Savannah na pokoji, je ti to jasný? Už dřív jsem si všiml, že po ní pálíš. Nech ji bejt, rozuměl jsi?" Jeho hlas byl tak hrubý, až mě zamrazilo v zádech. Pustil ho a vstal. Pod okem se mu rýsovala modřina. "Mejdan skončil." Oznámil obecenstvu, popadl mě za loket a táhl mě ven. V patách nám šel Jeremy s Michaelem, ostatní zůstali mlčky přihlížet situaci.

"Neměl ses nechat vytočit!" Vyletěla jsem v autě na Jordana.

"Tak promiň." Ušklíbl se povýšeně.

"Nech toho!" Sevřela jsem jeho zápěstí.

"Nehádejte se!" Jeremy mi podal led a já ho zabalila do kapesníku a přitiskla Jordanovi pod oko. A nijak něžně.

"Au!" Zasyčel.

"Tak promiň," napodobila jsem jeho tón, ale povolila stisk. "Takhle se kvůli mně pohádat den před turné! Mělo to zůstat v tajnosti. Víš, co to znamená?" Bručela jsem a sledovala jeho nebesky modré oči.

"Jsi krásná, když se čertíš." Usmál se a propletl své prsty s mými.

"Nech toho." Zasyčela jsem a kývla hlavou k Jeremymu a Michaelovi, kteří nás pobaveně sledovali.

"Tak tajnej románek." Uznale pokýval hlavou Jeremy. "Jsi frajer, kámo." Zašklebil se. "No, už moc tajnej nebude."

"Už se nemusíš schovávat ve vaně." Zasmál se Michael. Jeremy mu to musel říct.

"Ajo!" Jako by Jeremymu sepnulo. "Cos tam dělala? Jak jsem mohl bejt tak pitomej?" Zašklebil se. "Divoká noc?" Ušklíbl se.

"Ne." Odvětil Jordan. "Vytuhla dřív, než dopadla do postele." Zasmál se a políbil mě na čelo. Zrudla jsem rozpaky a stulila se Jordanovi na hruď. Kluci se mohli potrhat smíchy.

"On vás ten humor přejde, až přiletí Derek s Gregem po boku." Mrkla jsem na ně. Greg vypadal spíš jako bodyguard než muzikant.

Domů jsme dorazili po poledni. Areál byl prázdný, všichni si užívali volna. Na příjezdové cestě stály čtyři kufry. Zalapala jsem po dechu. Kolik lidí má kufr s obrázky od Aarona? "Jsou tady?" Skočila jsem Jordanovi kolem krku.

"Jo." Zašklebil se. "Volal jsem Aaronovi, aby s Aubrey přiletěli. Měli tu být včera, ale nestihli letadlo. Nejspíš budou u bazénu." Mrkl na mě a já se rozeběhla k bazénu, nevnímajíc pohledy Jeremyho a Michaela.


"Aubrey, Aarone!" Vypískla jsem a objala oba dva. Postávali před sochou u bazénu a o něčem se hádali. "Jste tady!" Objímala jsem je a tiskla je k sobě.

"Sakra, holka, z tebe je kost!" Aubrey si uznale prohlížela mé minišaty. "A tohle musí být Jordan!" Přiběhla k mému příteli, stále jsem tomu nemohla uvěřit.


Až do večera jsme seděli u bazénu a bavili se. Řešili jsme všechno možné, Jordan poté odvedl Aarona do společenské místnosti a s kluky hráli kulečník.

"Už jsi mu řekla, že jsi s ním kvůli kariéře?" Vyzvídala Aubrey. "Sázka je sázka, kotě."

"Nejsem s ním kvůli nějaké pitomé sázce!" Zamručela jsem. "A ty to víš moc dobře!"

"Takže sázka, jo?" Ze tmy se vynořil Derek a přerušil naši konverzaci. "Povídej mi něco o tom." Přisedl si k nám. A já věděla, že je vše ztracené. 

1.3       Noc v hotelu

Všechno se seběhlo tak rychle, že jsem nestačila vnímat sled událostí. Jordan, Jeremy, Michael a Aaron odjeli předem na první koncert kvůli nějakým technickým potížím a Derek mě doslova držel v hrsti. Musela jsem dělat vše, co chtěl a nebylo to lehké. Aubrey odjela do města za nějakými pochůzkami, které si zde toužila vyřídit.

Jinými slovy jsem byla zoufale v háji. Derekovi vše secvaklo – dal si dohromady informace, které znal s tím, co slyšel z našeho rozhovoru. Vyhýbala jsem se mu jako čert kříži, zato on mou společnost vyhledával. Dělal mi návrhy a věděl, že nemůžu nic dělat.

Když jsme konečně odjeli na turné, spadl mi kámen ze srdce. O karavan jsem se dělila pouze s tanečnicemi, takže jsem s Derekem už nepřišla tolik do kontaktu. Byl věčně na stáži, nebo pobíhal po městech a sháněl různé věci. Pomáhal technikům a dalším lidem, kteří se podíleli na show. Aaron s Aubrey byli užiteční v kostymérně, a vzhledem k onemocnění jedné ze členek týmu byli potřební.

Byla jsem vděčná za svůj karavan, který jsem obývala s deseti tanečnicemi. Ačkoli jsme se mačkaly jako sardinky.

Z čeho mi ale trnula hrůza, byl ten fakt, že Derek mohl Jordana kdykoliv vyhledat a cokoliv mu říct.

A tak začalo naše turné. První koncert byl více než povedený, byla jsem doslova nadšená. Diváci ocenili celou show. V noci jsme se vydaly do města s tanečnicemi a nakonec jsem skončila v baru s Aaronem a Aubrey. Většina týmu se rozutekla do hospůdek a klubů ve městě.

 

„Tak co?“ Aubrey si mě prohlížela se znatelným strachem v obličeji.

„Nic neví.“ Odvětila jsem a napila se svého drinku. „A nic se nedozví. Jen musím přetrpět Dereka. Bože, jak on mi připomíná Malcolma!“

„Moc se omlouvám.“ Stiskla mi ruku.

„To bude v pohodě, musím zaplatit cenu za to, že jsem tady.“ Usmála jsem se na ni.

„Brighamová!“

„My o vlku…“ Aaron se začertil. Derek si mě našel i v tom nejzapadlejším podniku ve městě.

„Dereku.“ Usmála jsem se na něj.

„Jak se vede?“ Kývl na Aubrey a Aarona. „Můžu vám ji na chvilku uzmout?“ Zašklebil se na ně.

„Jasně.“ Odpověděla jsem za ty dva a odešla s Derekem na parket. Nutila jsem se nemyslet na jeho ruce na svém těle. Byl mi děsně nepříjemný, ačkoli jsem ho zprvu měla ráda. Teď ale věděl něco, co se nesmělo donést k mému příteli. A to nebylo zadarmo.

 

A tak šlo turné dál. S Jordanem jsem se vídala méně než s Derekem. A tak šel den za dnem a týden za týdnem. Zhruba za měsíc jsme vystupovali v Tennessee. K mému překvapení za mnou po koncertu nepřišel Derek, ale Jordan.

„Uděláš si na mě čas?“ Políbil mě do vlasů.

„Máš na mě čas?“ Podivila jsem se. Za celou dobu jsme netrávili společný večer.

„Promiň,“ omlouval se ublíženě.

„V pořádku,“ špitla jsem. „Kam půjdeme? Restaurace? Bar?“

„Mám plán,“ mrkl na mě spiklenecky. Jeho přítomnost jsem si užívala více, než cokoliv jiného. Tak moc mi chyběl, tak moc jsem se na něj těšila. Kráčeli jsme v objetí do města.

„To je tvůj plán?“ Stáli jsme před luxusním hotelem.

„Pochybuješ o mně snad? Už jsem si to tu okoukl. Byl jsem tu včera večer a něco málo připravil.“ Usmíval se na mě potutelně.

„Vážně?“ Byla jsem nadšená. Cítila jsem takový zvláštní pocit… že by snad mravenčení? Srdce mi poskočilo v hrudi.

„Pokoj pro mou krasavici,“ rozevřel dveře pokoje a rozsvítil tlumenou lampičku. Ode dveří se vlekla chodbička kvítků růží a všude plápolaly svíce. Byla jsem doslova unešená. Zavřel za námi dveře a svlékl můj kabát, přičemž mě hladil po pažích. Zapnul rádio, ve kterém zněla francouzská balada a políbil mě na rty. „Tak moc jsem se na tebe těšil.“ Zamumlal mezi polibky.

„Já na tebe taky.“ Zahuhlala jsem a nechala se unášet do říše snů. Strhal ze mě oblečení a položil na měkkou postel. A já se nechala unášet do říše snů každé dívky. 

14.       Prozrazení

„Dobré ráno, sluníčko.“ Usmíval se na mě. Ležela jsem v jeho objetí.

„Dobré.“ Políbila jsem ho a potutelně se usmála. Nechtěla jsem vstát, chtěla jsem v jeho náručí ležet už navždy. Jenže osud je osud a povinnosti jsou povinnosti.

„Ano?“ Zdvihl Jordan vyzvánějící telefon. „Ne, teď nemůžu, Dereku.“ Zavrčel. Zastavilo se mi srdce. Proč jen to dělá? Jak může vědět, co se děje? „Za hodinu jsem tam.“ Zavěsil rozzlobeně. „Musíme něco dořešit. Nějaké smlouvy a tak.“ Vysvětloval mi, zatímco si prohlížel můj výraz v obličeji. „Děje se něco?“

„Ne.“ Ze všech lidí mu musel volat zrovna Derek? Proč takhle kazí naši skvělou chvilku?

„Fajn,“ zašklebil se a zvedl se z postele, začal uklízet po pokoji. Pomáhala jsem mu. Vždy se ke mně naklonil, něco mi zašeptal a políbil mě. Tohle mi tolik chybělo. Naše společné chvíle. Proč jen jich nebylo víc?

 

Schůze se konala na náměstí a Jordan mě chtěl vzít s sebou. Neprotestovala jsem. Na sobě jsem stále měla flitrové stříbrné šaty a šedé baleríny. Vlasy jsem vytáhla do ohonu. Kráčeli jsme ranními ulicemi Tennessee a vydali se do předem smluveného podniku.

„Dobré ráno,“ pozdravili jsme. Zachytila jsem Derekův uražený výraz a rychle uhnula pohledem jinam.

„Dej si něco k snídani,“ pošeptal mi Jordan. „A vezmi i mně.“ Políbil mě do vlasů a zasedl ke stolu k ostatním. Vybrala jsem jídlo a poté už jen naslouchala konverzacím o smlouvách. Jednání bylo dlouhé a pro mě naprosto nepřínosné. Naštěstí mě vyzvedl Jeremy a dovezl na zkoušku nových kostýmů.

 

Večer po koncertu jsme si balili věci. Do odjezdu zbývala zhruba hodina. Jordan mě vyzvedl a dovlekl mě na podium. Zašili jsme se za jedním z reproduktorů a užívali si jeden druhého.

„Neruším?“ Samantha, jedna z tanečnic, se objevila za námi. „Savannah, potřebovala bych si ještě projet ty nové kroky, pokud nevadí.“

„Nevadí.“ Zašklebila jsem se a vymanila se z Jordanova sevření, které nepolevovalo.

„Za to zaplatíš,“ zasmál se Jordan na Samanthu a oprášil si kalhoty. „Zatím.“ Políbil mě do vlasů a zmizel v zákulisí.

 

Viděli jsme se opět až další den ráno, když jsme dorazili do nového města za novými koncerty. Ten večer po koncertu byl ale Jordan zvláštní. Když jsem za ním přišla, odbyl mě. Jako by se mnou nechtěl mít nic společného.

„Děje se něco?“ Ptala jsem se ho, když jsem na něj náhodou narazila mezi karavany. „Jordane, mluv se mnou!“ Zabručela jsem a odtáhla ho stranou.

„Máš padáka.“ Nejprve jsem si myslela, že žertuje, ale smích mi ztuhl na rtech, když mi došlo, že mluví smrtelně vážně.

„Co prosím?“ Nechápavě jsem pustila jeho ruce. „Co jsi řekl?“ Zvýšila jsem hlas.

„Slyšela jsi. Máš padáka.“

„A můžu znát důvod?“ Teď už jsme na sebe zvyšovali hlasy a přilákali tak obecenstvo.

„Myslím, že ten důvod znáš až moc dobře.“ Obešel mě a vydal se na louku směrem pryč ode mě i od ostatních lidí. Rozeběhla jsem se za ním.

„Jordane,“ zašeptala jsem. Srdce mi běželo jako o závod. Zachytila jsem Derekův škodolibý úšklebek.

„Takže jsem byl jenom sázka?“ Spustil, když jsme se vzdálili.

„Nebyl jsi sázka! Nikdy jsi nebyl sázka!“

„Chtěla jsi kariéru, měla jsi ji. Dokonce jsem ti zajistil představení v národním baletu!“ Připomněl mi událost, která se konala zhruba před měsícem. Zastoupila jsem nemocnou tanečnici, v podstatě jsem tančila tu nejnepodstatnější roli, ale byla jsem tam. „A všechno to byla jen sázka? Chudinka v nesnázích? Hodilo se ti setkání se mnou? Možná jsi měla spíš studovat herectví! Třeba bys získala stipendium za nadpřirozený výkon!“ Křičel na mě.

„Tu sázku vymyslela Aubrey! Já jen kývla, protože jsem si říkala, že o mě ani nezavadíš!“

„Vyhrála jsi.“ Zašklebil se ironicky. „A teď už zmiz.“

„Co ti Derek všechno nakecal?“

„Tohle snad nestačí? Vypadni odsud. Nejsem zvědavej na holky, který dolejzaj kvůli kariéře. Už několikrát jsem se o takové spálil. Nemám zájem spálit se znovu, díky.“

„Já taky ne!“ Zaječela jsem. „Jsi největší blbec, kterého jsem kdy poznala, když si myslíš, že mi šlo o tohle! Au revoir!“ Se slzami v očích jsem se rozeběhla ke karavanům, ignorujíc zvídavé pohledy ostatních. Zabalila jsem si své věci. Aubrey mi pomáhala.

Společně jsme odjely na letiště a koupily si lístek na nejbližší let domů. Aaron zůstal, chtěl cestovat. Jely jsme samy. 

15.       Vánoce v Shadow Bay

Dny ubíhaly rychle a Jordan se neozýval. Na dveře klepaly Vánoce, což pro mě doslova znamenalo svátky klidu. Od té doby, co jsem se vrátila, jsem část svého výdělku na turné investovala do studia a začala poslední ročník na taneční akademii. Musela jsem dohánět zameškané hodiny a snažila se získat zpět stipendium. Našla jsem si novou práci – chodila jsem uklízet do domu paní Whiteové, protože na rok odletěla do Číny. Slepě mi důvěřovala a každý týden mi na účet přišla dohodnutá suma. Neměla jsem potřebu lhát jí, do domu jsem chodila a udržovala tam pořádek. Občas jsem musela ustlat pro příbuzné, kteří dům občasně využívali.

Mamka si našla přítele, a tak většinu času trávila v jeho domě, který sice nebyl daleko od toho našeho, ale neměla jsem potřebu klepat na jejich dveře a rušit je.

Aubrey znovu rozjela obchod. Tentokrát sama.

Aaron zůstal na turné a rozešel se se svým přítelem z Shadow Bay kvůli nějakému novému objevu, s námi ale v kontaktu zůstával. Podával nám informace o dění na scéně. Mě už ale nezajímaly, distancovala jsem se od nich.

Malcolm za mnou chodil domů, vždycky měl nějaký problém, který nemohl počkat a musel ho vyřešit.

A tak jsem se stále učila a pracovala.

 

„Musíš začít randit,“ pronesla Aubrey mezi debatou o nejlepších koláčích. Mamka uznale přikývla.

„To teda, zapomeň na toho ničemu a žij svůj život.“

„Jestli jste si nevšimly, já svůj život žiju.“ Ukázala jsem na zničené taneční boty vedle koše. Musela jsem narychlo sehnat nové. Ještě, že jsou ty Vánoce.

„Už je ti pětadvacet!“ Připomněla mi nelítostně Aubrey mé dnešní narozeniny. Mamka začala vyprávět historku o tom, jak rodila na vánoce, raději jsem je nevnímala a začala připravovat jídlo na večer.

Přišlo poměrně dost lidí – mamčin přítel přivedl své dvě dcery a Aubrey svého přítele a sestru (jejich rodiče slavili jako tradičně na Bahamách).

Po večeři jsme měli dort, byl nádherný, posázený jahodami. Na něm stály dvě svíčky ve tvaru čísla 25. „Přej si něco!“ Povzbuzovalo mě obecenstvo.

Přeju si, abych mohla vše vysvětlit Jordanovi. A bylo to, přání bylo vyřčeno. Teď už zbývalo jen doufat.

 

„Musíte přijet na silvestrovskou párty!“ Volal nám Aaron nadšeně. Momentálně zakončovali turné poblíž Shadow Baye. „Neviděl jsem vás tak dlouho, lásky. Bude to párty ve velkém stylu. Ne neberu jako odpověď. Vím, že byste si nudou snědly nohy, takže přijedete!“ Nadiktoval nám adresu a čas.

„Možná,“ típla hovor Aubrey. Stále byla na Aarona naštvaná, protože odmítl spolupráci v obchodu.

„Nikam nejedu,“ hlesla jsem a svalila se do křesla.

„Měl pravdu s tou nudou. Pojedeme.“ Jako by náhle přehodnotila situaci.

„Zbláznila ses?“ Vyjekla jsem uraženě.

„Jo.“ Ušklíbla se. „Ale to už bys mohla dávno vědět.“ 

16.       Silvestr

A tak tu byl Silvestr. V obchodě jsme si každá vybrala svůj model. Zatímco Aubrey zvolila zelenkavé sáčko a bílé roury, já se natáhla do milovaných lososových šatů a k nim jsem našla krásné černé sako.

„Jsi kost,“ ušklíbla se, když mi žehlila vlasy. Měla jsem je doslova hladké. Ofinu jsem teď měla nabarvenou na blond, chtěla jsem změnu. Vytáhla mi vlasy do vysokého ohonu a zlakovala. Já jsem její blond hřívu nakulmovala. Vypadaly jsme skvěle, to jsem musela uznat i já.

„Jedeme, nebo to nestihneme.“ Popadla jsem klíčky Aubreyina auta. „Dneska flirtuju.“ Oznámila jsem Philippovi a nasedla do auta.

„Přeskočilo jí, nebo jsi ji už opila?“ Zašklebil se na Aubrey a políbil ji do vlasů.

„Od každého trochu.“ Zasmála se a zasedla na místo spolujezdce. Natáhla jsem nohy na své dvousedadlo a uvelebila se.

„Dělejte si prdel z plastelíny,“ pronesla jsem vážně. „Dnešek bude totiž legen-“ Počkejte si na to…

 

Před námi se rozprostíral obrovský pozemek. Dům stojící uprostřed připomínal zámek, ale byla to spíše rodinná vilka. Patřila Gregovi.

„Jste pozvaní?“ Vrátný nás zastavil před bránou.

„Jsme členové týmu!“ Zamručela jsem rozmrzele, ještě nám scházelo, aby nás vyhnali pryč. Vytáhla jsem z kabelky starou a zlámanou kartičku se svým jménem, kterou jsem dostala první den na zkoušce. Nosili jsme jmenovky, protože nás bylo moc. Postupně se tým zredukoval a většina lidí si vás pamatovala.

„To si může pořídit každý.“ Zamračil se na nás. „Blokujete tady cestu ostatním,“ zamručel, ale v tu chvíli k mému štěstí prošel kolem Jeremy. Pustil se do řeči s hlídačem, oba střídavě ukazovali rukou na nás. „Tak dobře.“ Zamručel a pustil nás k domu.

 

„Tady to je jako v Buckinghamském paláci!“ Vypískla Aubrey, když jsme procházeli vstupní halou. Nebyla daleko od pravdy. Po obou stranách se táhlo mohutné točité schodiště a uprostřed stropu visel křišťálový lustr, podlahy byly bezpochyby nové, nádherně upravené. „Díky,“ natáhla se po šampaňském, které pronesl kolem jeden z číšníků oblečený ve společenské vestičce, kolem krku motýlka, černé kalhoty a lakýrky. Philipp jí sklenku sebral a sám se z ní napil. Když Aubrey začala protestovat, přitáhl si ji k sobě a umlčel ji svými ústy.

„Jo, Greg je sice hulvát, ale má prachy a vkus.“ Zasmál se Jeremy, odtáhl mě od páru a chytl mě kolem pasu. Vedl mě po točitých schodech nahoru. „Aaron je nahoře v kostymérně, má trable. Řekl mi, že až přijdete, mám k němu jednu z vás dovést.“ Vysvětloval se smíchem na rtech.

„Celý Aaron.“ Zašklebila jsem se nervózně, nechtěla jsem potkat Dereka, ani Jordana.

„Ani jeden tu nejsou.“

„Prosím?“

„Je mi jasné, na co myslíš.“ Ušklíbl se. „Jordan přijede bůhví kdy a Derek si zlomil nohu. Třeba se tu k tvému štěstí ani neukáže.“ Otevřel veliké dveře od nejzazšího pokoje v dlouhé chodbě.

„Zlatíčko!“ Aaron měl na sobě spodní prádlo se Spongebobem a černé ponožky. „To jsem rád, že tě tu mám. Nashle, Jeremy.“ Zabouchl mu dveře před nosem a vtáhl mě do pokoje.

„Aarone, co to máš na sobě?“ Objala jsem ho.

„Nevím, co si mam vzít. Víš, dole bude jedna velice speciální osoba a já chci zapůsobit.“

„Spongebobem?“ Měřila jsem si ho pohledem.

„Ani na spodní prádlo už nemám vkus,“ povzdychl si a zabořil se do hedvábné peřiny, která byla pečlivě ustlaná na mahagonové posteli.

 

„Díky.“ Šeptal mi do ucha zhruba po hodině, když jsme konečně dorazili na zahradu, kde hrála mně neznámá kapela. Nechal mě samotnou u fontány a odkráčel bůhví kam. Vděčně jsem se uvelebila na fontáně, přitáhla nohy k sobě a objala si ramena, protože mi byla zima. Tady nikdy sníh nebyl, ale přesto se zima projevila chladným větrem. Prohlížela jsem si hodinky, které jsem dostala od Aubrey k narozeninám, a nevnímala okolí. Ukazovaly právě jedenáct hodin. Ještě hodinu do půlnoci. Bude nový rok a já budu moct začít od znova. Alespoň to jsem si namlouvala.

„Ehm,“ ozvalo se vedle mě odkašlání a prudce zdvihla oči k osobě vedle mě. Byl to špatný krok, neměla jsem ho ani v nejmenším dělat. Zastavilo se mi srdce. „Co tady děláš?“ Jeho hlas mi připadal více než podobný kudle. Ostré a špičaté kudle, která vám projede srdcem v ten moment, kdy to nejméně čekáte. Palčivá bolest mi sevřela hrdlo.

„Jordane,“ vydala jsem ze sebe přidušeně. 

1.       Znovushledání

„Co tady děláš?“ Zopakoval. Vypadal celkem rozrušeně.

„Já, ehm…“ Odporoučela jsem se pohledem stranou. „Aaron nás pozval.“ Slezla jsem z kašny a vydala se směrem na zahradu, pryč od lidí i Jordana.

„Počkej přeci!“ Vydal se za mnou. Bylo to několik měsíců, co jsem ho neviděla. Ačkoli jsem si myslela, že se od něj nějakým způsobem odpoutám, opak byl pravdou. Přitahoval mě víc než kdy jindy. Jako by byl čím dál tím hezčí.

„Tohle není dobrý nápad. Jeremy říkal, že nepřijdeš. Nebo aspoň ne do půlnoci.“

„Přijel jsem s Derekem,“ vyslovil a ve mně v tu ránu hrklo.

„S Derekem?“ Vyletěla jsem na něj. Díky bohu, že jsem se vydala na druhou stranu od lidí.

„Jo, proč bych se neměl stýkat s členy svého týmu?“ Nechápavě si mě měřil pohledem.

„Ne, jen nechápu, jak jsi mu mohl tak rychle odpustit.“ Kysele jsem se na něj zašklebila a vydala se dál, směrem k lavičce. Posadila jsem se na ni a vdechovala příjemnou vůni rostlin na záhonku.

„Co bych mu měl odpouštět?“ Posadil se až moc okatě na druhou stranu lavičky.

„Ty všechny lži. Nechápu, jak ses přes to mohl přenést.“ Zavrtěla jsem hlavou a sledovala dění před sebou. Kapela na podiu hrála a všichni tancovali.

„Jaké lži?“ Přisunul se ke mně blíž.

„Zahráváš si se mnou? Jde ti to dobře.“ Přimrazila jsem ho pohledem na místě. Dotkl se mé paže.

„Jaké lži?“ Ten dotyk byl tak elektrizující. Po pažích mi přeběhla husí kůže.

„Ty, které ti o mě navykládal, přeci.“

„Myslíš to, že ses vsadila s Aubrey?“

„Tohle zrovna lež nebyla,“ posmutněle jsem sklopila pohled k trávníku. Sundala jsem si lodičky a zabořila se prsty do sametově hebké trávy.

„Já vůbec netuším, o čem tu mluvíš!“ Zašeptal a přitáhl se ke mně blíž.

„Tak on se nepodělil?“ Kysele jsem se zakabonila a opřela se do opěradla. „Třeba to, že jsem coura. Že jsem se s ním vyspala. Nebo co by ti mohl navykládat? Třeba to, že mam přítele v Shadow Bay? Co si vymyslel? Pověz mi to, celkem by mě to zajímalo.“ Vybuchla jsem. „Jako bych snad trpěla všechno to jeho slizké obtěžování jen tak pro nic za nic. Nechtěla jsem, aby ti řekl, že jsem se vsadila s Aubrey, chápeš? Nechtěla jsem, aby to vyznělo tak, že jsem s tebou jen kvůli kariéře!“ Teď mi do očí vyhrkly slzy.

„O čem to mluvíš?“ Sledoval mě nechápavým pohledem. Pálil mě na kůži, drásal mi srdce.  „Savannah!“

„Ale o ničem,“ otřela jsem si hřbetem dlaně tvář. Chtěla jsem vstát, ale přitáhl mě zpět na lavičku. Vyhledával můj pohled, ale já mu uhýbala. Natočil mou tvář k té své. Když jsem mu pohlédla do očí, konečně promluvil. Trvalo to snad věky.

„Předtím, než jsem tě tak chladnokrevně vyhodil,“ šeptal. Teď sklopil pohled on. „Předtím za mnou Derek přišel. Řekl mi, že s tebou strávil několik dní a hodně se toho o tobě dozvěděl. Že chápe, jak moc dokážeš milovat, ale že to děláš jen kvůli kariéře. Řekl mi, že ty dny s tebou byly vážně skvělé a že si je užíval, jak nejvíc mohl. Když jsem se ho zeptal, jak jste se scházeli, odpověděl, že potají, protože jste mě nechtěli ranit. Ale že mi to nemůže vadit, když vím o tvém příteli Malcolmovi v Shadow Bay.“ Propukla jsem v hysterický smích.

„Malcolm?“ Nemohla jsem se přestat smát. „Tak to je poslední člověk na světě, se kterým bych šla ven.“

„Zaslechl prý tebe a Aubrey, jak o něm mluvíte.“

„Jo, to jsme mluvily. Ale ani jedna ho nesnášíme,“ mrkla jsem na něj.

„Prý s tebou strávil noc v hotelu.“

 

„Malcolm nebo Derek?“ Zašklebila jsem se znechuceně.

„Derek,“ sledoval mě ostražitě, ani náznak smíchu se neobjevil na jeho tváři.

„Noc v hotelu jsem trávila jen s tebou,“ přejela jsem mu rukou po paži. „S žádným jiným nechodím a kvůli kariéře jsem s tebou nebyla. Jo, pracovala jsem v zapadákově za minimální plat, ale měla jsem stipendium, pro Krista pána! Malcolma nenávidím snad od počátku věků a jeho oplzlý zjev mě obtěžuje snad od narození. Derek za mnou chodil a vydíral mě kvůli té sázce, která ale vlastně nic neznamenala. Aubrey ji na mě ušila, aby mě přinutila odhodlat se jít s tebou ven.“ Úsměv mi vyprchal z tváře. „Víš, něco, co jsem nikdy nikomu neřekla, je, že když jsem byla menší, tak mě jeden z matčiných přítelů obtěžoval. Sexuálně. Bála jsem se. Aubrey mi pomohla překonat strach, aniž by o tom věděla, je to kamarádka k nezaplacení.“ Ponuře jsem se usmála. Když jsem vzhlédla k Jordanovi, ohromeně na mě zíral.

Beze slov se ke mně přitáhl a políbil mě.

„Co děláš?“ Vrazila jsem mu facku a prudce vstala.

„Au, Savannah! Moc se omlouvám! Netušil jsem,…“

„Ani jsi mě neposlouchal, když jsem ti to chtěla vysvětlit! Mám zpět svůj život a ty už mi ho nesebereš! Nemůžu se vykašlat na školu. Znovu. Takhle to nefunguje, Jordane. Nemůžeš si dělat, co se ti zlíbí.“ Zavrtěla jsem hlavou. „Věřil jsi Derekovi raději, než mně! Chtěl jsi to snad ukončit?!“ Rozeběhla jsem se k domu, popadla Aubrey a Philippa, a vydala se k autu tak rychle, jak jen to šlo.

„Co blázníš?“

„Jedeme domů!“ Zabručela jsem na ně a nasedla do auta. Nechtěla jsem tu strávit už ani vteřinu. 

18.       SEN KAŽDÉ DÍVKY

„Tak vysvětlíš mi, o co tu jde?“ Hustila do mě Aubrey, když jsem splašeně letěla ulicemi domů. Philippe na ni čekal v autě, že prý si na půlnoc zajedou na vyhlídku.

„Ne!“ Zabručela jsem.

„Stůj!“

„Ne! Jdi za Philippem, vyspím se z toho a zítra ti vše povím!“

„Teď neusnu!“ Bručela uraženě Aubrey.

„Kdo spí na Silvestra?“ Zašklebila jsem se a mávla na rozloučenou, uraženě se vydala zpět k Philippovi a já domů.

 

Svlékla jsem se z šatů, vlasy jsem si rozčesala a nechala splývat po ramenou jen tak. Pobíhala jsem po domě ve spodním prádle a zbavovala se rozteklého make-upu. Došlo mi, že můžu jít na večírek k holkám z akademie, a tak jsem nanesla nový make-up a oblékla se do krajkových mini kraťasů a mentolového topu na jedno rameno. Obula jsem si pohodlné baleríny a vydala se ven z domu.

„Dobrý večír,“ ozval se ze tmy mužský hlas, když jsem zamkla dveře. Vylekaně jsem upustila klíče na podlahu, a než jsem se pro ně stihla ohnout, podal mi je. „Savannah, moc se omlouvám za všechno, co jsem udělal, byl jsem pitomec.“ Jak teď klečel na kolenou, přišlo mu to vhod.

„Ale,“ chtěla jsem protestovat.

„Žádné ale. Moc mě to mrzí,“ pomalu se zvedl ze země a vložil mi klíče do stále ještě roztřesené dlaně.

„Jak víš, kde bydlím?“ Nechápavě jsem si prohlížela jeho oči, ačkoli jsem toho ve tmě moc neviděla.

„Aaron mě nasměroval do Springs a po cestě jsem potkal Aubrey, což přišlo vhod.“ Zašklebil se. „Chtěl jsem za tebou předtím u Grega běžet, ale zastavila mě nějaká partička tanečníků a nechtěla mě pustit. A pak ses ztratila.“ Zašklebil se. „Prosím, nemluv.“ Pohladil mě po tváři. „Buď zticha a pojď se mnou,“ nabídl mi dlaň.

„Kam?“ Nenechala jsem se odbýt.

„Pšt,“ zašeptal, a když jsem nechtěla přijmout jeho dlaň, popadl mě za ni sám a vláčel prázdnou ulicí k jeho autu, které stálo uprostřed s otevřenými dveřmi. Riskantní kousek, pomyslela jsem si, nasedla jsem do auta nechala se unášet pryč.

Jeli jsme sotva pár kilometrů podél pobřeží, až jsme dojeli do přístavu.

„Nemluvit,“ připomněl mi, když jsem ohromeně otevřela pusu. Přede mnou stála veliká osvětlená jachta.

„Dobrý večír, pane Geffene.“ Postarší pán nás s úsměvem přivítal a zavedl na loď.

„Děkujeme, Josephe.“ Poděkoval Jordan a vtiskl mu do ruky balíček bankovek.

„Příjemný večer.“ Poté, co odvázal jachtu od břehu, zalezl do kabinky kormidelníka a nechal nás o samotě.

„Ještě chvilku nemluv, prosím,“ naléhal Jordan a vedl mě na příď lodi, na které na dece bylo připravené šampaňské, miska s jahodami a několik broskví nakrájených na plátky. Usadili jsme se a sledovali, jak se loď pomaličku vzdaluje od břehu. „Chci se ti moc omluvit, Savannah, a myslím to opravdu vážně-“

„To je tvoje jachta, pane Geffene?“ Nevydržela jsem to a vyhrkla jsem jednu z milionů otázek, které se mi právě honily hlavou.

„Jo,“ ušklíbl se. „Vlastním ji společně s Jeremym. Teda, oficiálně je moje, ale neoficiálně si ji půjčuje, kdy se mu zlíbí.“

„To je Jeremymu podobné,“ zavrtěla jsem hlavou s úsměvem na rtech. „Mám ještě jednu otázku.“

„Jen jednu?“ Měřil si mě naoko vyplašeně. Šťouchla jsem ho do žeber.

„Vážně? Je tohle realita, nebo sním?“ Usmála jsem se. Ve světle lamp na lodi jsem konečně viděla jeho průzračně modré oči. Místo odpovědi si mě k sobě přitáhl a lehce se otřel o mé rty.

„Nevrazíš mi facku?“ Zašklebil se.

„Ne,“ zasmála jsem se a zrudla rozpaky. Políbil mě. Přitáhla jsem se k němu blíž. „Tohle je nejlepší Silvestr, jaký jsem kdy zažila,“ zamumlala jsem mezi polibky.

„Taky jsem nezažil lepší.“

„Nekecej.“ Políbila jsem ho, a pak se ode mě odtáhl a chytl mě za ruce.

„Nekecám, zažil jsem doslova milionové Silvestry, ale žádný jako tenhle. Nikdy jsem nenechal Porsche na hlavní silnici s otevřenými dveřmi a klíčky v zapalování, abych běžel za nějakou holkou. Nikdy jsem si nepřipadal jako větší kretén, když jsi mi řekla všechny ty věci, které mi měly dojít. Nikdy jsem nezažil lepší pocit, než je vrazit grázlovi, který tě zradí.“

„Derek?“ Žasla jsem.

„Kdo jiný?“ Zasmál se. „Nikdy jsem nevolal Josephovi, když byl s rodinou, aby ozdobil a připravil loď do půl hodiny.“ Vstal a zase si přede mě klekl. „Nikdy jsem nezažil horší tři měsíce, než ty bez tebe.“ Pohladil mě po koleni. „A především jsem nikdy nežádal o ruku dívku, kterou znám teprve rok, ale přes tříměsíční pauzu jsem pochopil, že jinou už milovat nebudu. Nikdy v životě, ne pokud bude možné být s ní. Savannah, vezmeš si mě?“ Vytáhl z kapsy saka krabičku v modrém sametovém obalu.

„Jordane!“ Vypískla jsem. Doslova se mi zastavilo srdce. „Jsi můj první opravdický přítel.“

„Savannah, miluješ mě?“

„Jasně, že tě miluju, ale-“

„Jak moc?“

„Nade vše na světě,“ po tváři mi kanula slza.

„Savannah, vezmeš si mě?“ Zopakoval svou otázku. Mlčela jsem, do ticha začala hrát písnička, kterou jsem slyšela poprvé. Došlo mi, že ji zpívá Jordan. Začala slovy: Až když ji ztratíš kvůli chybám, dojde ti, že je to právě ona, s kým chceš žít už navěky. Byla to rocková balada, Jordan nikdy nezpíval balady, ale tahle byla nádherná.

„Ano,“ zamumlala jsem se slzami v očích a políbila ho. Nasadil mi na prst prsten z bílého zlata, na kterém zářil ten nejkrásnější diamant, jaký si dokážete představit. „Ano, vezmu si tě.“ Přitiskla jsem se k jeho rtům. „Jen tebe.“ Poslouchala jsem dál text písničky a připadala si jako v ráji.

Splnil se mi sen. Ne můj, ale sen každé dívky. Přijala jsem ho s tou největší radostí. Byla jsem ztracena kdesi v zálivu, ale s tím nejneodolatelnějším mužem na planetě po mém boku. Se svým snoubencem. 

EPILOG

„Ty jeden pitomče!“ Kdo by věřil, že se dá Jeremy dohromady zrovna s nenáviděnou Aubreyinou sestřenicí Macy?

„Taky tě miluju, kotě.“ Zašeptal jí něco do ucha a ona zrudla. Začala mi být sympatická.

„Připadám si jako balvan,“ Aubrey se svalila do křesla a ovívala se vějířem, který si dovezla z Číny, kam se vypravila s Philippem. Pohladila své velké břicho, ačkoli byla teprve v sedmém měsíci, vypadala, že je zralá na porod. „Je tady vedro.“ Funěla a ovívala se. „A ty šaty se na mě lepí!“ Růžové šaty jí sedly. Vypadala v nich jako bohyně plodnosti. Výstřih přilákal kdejakého chlapa.

„Jsem tak ráda, že se ti tu líbí,“ zašveholila jsem s úsměvem na rtech a zapla klimatizaci v pokoji.

„Moc ti to sluší, zlatíčko!“ Mamka mi došila poslední chybku na šatech. Na mých svatebních šatech. S Jordanem jsme čekali rok, než jsme se konečně odhodlali ke sňatku. Mezitím on dokončil turné a já studia.

„Na fotkách v časopisech se budeš vyjímat!“ Michaelova nová přítelkyně Joanna vykoukla za dveřmi a vlezla dovnitř.

„Dej pokoj,“ zamručela jsem. Poslední dobou jsem byla všude, a to kvůli chystané svatbě.

„Sluší ti to,“ objala mě kolem ramen. Musela jsem uznat, že má pravdu. Zvolila jsem šaty vhodné na svatbu na Bahamách. (http://www.confettidaydreams.com/wp-content/uploads/2012/09/Lace-Back-Wedding-Dresses-04.jpg) Načechraný drdol držel pevně, jak jen bylo možné. Perlové náušničky mi zjemňovaly obličej a make-up od jedné z tanečnic Stephanie byl naprosto dokonalý.

„Nemůžu uvěřit, že se vdáváš!“ Mamka mě objímala kolem pasu, jako by mě k oltáři ani nechtěla pustit.

„Já taky ne,“ políbila jsem ji s úsměvem na rtech do vlasů, obula si jehly a vydala se ze dveří do auta, které nás dovezlo na pláž.

Viděla jsem nesčetně hostů. Hned po příjezdu kolem mě pobíhala profesionální fotografka, kterou jsme si na popud Jordanových sester objednali.

 

Začala hrát hudba – smyčcový kvartet seděl na provizorním podiu. Zavěšená do svého nového otčíma, jsem se postavila na kraj bílého koberce, který vedl k svatebnímu oblouku. Stál pod ním ten nejkrásnější muž na světě a díval se na mě tak láskyplně, až mi pod tou láskou tíhlo srdce. Nevnímala jsem pohledy okolí a věnovala se pouze jemu.

 

Řekli jsme si ano v pravé poledne. Bylo nehorázné horko, ale mně to v tu chvíli ani v nejmenším nevadilo.

„Miluju tě,“ šeptal mi do ucha, když jsme se políbili. „Paní Savannah Geffenová,“ usmál se a přitáhl si mě k sobě blíž, aby mě políbil.

„Taky tě miluju.“ Zašeptala jsem mu do ucha.

 

Oslava byla podařená, zahrála nám na ní kromě Jordanovy kapely jedna z jeho kamarádek Jessie se svou světoznámou kapelou. Připadala jsem si jako v ráji. Když jsem jedla dort, myslela jsem si, že jsem právě objevila sedmý div světa.

A tak začalo mé manželství s Jordanem Geffenem.

 

Ptáte se, kde stojí náš dům? Našli jsme krásné místečko na jedné z pláží v Kalifornii. Jordan to nemá daleko do práce a já se můžu věnovat kariéře baletky. Co víc si přát?

Snad jen v jednom nám osud nepřál – dítě si budeme muset adoptovat, ale už se těším, až si domů přivedu kudrnatého černouška a poskytnu mu ochranná křídla. Jen to bude muset ještě pár let počkat. 

 

This free website was made using Yola.

No HTML skills required. Build your website in minutes.

Go to www.yola.com and sign up today!

Make a free website with Yola